999 rezultate për

ambasadorin

Kurti në takimin me ambasadorin amerikan: Shumë shpejt do formohet Qeveria e re Ditën e sotme kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti u takua me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett. Këtë takim e ka konfi
5 ditë luftime, dhjetra të vdekur, Turqia thërret urgjent ambasadorin e SHBA-ve Forcat e ushtrisë turke gjetën trupat e 13 qytetarëve të marrë peng dhe më pas të ekzekutuar gjatë një operacioni ushtar
Meta pret ambasadorin e ri të Rumanisë: Forcim i bashkëpunimit Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim Ambasadorin e Rumanisë, Octavian Serban me rastin e paraqitjes së
"Përgatitemi për hapjen e negociatave Shqipëri – BE", Xhaçka takohet me Sorecën Olta Xhaçka, tashmë Ministre për Evropën dhe Punët e Jashtme zhvilloi sot një takim pune me ambasadorin e Delegacionit t
Përplasje e fortë, Mali i Zi shpall non grata ambasadorin serb Ambasadori serb në Malin e Zi, Vladimir Bozovic është shpallur person “non grata”, ndërsa autoritetet vendase kanë kërk
Përshëndetje me grusht dhe me maska në fytyrë, Meta takon ambasadorin e ri të OSBE Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka takuar sot ambasadorin e ri të OSBE-së në vendin tonë, Vincenzo Del Monaco. Met
Hoti pret në takimin e fundit ambasadorin gjerman Heldt Kreu i Qeverisë, Avdullah Hoti, e ka pritur sot në një takim lamtumirës ambasadorin gjerman, Christian Heldt, i cili ësh
Vuçiç njofton ambasadorin rus për dialogun me Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e njoftoi ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar Botsan Harchenko, në lidhj
Osmani takon ambasadorin Kosnett, pikat ku po mbahet diskutimi Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar sot ambasadorin amerikan, Philip Kosnett me të cilin ka biseduar
Osmani takim me Kosnettin, flasin për pandeminë dhe zhvillimet politike Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka zhvilluar takimin e rregullt javor me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosne
''Një partner i pazëvendësueshëm strategjik i Shqipërisë'', Meta zbardh takimin me ambasadorin italian Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zbardhur bisedën që ka zhvilluar me ambasadorin Italian, Fabrizio Bucci. Meta t
Kurti takon në zyrën e tij Ambasadorin e Italisë Sot, Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në zyrën e tij Ambasadorin e Italisë në Kosovë,
"Koronavirusin e sollën SHBA-të", Uashingtoni thërret ambasadorin kinez pas akuzës së rëndë Uashingtoni thirri sot ambasadorin kinez në SHBA, pas deklaratave të një zyrtari kinez për një teori konspirative në lid
Thaçi takon ambasadorin Walker: Miqtë na kanë ndihmuar gjithmonë për të avancuar çështjen e Kosovës Presidenti Hashim Thaçi ka takuar ambasadorin William Walker, ndërsa thotë se miqtë e Kosovës kanë ndihmuar gjithmonë pë
41 të vdekur nga tërmeti, ministrja Xhaçka takon ambasadorin turk në Tiranë Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka me anë të një statusi në “Facebook” ka bërë me dije se ka takuar sot në një takim amba
Haradinaj thotë se ka pasur bisedë telefonike me Grenellin, taksa nuk hiqet Ramush Haradinaj zbuloi se ka pasur një telefonatë me të dërguarin e posaçëm të SHBA-së ambasadorin Richard Grenell, me
Irani kërcënon edhe Britaninë: Do dëbojmë ambasadorin tuaj! Irani ka kërcënuar se do të dëbojë ambasadorin britanik në Teheran, Rob Macaire, në rast të “provokimeve” të reja nga Lo
Presidenti firmos dekretin, liron nga detyra ambasadorin e Turqisë Presidenti Iir Meta ka firmosur sot dekretin per lirimin nga detyra te dy ambasadoreve shqiptare, ate ne Turqi dhe ne Az
Pas Metës, Basha takon ambasadorin Soreca Ka nisur takimi mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe ambasadorit të BE Luigi Soreca. Ky takim, vjen pak pasi Basha tak
Meta shpall "të padëshiruar" ambasadorin Borchardt Borchard është shapllur person i padëshiruar në Presidencë, nga kreu i shtetit Meta. Ambasadori i OSBE në Shqipëri, B