999 rezultate për

ambasadori

Vërejtjet e fundit të ambasadorit Delawie për liderët kosovarë Greg Delawie është duke i numëruar ditët si ambasador në Kosovë, mirëpo para se ta lë Kosovën ka disa vërejtje për shtet
Ambasadori i ri i BE, përshëndet nga Tirana (VIDEO) Luigi Soreca është emëruar ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri. Italiani do të zëvendësojë në Shqipëri Romana
Kurti ankohet te ambasadori britanik se Lugina e Preshevës kërkon t'i bashkohet Kosovës Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connel
Kurti falënderon ambasadorin gjerman për qëndrimin kundër korrigjimit të kufijve Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot ka takuar ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt. Ai i ka shp
Ambasadori kosovar i thotë Haradinajt arrogant dhe i paditur Ambasadori i Kosovës në Australi, Sabri Kiçmari, ka reaguar ndaj deklarimeve dhe kritikave nga Kryeministri Ramush Harad
Veseli i bën presion opozitës me fotografinë e Ambasadorit Amerikan Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ndërsa kanë fol
Ambasadori në mbrojtje të Hashimit, kërcënon qytetarët kosovarë në Suedi Një protestë e thirrur në Stokholm kundër idesë së fundit të Hashim Thaçit për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës e Ser
Vuçiç: S'ka marrëveshje nëse nuk fitojmë Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sot herët në mëngjes është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Beograd
Dy ambasadorë amerikanë i shkojnë Thaçit në zyrë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në një takim ambasadorin amerikan në Kosovë Greg Delawie dhe Kyle Scot
“Politikanët të kenë frikë”, mesazhi i fortë i Donald Lu para largimit Kur flitet për reformën në drejtësi dhe për politikanët e korruptuar, ambasadori amerikan Dolald Lu, megjithëse po largo
Para largimit, zv.ambasadori amerikan jep mesazhin e fundit për Shqipërinë Pak para largimit të tij nga Shqipëria, zv.ambasadori amerikan në Tiranë David Muniz ka thënë disa fjalë lamtumire. N
Ambasadori amerikan pret në takim Vuçiçin Ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scott ka ftuar sot Beogradin e Prishtinën të tregojnë kurajë, fleksibilitet dhe krea
Shpërthen ambasadori britanik/ Kufijtë shkruhen me fjalë, por ndryshohen me plumba Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruari O’connell në një intervistë dhënë për Frotnal Live në T7 ka deklaruar q
Ambasadori amerikan reagon për nënën dhe bijën që u vranë barbarisht Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie është shprehur i trishtuar dhe zemëruar me vrasjen e dyfishtë në fshatin Bre
Veseli takohet me Delawien Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara t
Ambasadori austriak: Rusia dhe aventurat Neo-Ottomane rrezikojnë Ballkanin Një debat interesant është zhvilluar në mes dy “ujqve të vjetër” të politikës botërore në Ballkan, ekspertit amerikan Da
A do e ndryshojë SHBA qëndrimin ndaj Kosovës? Flet Ambasadori amerikan në Beograd Ambasadori amerikan në Serbi, Kyle Scott, duke folur për zhvillimet e fundit lidhur me çështjen e Kosovës e ku përmendet
Delawie takim suprizë me Hashim Thaçin Presidenti Thaçi e ka nisur ditën me ambasadorin amerikan, Greg Delawie. Ambasadori Delawie, sot me mëngjes është par
Osmani i flet ambasadorit për situatën në vend “Punojmë në mënyrë intensive në përgatitjen e ekipit dhe strukturës për fillimin e negociatave, duke e mbajtur fokusin e
Thaçi e Vuçiq s’e përjashtojnë mundësinë e ndryshimit të kufijve Ndryshimi i kufijve të Kosovës nëpërmjet marrëveshjes së fazës përmbyllëse të dialogut nuk është përjashtuar të premten