999 rezultate për

ambasadorin

Talat Xhaferi takon ambasadorin e SHBA-ve Jess Baily Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, pritet të takohet sot me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të A
Dështimi i mbledhjes së Demarkacionit, LDK mban mbledhje urgjente Menjëherë pas dështimit të mbledhjes për të proceduar në Kuvend marrëveshjen për Demarkacionin me Malin e Zi, kryesia e
Pas takimit me ambasadorin Lu, Mediu bën thirrje për dialog Pas takimit me Donald Lu, kreu i PR ka deklaruar se akoma ka kohë për dialog dhe kjo është ajo për të cilën ka nevojë ve
Pas takimit Rama-Meta, Donald Lu mbërrin në Kryeministri Pas dështimit të negociatave ditën e djeshme, sot që në mëngjes, kanë nisur lëvizjet e shumta të dy aleatëve në qeveri,
Haradinaj nxjerr zbuluar ambasadorin francez: Nuk ka akuza të reja ndaj meje Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ambasadori i Francës në Kosovë, “k
Ahmeti takon Timonier: Partitë maqedonase të nxjerrin vendin nga kriza Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Francës Kristian Timon
Meta takim me Ambasadorin e ri të Republikës Çeke në Shqipëri Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti sot Ambasadorin e ri të Republikës Çeke në Shqipëri z. Jaroslav Ludva, të cilit i
BE thërret ambasadorin turk pas deklaratave kërcënuese të Erdoganit Bashkimi Evropian thirri sot ambasadorin e Turqisë në Bruksel për t’i kërkuar shpjegime pas deklaratave kërcënuese për s
Thaçi edhe pas takimit me ambasadorin amerikan nuk ndryshon qëndrim për ushtrinë Iniciativa për themelimin e Forcave të Armatosura të Kosovës është e drejtë, është e saktë, është në kohën e duhur, ësht
Takimi me ambasadorin Lu, Berisha: Situata më keq se në ‘97 Is-kryeministri Sali Berisha dhe ambasadori amerikan Donald Lu zhvilluan sot një takim për të biseduar mbi qëndrimet e f
Rusia thërret në takim urgjent ambasadorin e Izraelit Ministria e Jashtme e Rusisë ka thirrur në një takim urgjent ambasadorin e Izraelit, për t'i shpjeguar një incident me s
Ahmeti: Kriza politike të mos kthehet në krizë ndëretnike Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Sllovenisë në Shkup, M
Takimi me ambasadorin e Rusisë, zbardhet biseda e Bashës me Karpushin Kryetari i PD-së, Lulzim Basha priti sot në selinë e Partisë Demokratike ambasadorin e Federatës Ruse, Aleksandër Karpus
Tensionet, Turqia porosit ambasadorin e Holandës të mos kthehet në Ankara Si kundërpërgjigje për pengimin e ministrave turq nga Holanda, që të marrin pjesë në aktivitetet rreth referendumit për
Ahmeti përsërit: Platforma shqiptare nuk cënon Maqedoninë Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, është takuar me ambasadorin e Francës në Shkup, Kristian
PD e ka seriozisht me bojkotin e zgjedhjeve: Asnjë parti nuk regjistrohet në KQZ Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas drekës më ambasadorin amerikan Donald Lu, njoftoi aleatët e tij në një m
Basha mbledh urgjent aleatët pas drekës me ambasadorin Lu Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ditën e sotme ka mbledhur në selinë blu koalicionin opozitar. Burime nga sel
Basha 40 minuta drekë në Bllok me Lu, ja çfarë u diskutua Kreu I Paqrtisë Demokratike Lulzim Bashan ë këtë momente po zhvillon një takim me ambasadorin amerikan Donald Lu. Mësohe
Koreja e Veriut dëbon ambasadorin e Malajzisë Koreja e Veriut ka vendosur sot për dëbimin nga vendi të ambasadorin e Malajzisë brenda 48 orëve. Ky vendim i ashpër vje
Dhëndrri i Trumpit, i përfshirë në lidhje të dyshimta me rusët Shtëpia e Bardhë ka bërë m dije se dhëndri i Donald Trumpit dhe ish-këshilltari i Presidentit amerikan janë takuar me am