999 rezultate për

ambasadori

Ambasadori i ri i Rusisë në Beograd kërcënon Kosovën Njëjtë sikurse Serbia, edhe Rusia do të bëjë gjithçka për të parandaluar anëtarësimin e Republikës së Kosovës në organiz
Ambasadori Kosnett: Prapa Evropës është Kosova me ekonomi Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka marrë pjesë në festën e organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane në Prish
Ambasadori gjerman: Kosova të mos vonohet për qeverinë e re Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se është e rëndësishme që Kosova së shpejti të ketë qeveri funks
Haradinaj takon ambasadorin gjerman, flasin edhe për liberalizimin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka pritur në takim të rregullt pune ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian
Gjermania: Dialogu mes Serbisë dhe Kosovës po afron Ambasadori gjerman në Beograd, Thomas Schieb, është shprehur optimist se shumë shpejt, dialogu Kosovë – Serbi do të lëvi
Ra në kurth, Zaev nesër takon ambasadorin rus në Shkup Deri kur doli përgjimi, kryeministri Zoran Zaev nuk e ka ditur se nuk ka biseduar me presidentin e vërtetë të Ukrainës P
"Trump-i, shumë budalla dhe i trashë!" Ikën ambasadori që shkaktoi krizë SHBA-Angli Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamu
Trump "i paaftë": Zbulohen skandalet e kabllogramave të SHBA-së me Britaninë (FOTO LAJM) « I papërshtatshëm », « jo stabël », « inkopetent »… në një seri kabllogramesh që kanë rrjedhur të publikuara në 7 korri
Futbollistja e humbur, Haradinaj letër ambasadorit zvecerian në Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se i ka shkruar një letër amba
Menduh Thaçi në takim me ambasadorin francez Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim Ambasadorin e Francës, Kri
Arrestimi i Spahisë, reagon ish-ambasadori italian: Ndërkombëtarë, boll heshtët Arrestimi i ish deputetit të Partisë Demokratike Bardh Spahia ka sjellë reagimin edhe të ish ambasadorit të Italisë në
Ambasadori i Italisë: S'jemi duke bërë tregti me Shqipërinë Ambasadori i BE, Alberto Cutillo nga Shkodra ka deklaruar se është vështirë të thuhet nëse duhen shtyrë apo jo zgjedhjet
Pas Thaçit, delegacioni franko-gjerman takon Haradinajn Ka filluar takimi i delegacionit gjermano-francez me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. Anëtarët e delegacionit
Adi Krasta: Turp të kesh Borchardt (VIDEO) Nga Adi Krasta Për publikun shqiptar, bëri jo pak përshtypje shprehja “Shame on you”, që shqipërohet “të të v
Ambasadori gjerman jep shpresa për liberalizimin e vizave Gjermania është duke u bërë gati për takimin bilateral ku do të diskutohet për liberalizimin e vizave. Kështu ka pohuar
Fillojnë përgatitjet për Samitin e Parisit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar gjatë ditës së djeshme ambasadorin francez në Prishtinë Didier Chabe
Haradinaj takohet me ambasadorin francez dhe atë gjerman, bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me ambasadorin francez, Didier Chabert dhe ambasadorin gjerman Chr
Kriza politike, ambasadori britanik i shkon në zyrë Presidentit Meta Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman ka zhvilluar një takim me Presidentin e Republikës, Ilir Meta.
“Dasma e madhe” me 200 gra nga Shqipëria në Kosovë 200 gra nga rajone të ndryshme të Shqipërisë të martuara në Kosovë, janë bërë pjesë e një dasme të përbashkët. Nën or
Ambasadori austriak: Urrejtja sjell urrejtje, ka ardhur koha për dialog Pothuajse të gjitha selitë e vendeve perëndimore në Tiranë, gjatë 24 orëve të fundit kanë pranuar që vendi gjendet në kr