999 rezultate për

ambasadori

Ambasadori britanik: Korrupsioni mund të bëhet kulturë në Kosovë Ambasada Britanike në Prishtinë ka vazhduar mbajtjen e serisë së saj “Brit Talks”, që ka në fokus diskutimet për luftën
Ambasadori i SHBA: Votimi për Ushtrinë e Kosovës, historik Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, e ka quajtur ‘historik’ votimin e nesërm të tr
Ambasadori britanik: Kosova ka të drejtë të ketë ushtri Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë Ruari O’Connell, ka thënë se shteti i tij ka marrëdhënie të mira me Kosovë
Ambasadori britanik: Kemi mbështetur gjithnjë ushtrinë e Kosovës Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovës, Ruairí O’Connell, ka thënë se edhe Mbretëria e Bashkuar beson së është e
BE reagon për protestën, paralajmërohen pedagogët që u marrin para studentëve Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka thënë fjalën e tij në lidhje me protestën që po organizohet
Ali Ahmeti takohet me ambasadorin e BE-së Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti ka pritur sot në takim pune ambasadorin e Bashkimit Evropi
Veliaj mbjell pemë me ish-Ambasadorin e SHBA, i dhuron Kullën e Sahatit (FOTO LAJM) Katër vite pas largimit nga Shqipëria, ish-Ambasadori i SHBA, Alexander A. Arvizu është surprizuar nga ndryshimi i shp
A ka fobi antishqiptare në BE? Çfarë rrëfen Ambasadori Soreca Duke iu referuar dy vlerësimeve pozitive nga Komisioni Europian, por në të njëjtën kohë pozicionimit kundër anëtarësimit
Mafia italiane lidhje të ngushtë me shqiptarët? Çfarë pohoi ambasadori i BE-së Në intervistën e tij të parë në “Opinion”, Ambasadori i ri i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, foli edhe për l
Ambasadori francez i kërkon falje Serbisë për uljen e Thaçit Ambasadori francez në Beograd, Frederic Mondoloni, i ka kërkuar falje presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në lidhj
Trezeguet me rol drejtuesi te Juventusi Juventus ka lajmëruar se e kanë emëruar ambasador zyrtar të klubit, David Trezeguet Sulmuesi, i cili është golashënue
Ambasadori britanik nxjerr dështimin e Pacollit, a duhet të shkarkohet? Ndonëse Ministria e Punëve të Jashtëm po e mohon se ka tërheqje të njohjeve për shtetësinë e Kosovës, një gjë e tillë po
Ambasadori britanik nxehet kur i përmendet copëtimi i trojeve shqiptare Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O'Connell, shpesh praktikon në Facebook-un e tij një sesion me pyetje-
Porosia e ambasadorit britanik për Thaçin dhe Vuçiçin Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, u ka dhënë mundësinë miqve të tij në Facebook, që të bëjnë pyetje dhe a
Ambasadori i BE mbështet Xhafën dhe ka një mesazh për Ramën Ftamir Xhafaj u detyrua të jepte dorëheqjen në një kohë që BE dhe SHBA ishin të kënaqur me punën e tij. Kjo ishte ajo
Ambasadori britanik: Kosovës i duhet një sistem drejtësie me figura të pastra Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruari O’Connell, ka thënë se Kosova duhet të ndërmarrë reforma të thella për
Rusia ende vajton humbjen në Maqedoni Ministria e Jashtme e Rusisë vazhdoi me akuza të rënda rreth votimit, sipas saj, “joligjor dhe joetik” të nismës për ndr
Vulinit i djeg e vërteta për Kosovën, sulmon ambasadorin amerikan Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, e dënoi deklaratën e ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott, i ci
“Maqedonia”, ambasadori rus në Tiranë: S’ka ndërhyrje të Moskës, vendos populli Çështja e emrit të Maqedonisë dhe anëtarësimi në NATO, sipas Ambasadorit rus në Tiranë, Alexandër Karpushin duhet të jen
Austria, 100 vite më parë 200 shkolla në Shqipëri! Në kulmin e Luftës së Dytë Botëtore, 100 vite më parë,, në Shqipëri u hapën 200 shkolla. Një situatë hipotetike e ngr