999 rezultate për

ambasadorin

Hoxhaj shtron drekë përshëndetëse për ambasadorin në largim të Sllovenisë Ministri i Jashtëm në detyrë, Enver Hoxhaj ka shtruar një drekë për nderë të ambasadorit në ikje të Sllovenisë në Kosovë
Kushner: Nuk kam pasur lidhje me ambasadorin rus para zgjedhjeve! Në një deklaratë dërguar mediave disa orë para dëshmisë së tij para Senatit, dhëndri i presidentit amerikan, Jared Kushn
Kryeministri Zaev takohet me ambasadorin iranian Karimi Kryetari i qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev, sot u takua me ambasadorin e Republikës Islamike të Iranit,
Formimi i qeverisë, Haradinaj takohet me ambasadorin britanik Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj po zhvillon sot një takim me ambasadorin britanik në Kos
Kryeministri Zaev u takua me ambasadorin kosovar Hysa Kryeministri Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev, sot pati takim me ambasadorin e Republikës së Kosovës Ylber Hysa në të
Gjuriç: Qeveria e re në Kosovë të njohë të drejtat legjitime të serbëve Udhëheqësi i Zyrës serbe për Kosovën, Marko Gjuriç, takoi sot ambasadorin e Austrisë në Beograd, Johannes Aigner. Gju
Limaj takohet me ambasadorin italian në Kosovë Piero Cristoforo Sardi Kryetari i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj, bashkë me sekretarin për Marrëdhënie me Jashtë, Skender Reçica, pritën sot n
Zëvendëskryeministri Lika u takua me ambasadorin e Francës Kristian Timonie Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, përgjegjës për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe sistemin p
Pacolli: Miqësinë me perendimorët ta ruajmë si sytë e ballit Kreu i AKR-së, Behxhet Pacolli dhe ambasadori i Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi patën një takim në lidhje me z
Trump emëron ambasadorin e ri në Londër Presidenti amerikan, Donald Trump ka emëruar ambasador në Britaninë e Madhe mbledhësin e fondeve republikane dhe pronar
Takim i kryeministrit Zaev me ambasadorin ukrainas Pallagusinec Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot u takua me ambasadorin e Ukrainës, Rostisllav Pallagusinec. "
Haradinaj bisedon me Minxhozin për zgjedhjet në Kosovë Lideri i AAK-së dhe i nominuari për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj është takuar sot me ambasadorin e
Presidenti Thaçi dekoron ambasadorin Khalilzad Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka dekoruar ambasadorin Zalmay Khalilzad me medaljen "Urdhri i Pavarësisë". Thaçi t
Akuzat ndaj policisë, Çako takon shefin e OSBE/ODIHR Drejtori i Policisë së Shteti Haki Çako është kthyer në "tabelë qitjeje" nga LSI dhe PD në kulmin e fushatës elektorale.
Basha është kërcënuar në Uashington, prandaj nuk e sulmon më ambasadorin Lu? Avokati Spartak Ngjela, ka reaguar pas takimit që ka pasur kryedemokrati Bashë me Presidentin e SHBA-ve Donald Trump. M
Haradinaj takon ambasadorin francez, flasin për krijimin e institucioneve Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e koalicionit, PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka
Formimi i Qeverisë, Haradinaj flet me ambasadorin britanik Kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka takuar sot ambasadorin britanik Ruairi O’Connell. Haradinaj thotë se
Formimi i Qeverisë, Haradinaj flet me ambasadorin britanik Kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka takuar sot ambasadorin britanik Ruairi O’Connell. Haradinaj thotë se
Demiraj takon ambasadorin Peter, zbulohet sa policë janë trajnuar për ditën e zgjedhjeve Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj priti në një takim Ambasadorin, Peter Tejler, kreu i misionit të vëzhguesv
Gjeorgjia i ankohet BE-së për Osetinë Ministria e jashtme e Gjeorgjisë e ka ftuar sot ambasadorin e Bashkimit Evropian për t’u ankuar lidhur me atë që thotë s