999 rezultate për

ambasadorin

Malajzia dëbon ambasadorin e Koresë së Veriut pas vrasjes VIP Autoritetet e Malajzisë dëbuan të shtunën ambasadorin e Koresë Veriore në këtë shtet Kang Çol, duke e shpallur person të
Kryeprokurori amerikan Sessions akuzohet të ketë takuar 2 herë ambasadorin rus Prokurori i Përgjithshëm Jeff Sessions ka takuar ambasadorin e Rusisë dy herë gjatë fushatës presidenciale të Donald Tru
Ironia e Ramës me ambasadorin Lu: I fut "peshqit" dhe "peshkatarët" në një trastë Kryeministri Edi Rama ka bërë disa komente mbi angazhimin e ambasadorit të SHBA-ve në Tiranë mbi Reformën në Drejtësi.
Bejta takon ambasadorin suedez: Qeveria të krijohet sa më shpejt Kreu i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta, ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Republikës së Suedisë në Maqedoni, M
“Qarkullojnë 2 mld euro për të blerë deputetë”, Tahiri takon ambasadorin e OSBE Pas takimit të zhvilluar me Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernard Borchardt tha
"Çmenden" mediet serbe: UÇK vrau ambasadorin rus Curkin (FOTO LAJM) Gazetat serbe kanë shkruar sot se ambasadori i Rusisë në OKB, Vitalji Curkin, është vrarë nga nga ana e njerëzve që vijn
Sela takon Ambasadorin e Rumanisë, flasin për të drejtat e shqiptarëve Kreu i LR-PDSH-së Ziadin Sela, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Rumanisë Viorel Stanila. Ata kanë bisedua
Thaçi takon ambasadorin francez, flasin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE Kreu i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, ka zhvilluar sot një takim në Ambasadën e Francës në Shkup, ku u pri
Berisha sulmon ashpër ambasadorin Lu: Ai është sjellë si politikan me Llallën Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta ndaj ambasadorit Lu në lidhje me deklaratat e tij, se Prokurori i
Ahmeti, takim me Ambasadorin e Spanjës në Maqedoni Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka takuar sot në Tetovë Ambasadorin e Spanjës në Maqedoni, z.
Sela takon ambasadorin e Italisë, flasin për Platformën Kreu LR-PDSH-së Ziadin Sela, ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Italisë Carlo Romeo, një ditë më parë, ku kanë bise
Ahmeti në takimin me Ambasadorin francez: BDI nuk vepron me emocione Kryetari i Bdi-së, Ali Ahmeti është takuar ditën e sotme me Ambasadorin e Francës në Maqedoni, Christian Timonier. Kr
Mediat e huaja sulmojnë sërish ambasadorin Lu me porosi nga Tirana? Debate i ashpër mes ambasadorit Donald Lu dhe kryeprokurorit Adriatik Llalla, të cilët para disa ditësh shkëmbyen akuza
“Washington Times” sulmon ambasadorin Lu: George Soros dhe Lu po luajnë pisët në politikën shqiptare Zhvillimet e fundit politike në Shqipëri, tensionet dhe debatet e nxehta kanë zënë vend jo vetëm në median vendase, prin
BFI mbësht fuqishëm ambasadorin amerikan Jess Baily Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame H. Sulejman Rexhepi, ka thënë se në emër të myslimanëve të Maqedonisë, përmes një te
Meta: Ja pse mbajta anën e Llallës në përplasjen me ambasadorin Lu Kreu i Kuvendit, Ilir Meta i ftuar mbrëmjen e së hënës në foli për përplasjen Llalla-Lu. Ai sqaroi se përse ka mbajtur
Arian Çani sulmon ambasadorin Lu: Po bën lojë perverse (VIDEO) Arian Ccani ka komentuar sonte gjatë emisionit të tij vendimin e Ambasadës së SHBA-ve në Shqipëri për të hequr vizat për
Akuzat ndaj Llallës, Nishani refuzon takimin me ambasadorin e SHBA-së Pas akuzave të rëndë mes prokurorit Llalla dhe ambasadorit të SHBA-së Donald Lu, mësohet të jetë refuzuar takimi i presi
Çfarë bisedoi Gruevski me ambasadorin rus? Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, i shoqëruar nga sekretari i partisë për bashkëpunim ndërkombëtar, Aleksandar
Zoran Zaev: Presim që të formojmë Qeverinë Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Gjermanisë, Christine D. Althauser, ambasadori