999 rezultate për

ambasadori

“Dasma e madhe” me 200 gra nga Shqipëria në Kosovë 200 gra nga rajone të ndryshme të Shqipërisë të martuara në Kosovë, janë bërë pjesë e një dasme të përbashkët. Nën or
Ambasadori austriak: Urrejtja sjell urrejtje, ka ardhur koha për dialog Pothuajse të gjitha selitë e vendeve perëndimore në Tiranë, gjatë 24 orëve të fundit kanë pranuar që vendi gjendet në kr
Lirohet studentja Azizaj, e arrestuar për bojën ndaj ambasadorit Është liruar nga policia Ana Azizaj, studentja e cila u arrestua mbrëmjen e djeshme për protestën që u zhvillua të shtun
Anarkistët sulmojnë me bojëra dhe tymuese rezidencës e ambasadorit amerikan në Athinë (VIDEO) Situata mes Anarkistëve të grupit "Ruvikona" dhe ambasadorit amerikan në Athinë nuk është e qetë. Sot rreth orës 04:00 a
Shoqërohet në polici një vajzë për parrullat ndaj ambasadorit (FOTO LAJM) Ish-kryetari i grupit të LSI-së Petrit Vasili denoncon në faqen e tij në rrjetet sociale se një nga personat që shkroi p
Ambasadori zviceran: Është e rrezikshme të mos respektohet statusi diplomatik Ambasadori i Zvicrës për Shqipërinë, Andre Maître, ka komentuar nga Shkodra parullën te shtëpia e Ambasadorit të OSBE "B
Cakaj: Huliganët kriminelë dhunuan banesën e ambasadorit, mjaft Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj në reagimin e tij ka dënuar këtë kate duke i konsideruar si një akt të papranueshëm krimi
Kosnett tek serbët: Jam lodhur shumë për t'i bindur shqiptarët të heqin taksën Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka vizituar Komunën e Graçanicës dhe të Parteshit, që banohen me shumicë
Haradinaj zbardh takimin me ambasadorin amerikan, a do të hiqet taksa? Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara në Gjermani, Rich
Ambasadori tregon "fytyrën" e komandantëve: Rrinë me lista në dorë për çdo vend pune Organi Shqyrtues i Prokurimit (OShP) dhe Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar, kanë nënshkruar memorandum mirëkuptimi, që k
Ambasadori amerikan u kërkon kosovarëve të ngrihen në protesta Ambasadori amerikan ka marrë pjesë në forumin e hapur të organizuar nga Lëvizja FOL. Në këtë forum është diskutuar për g
Basha pret në zyrë ambasadorin e BE-së, mister tema e takimit Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar këtë pasdite në zyrën e tij me ambasadorin e BE-së, Luigi Sore
Ambasadori i BE reagon pas vendimit të Holandës për vizat: Asgjë... Në një deklaratë për mediat, ambasadori i BE, Luigi Soreca ka theksuar se për momentin asgjë nuk ka ndryshuar dhe shqip
"Zoti i ndëshkoi se pranuan Kosovën", ambasadori francez reagon ndaj serbëve Ambasadori francez në Beograd, Frederik Mondoloni , i ka quajtur skandaloze disa shkrime të mediave serbe, në të cilat t
Ish-ambasadori holandez: Kthimi i vizave për shqiptarët, ditë e zezë për demokracinë Ish-ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Robert Bosch (holandez) ka shkruar një opinion në mediat vendase pas votimit pro n
Zv.ambasadori amerikan: Njerëz të korruptuar dalin nëpër porte dhe dogana Zëvendës ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Daniel Koski në një takim me Dhomën Amerikane të Tregtisë u shp
Ambasadori amerikan vëzhgon Kosovën nga ajri Ambasadori Amerikan, Philip Kosnett ka vizituar ushtarët e regjimentit të parë, kalorësia 89, divizioni malor 10 të KFOR
Ambasadori italian në Shqipëri: Mazhoranca duhet të bëjë hapa pas Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka berë një deklaratë të fortë për krizën politike në vend ku ka thënë se mazhoranca
Ambasadori gjerman për incidentin në Beograd: Veprimet e keqbërësve tregojnë se ne jemi në rrugën e duhur Incidenti që ndodhi gjatë Samitit Digjital të vendeve të Ballkanit Perëndimor ku përfaqësuesit të Qendrës Inovative të K
Sali Berisha lidhje me rusët? Si përgjigjet ish-ambasadori amerikan Ish-ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu ka sqaruar akuzat e hedhura në drejtim të ish-kryeministrit Berisha nga mazhor