999 rezultate për

ambasadorin

Visar Ganiu takon ambasadorin e Kosovës Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu, mirëpriti sot ambasadorin e Republikës së Kosovës z. Ylber Hysa me të cilin bi
E FUNDIT/ Haradinaj pret në takim Ambasadorin Delawie Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj është duke zhvilluar një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Ame
LSI sulmon ambasadorin e OSBE: U shfaq si ushtar i Gramoz Ruçit Luan Rama ka reaguar sërish për mbledhjen e sotme në Komisionin e Reformës Zgjedhore duke sulmuar edhe ambasadorin e OSB
Ahmeti takon ambasadorin amerikan Bejli Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti është takuar me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Ahmeti takon Ambasadorin e Francës, Kristian Timonier Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti ka realizuar sot në Shkup takim me Ambasadorin e Francës në M
Gazetari: Vetëm Berisha nuk u përgjua nga SHISH Gazetari investigativ Artan Hoxha këtë herë ka sqaruar dorëheqjen e shefit të Shërbimit Informativ Kombëtar. Artan Ho
Meta shkarkon ambasadorin në Katar me propozim të Ramës Presidenti Ilir Meta ka dekretuar lirimin nga detyra të Edmond Çaça, ambasador në Shtetin e Katarit. Edmond Çaça u e
"Bomba" e Tahirit: Çfarë tha ish-ministri për ambasadorin Lu (VIDEO) Shqipëria nuk ka nevojë për ambasadorë që thonë se sa familje mafioze ka, por të japin ndihmë konkrete për zgjidhjen e p
Limaj pret në takim Ambasadorin e Shqipërisë Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, priti ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qema
Dacici frymëzohet nga Erdogani, kritikon Ambasadorin Amerikan Ministri serb i Punëve të jashtme Ivica Daçiq është përfshirë në replikat e ambasadorit të SHBA-së në Beograd Kyle Scot
Hashim Thaçi i ashpër me Ambasadorin Britanik residenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon me tone më të ashpra ndaj diplomatëve të huaj në Kosovë. Thaçi e ka kome
Zaev takohet me ambasadorin e Norvegjisë Bjornstad Procesi zgjedhor, zbatimi i reformave të konfirmuara në programin e Qeverisë dhe Planit 3-6-9, si dhe aktivitetet vijues
Ahmeti takon ambasadorin gjerman: Bashkëpunim i ngushtë me Berlinin Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti sot ka zhvilluar një takim në Tetovë me Ambasadoren e ri gjer
Deputeti i Kosovës kalon çdo kufi, ofendon tepër rëndë ambasadorin britanik Ambasadori britanik në Prishtinë, Ruairi O’Connell, ka kritikuar Gjykatën Supreme, e cila ka kthyer në garë disa kandida
Veseli mbështet rekrutimin nga Ambasada Britanike Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, takoi Ambasadorin e Britanisë së Madhe në vendin tonë, Ruair
Pacolli: Duhet mbështetja e SHBA-së që Kosova të ketë sukses Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot në
Tre ambasadorë shkojnë për vizitë te Veseli Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takime të ndara ambasadorin e Francës në Kosovë
Zbardhet takimi i parë i Haradinajt si kryeministër Zyra e Kryeministrisë ka bër të ditur se menjëherë pas pranimit të detyrës në orën 12:00 kryeministri Haradinaj do të pr
Kurti u takua me Ambasadorin e Francës Sot, në zyrat e Lëvizjes Vetëvendosje, kandidati për Kryeministër Albin Kurti, bashkë me nënkryetarin Dardan Sejdiu kanë
Çfarë po ndodh? Koreja Veriore tërheq ambasadorët e vet në Kinë, Rusi dhe OKB Koreja e Veriut ka urdhëruar ambasadorët e saj në disa vende kryesore të botës të rikthehen në vend për të marrë pjesë n