999 rezultate për

ambasadorit

OBSH i shfuqizon Robert Mugabes rolin e Ambasadorit të Vullnetit të Mirë Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) e ka shfuqizuar emërimin e presidentit të Zimbabves, Robert Mugabes, si Ambasa
Porosia e ambasadorit evropian Žbogar para zgjedhjeve lokale (VIDEO) Zgjedhjet lokale të 15 tetorit janë mundësi për ju qytetarët që të shprehni pikëpamjet e juaja për drejtimin në të cilin
Rama komenton për herë të parë deklaratat e ambasadorit Lu Kryeministri Rama i ka nisur me qytetin e Fierit konsultimet publike mbi buxhetin e shtetit të vitit 2018. Nga atje,
PS reagon pas disa ditësh për krimin: Do e shihni ç'do t'i punojmë Partia Socialiste ka reaguar disa ditë pas deklaratave të forta të ambasadorit të SHBA-ve në Tiranë në lidhje me rritjen
"20 familje mafioze kontrollojnë Shqipërinë", analisti reagon ndaj deklaratës së Lu-së Analisti shumë i njohur, Fatos Lubonja ka reaguar në lidhje me deklaratën e ashpër të Ambasadorit Lu, i cili është shpr
Reagon PD pas deklaratave të forta të ambasadorit Lu Ambasadori amerikan Donald Lu vijoi sot me gjuhën e fortë ndaj korrupsionit dhe krimit në vend. Pas deklaratës së for
Zbulohet letra e ambasadorit Lu për Milena Hariton Ministrja e Shtetit, Milena Harito ka marrë një letër falënderimi nga ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu, në të c
Ndërron jetë ish-Ambasadori i Shqipërisë në Vatikan Është ndarë nga jeta në moshën 55 vjeçare, ish-Ambasadori i Shqipërisë në Vatikan dhe Anëtari i Komitetit Shtetëror të K
Kuvajti, urdhër ambasadorit iranian të largohet nga vendi brenda 48 ditëve Kuvajti ka urdhëruar ambasadorin iranian të largohet nga vendi brenda 48 ditëve, raporton agjencia e lajmeve e Iranit, I
Zbulohet videoja, ja çfarë bënte Erdogan kur truprojat i tij rrahën protestuesit në SHBA (VIDEO) Një përleshje mes protestuesve kurdë dhe truprojave të presidentit të Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan, mori vëmendjen e me
Zyrtarët turq shajnë shkollat e Gylenit, acarohet Nikolla: Deklarata palidhje! (VIDEO) Zyrtarë të ambasadës turke dhe agjencisë TIKA kanë shfrytëzuar një aktivitet me studentët e Universitetit të Tiranës për
Dështimi i negociatave me Bashën, Lu takon Edi Ramën Negociatat e djeshme të inicuara nga Presidenti Nishani mes kreut të opozitës Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama ka
Deklarata e ambasadorit: Koreja e Veriut shkatërron botën vetëm me 3 bomba “Ambasadori jo zyrtar” i Koresë së Veriut për Perëndimin ka paralajmërar se Peniani mund të shkatërrojë gjithë botën me
Përfundon takimi ambasadorit Donald Lu dhe Arvizu me Bashën UPDATE/ Partia Demokratike ka reaguar menjëherë disa orë pas takimit mes Ramës dhe Metës. Kryetari i PD-së, Lulëzim Bash
Rama nxjerr bllof Bashën për deklaratën e ambasadorit të OSBE: Kush gënjen? Në një kohë krize politike, secili nga udhëheqësit e partive politike, PD-PS po mundohen të sigurojnë sa më shumë mbësht
Thaçi letër ambasadorit amerikan: E dinit për ushtrinë që tre vite më parë (DOKUMENT) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se transformimi i FSK-së në Ushtri të Kosovës nuk mund të konsiderohet unil
TENSIONET / Ja çfarë i bën Erdogani ambasadorit holandez Tensionet mes Hollandës dhe Turqisë janë shtuar ndjeshëm, ndërsa kjo e fundit ka marrë një sërë masash në shenjë hakmarr
Arrestohet një 33-vjeçare ruse për vrasjen e ambasadorit Karlov Autoritetet turke kanë arrestuar edhe një 33-vjeçare me origjinë ruse, të dyshuar për vrasjen e ambasadorit rus në Turqi
Arrestohet një 33-vjeçare ruse për vrasjen e ambasadorit Karlov Autoritetet turke kanë arrestuar edhe një 33-vjeçare me origjinë ruse, të dyshuar për vrasjen e ambasadorit rus në Turqi
Basha i bën thirrje ambasadorit Lu nga çadra e protestës: Hiqi vizën Ramës dhe Tahirit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vazhdon protestën krah protestuesve në çadrën e ngritur përballë kryeministrisë