999 rezultate për

ambasadorit

Tahiri “acarohet” me deklaratën e ambasadorit të OSBE-së: 2 miliard euro para të pista ishin në kohën e Saliut Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar pas pretendimeve të ambasadorit të OSBE-së, Bernd Borchardt, i cili një di
Putin dhe zyrtarë të tjerë ngushëllojnë familjen e ambasadorit rus, Vitaly Churkin Presidenti rus Vladimir Putin, i ka shprehur ngushëllime familjes së ambasadorit rus në Kombet e Bashkuara, Vitaly Churk
Vdekja e ambasadorit rus, Çurkin i solli Maqedonisë njohjen nga Rusia Ambasadori i Rusisë në Shtetete e Bashkuara të Amerikës, Vitalij Çurkin, ka ndërruar jetë mbrëmë në apartamentin e tij n
SHËNIM/ Plani i PD-së nga ngulja e “çadrës”, joshja e Metës deri tek ëndrra për largimin e ambasadorit Lu Nga Emirjon Senja Partia Demokratike ka ngulur çadrën para Kryeministrisë në një protest që pritet të zgjasë dis
Arrestohet edhe një person për vrasjen e ambasadorit rus Mediat në Turqi kanë bërë me dije se autoritetet atje kanë ndaluar një tjetër të dyshuar në lidhje me vrasjen e ambasado
Rusia kritikon çmimin për fotografinë e vrasjes së ambasadorit rus në Turqi Ambasada ruse në Ankara ka reaguar ashpër ndaj të dhënies së çmimit prestigjioz, “World Press Photo Award”, për fotogra
Momenti i vrasjes së ambasadorit rus shpallet fotoja më e mirë e vitit në media (FOTO LAJM) Fotografi i prestigjiozes Associated Press, Burhan Ozbilici, fitoi çmimin për fotografinë më të mirë në konkursin e "Wor
Mediat e huaja sulmojnë sërish ambasadorin Lu me porosi nga Tirana? Debate i ashpër mes ambasadorit Donald Lu dhe kryeprokurorit Adriatik Llalla, të cilët para disa ditësh shkëmbyen akuza
“Kabllogrami i ambasadorit Donald Lu për Metën: Balili është njeriu i tij” Analisti Ilir Kulla i ftuar në emisionin “Arena” zbulon për herë të parë se nga ambasada amerikane në Tiranë kishte shk
Dikush në Tiranë sponsorizon shkrime kundër ambasadorit Lu në “Huffington Post” Ndryshimi i administratës amerikane dhe përshpejtimi i reformës në drejtësi në Shqipëri kanë rritur papritur dozën e kri
Hajdutët vjedhin pasaportat e ambasadorit maqedonas në Athinë Hajdutët në Athinë kanë vjedhur pasaportat diplomatike maqedonas në Greqi Darko Angelov dhe të bashkëshortes së tij.
Blushi pro ambasadorit Lu: A do ketë një listë të “zezë” edhe për politikanët e korruptuar Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ditën e sotme ka shpalosur programin politik të kësaj force politike. Gjatë fjalës së tij
ANALIZA/ "Plani i Berishës dhe Metës për shkarkimin e ambasadorit Lu" Analisti Mero Baze ka analizuar krizën e fundit mes ambasadorit Lu dhe Kryeprokurorit Adriatik Llalla duke e parë atë në
Përplasja Lu-Llalla/ Reagon edhe Delegacioni i BE-së në Shqipëri Pas përplasjeve të ditëve të fundit mes ambasadorit Donald Lu dhe kreut të Prokurorisë së Shqipërisë së fundmi ka reagua
Akuzat Llalla- Lu, ambasadori takim "kokë më kokë" me ministrin Tahiri Dita e sotme ka nisur me akuza dhe kundër akuza mes ambasadorit Lu dhe prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla. K
Kongresmeni amerikan kërkon shkarkimin e ambasadorit në Shkup (DOKUMENT) Kongresmeni udhëheqës republikan amerikan Christopher Smith ka kërkuar hetim për politizimin e rolit të Ambasadës amerik
Përplaset makina e ambasadorit të SHBA-ve në Kosovë Vetura e ambasadorit të ShBA-ve në Kosovë Greg Delawie, është aksidentuar. Ngjarja ka ndodhur sot në lagjen "Dragodan" n
Berisha i dorëzon ambasadorit Lu dosjen me emrat e trafikantëve që kanë lidhje me pushtetin Ish-kryeministri Sali Berisha sot zhvilloi një takim me kryetarin e pranisë së OSBE në Tiranë, Bernard Borchardt dhe am
Tensioni me Serbinë, prag konflikti në Ballkan? Ja reagimi i ambasadorit britanik Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O'Connell, konsideron se Kosova dhe Serbia duhet ta vazhdojnë dialogun me ndërm
Familjarët nuk pranojnë të varrosin vrasësin e ambasadorit rus në Turqi Trupi i personit që vrau ambasadorin rus në Turqi muajin e kaluar do të prehet në varrezat e bashkisë pasi familja e tij