999 rezultate për

ambasadorit

Tekstet me "Shqipërinë e Madhe"/ Shtyhet seanca, akuza ambasadorit shqiptar Seanca gjyqësore ndaj dy shoferëve të MPJ-së, të cilët u kapën me tekste shkollore ku flitej për "Shqipërinë e Madhe" ës
Lu e quajti të inkriminuar, shpërthen Kokëdhima: Është goditje e ulët, jashtë etikës diplomatike(VIDEO) Sikundër u njoftua edhe më herët për një kundërpërgjigje të hapur të ish deputetit Kokëdhima ndaj deklaratës së ambasado
Çfarë do te thotë Kokëdhima pas deklaratës së ambasadorit Lu? Koço Kokëdhima do të flasë sot në formë kundërpërgjigje ndaj deklaratave të ambasadorit Lu. Ambasadori Donald Lu e përme
Kokëdhima "hakmerret" ndaj ambasadorit Lu: Nesër do ju jap sqarime... Koço Kokëdhima ka reaguar përmes një statusi në Facebook, lidhur me deklaratat e një dite më parë të ambasadorit amerika
Deklarata e bujshme e Ramës për Akropolin, Athina i "tërheq" veshin ambasadorit shqiptar Pas tensioneve Tiranë-Athinë për situatën në Himarë dhe pas zhurmës së krijuar në media nga deklaratat e kryeministrit E
Sulmuan ambasadorin amerikan, Selami i "tregon vendin" Berishës dhe Bashës (FOTO LAJM) Pas qëndrimeve të prera të ish kryeministrit Berisha dhe kreut të PD, Lulzim Basha ndaj ambasadorit Lu, një reagim i men
Basha sulmon Lu-në: S'ma tregon ai detyrën! Ndërkohë që ka thënë se do të japë votën pro gjashtë ligjeve që përbëjnë Reformën në Drejtësi, Lulzim Basha nuk është ku
Kosova i kërkon sqarime ambasadorit maqedonas në Prishtinë Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka kërkuar sqarim nga Ambasadori maqedonas në Prishtinë, për atë që ajo e ka qua
Kur Rama nuk ia përton Topallit: Foton tundja ambasadorit amerikan Pas përplasjes me Nokën, Rama ka marrë hak dhe ndaj Topallit, e cila tundte në Kuvend foton e aeroplanit të rrëzuar në I
Barcelona nënshkruan sërish me Ronaldinhon Ronaldinho është rikthyer përsëri në Barcelonë, por jo si lojtar aktiv. Braziliani 36-vjeçar që në mesin e viteve 200
PD letër ambasadorit italian, Policia: S'ka raport sekret për kanabisin Nënkryetari i Komisionit të Sigurisë në Parlament, deputeti demokrat, Flamur Noka, i ka kërkuar ambasadorit italian në T
Serbia përsëri notë proteste, kësaj radhe drejt Bosnjës Pas notës së djeshme ndaj Kroacisë, Ministria e Punëve të Jashtme e Serbisë ka dërguar një notë proteste sot ndaj ambasa
Prishen ekuilibrat/Meta i turret ambasadorit Lu: Unë nuk bëj lojë Kreu i Kuvendit ka thënë sot gjatë fjalës së mbajtur në Kuvend se beson në gjetjen e një marrëveshjeje. Ai iu drejtu
PD reagon ndaj ambasadorit Lu: Bllokimi nuk vjen nga ne, PS hap mbrapa Partia Demokratike ka reaguar për zhvillimet e fundit në lidhje me Reformën në Drejtësi. PD ka hedhur poshtë pretendi
Majko: Gjatë Luftës së Kosovës, një politikan shqiptar bashkëpunëtor i një shërbimi të “shkrirë” Vota kundër reformës në drejtësi është një qëndrim kundër interesave të Shqipërisë sipas Pandeli Majkos, që komentoi let
Pollo i'a kthen ambasadorit Lu: Reforma në Drejtësi do të bëhet siç duhet! Deputeti demokrat Genc Pollo i është përgjigjur deklaratës së ambasadorit amerikan Donald Lu, për Reformën në Drejtësi.
Nishani takon ambasadorin Raunig: Mirënjohje për kontributin e OSBE Presidenti Bujar Nishani priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Florian Raunig, në mbyllje të
Meta përcjell ambasadorin e OSBE, Florian Raunig Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot në takim lamtumire Kreun e Prezencës së OSBE në Tiranë, Ambasadorin Florian Ra
Vizita e Princit Charles, sipas ambasadorit çek (FOTO LAJM) Ambasadori i Republikes Çeke në Kosove Ivo Silhavy, përmes fotovo ka prezantuar vizitën e Princit Charles në Kosovë. Ai
Kjo është familja e ambasadorit të BE-së në Kosovë (FOTO) Përfaqësuesi special i BE-së në Kosovë, Samuel Zbogar, ka qene shpeshherë në qendër të opinionit publik me postin që mba