999 rezultate për

ambasadori

"Ambasadori" i Islamit, Salah merr dhuratë të çmuar në Mekë Për të gjithë muslimanët Meka zë një vend të rëndësishëm në zemrën e tyre. Ajo ishte pika ku të gjithë besimtarët muslim
Le Roa: Për Macron, Maqedonia është pjesë e BE Alen Le Roa, ish ambasadori i frances u bëri thirrje pozitës, opozitës dhe të gjithë palëve të përfshira që të ndihmojnë
Kosova nën vëzhgimin gjerman, kërkohet lufta ndaj krimit “Njohja e të arriturave në raport, nuk na bëjnë të ndalemi. Kemi vërejtjet brenda raporti që së shpejti me kryeministrin
Ambasadori rus në Maqedoni: Qëndroni neutral në NATO për të shmangur vijën e zjarrit Ambasadori i Rusisë në Shkup, Oleg Scherbakka folur në lidhje me hyrjen e Maqedonisë në NATO, duke e cilësuar këtë të fu
Njeriu që ofendoi ambasadorin amerikan matet me Anton Qunin por e pëson (VIDEO) Nasim Haradinaj nënkryetar i OVL-të UÇK-së thotë se Anton Quni ka shkuar vonë në betejën e Koshares. Sipas tij, pavarësi
Mulltanovski: Zgjidhja e çështjes së emrit, stabilitet për rajonin Procesi i zgjidhjes së kontestit të emrit është e një rëndësie të veçant për stabilitetin e vendit dhe rajonit, thotë Am
Ambasadori amerikan uron Maqedoninë Ambasadori amerikan në Shkup, Jess Baily, ka uruar Maqedoninë për marrjen e rekomandimit pa kusht për fillimin e negocia
Pacolli takohet me Delawie, zbardhet takimi Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, ka pritur sot ambasadorin e Shtete
E BUJSHME/ Adriatik Llalla arrestohet pas dy ditësh Gjasat janë që nesër ose të hënën, njeriu që e drejtoi organin e akuzës për 5 vjet, ta shohë veten në anën e kundërt të
Ambasadori rus në OKB: Vepruat njëjtë sikur në sulmin ndaj Jugosllavisë Ambasadori rus në Këshillin e Sigurimit në Kombet e Bashkuara, Vassily Nebenzya, ka thënë se sulmet e Shteteve të Bashku
Akuzat e rënda për korrupsion, Llalla i përgjigjet Donald Lu-së Deklaratat e Donald Lu për korrupsion kundrejt ish-kryeprokurorit Llalla më në fund kanë marrë një përgjigje. Llalla
Ambasadori rus kërcënon hapur Zoran Zaevin Nëse ka hapa tjerë që çojnë drejt përshkallëzim të mëtejshëm të marrëdhënieve mes Shkupit dhe Moskës, do të detyrohemi t
Lu kërkoi arrestimin e Metës? Reagon ashpër ambasadori Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, ka reaguar lidhur me letrën që ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla i
Donald Lu drejt ikjes, DASH emëron Ambasadorin e ri amerikan në Tiranë Vera e këtij viti, do të jetë edhe mbarimi i mandatit të ambasadorit amerikan në Shqipëri, Donald Lu. Departamenti Am
Nuk preferoi asnjëherë të fotografohej me krerët e shtetit, ambasadori përfundon mandatin Ka nisur kthimi i ambasadorëve në Kosovë që u ka mbaruar mandati në shërbimin diplomatik. Kjo e ka gjetur edhe ambasador
A është Tahiri "peshk i madh"? Donald Lu tregon nëse do të arrestohet ish-ministri Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu i ftuar në "Opinion" ka folur në lidhje me reformën në Drejtës
Kosova zyrtarisht nuk e pranon taksën te Rruga e Kombit Ministri i Infrastrukturës së Kosovës Pal Lekaj gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Shqipërisë
Ambasadori amerikan jep lajmin e madh për Maqedoninë Mundësia reale Maqedonia së shpejti t’i bashkëngjitet NATO-s është dallimi më i madh kur flasim për vendin sot në krahas
Shpërthen kriza mes Kosovës dhe Turqisë: Tërheqim ambasadorin pasi Erdogan kërcënoi kryeministrin Analisti, Lulzim Peci ka reaguar menjëherë pas kërcënimeve që Erdogan ia bëri Haradinajt për shkarkimin e Flamur Sefajt
Nis hakmarrja ruse ndaj Shqipërisë, ministri rus thërret në zyrë ambasadorin shqiptar Kanë kaluar vetëm 4 ditë që nga njohja e ambasadorit rus në Shqipëri me dëbimin e dy diplomatëve, Vladislav Filipov, ata