999 rezultate për

alonso

Alonso i zhgënjyer: Mund të kishim kapur podiumin Fernando Alonso nuk mund ta fshehë zhgënjimin, pavarësisht sforcimit të madh për t’u shfaqur sërish pozitiv pas Çmimit t
GP Belgjikë: Triumfon Ricciardo, Alonso i teti (FOTO LAJM) Daniel Ricciardo fiton Çmimin e Madh të Belgjikës pasi dominoi gjysmën e garës. Piloti i Red Bull ka lënë pas Mercedesin
Dush i ftohtë edhe për Higuain, nominon Alonson (VIDEO) Pas shumë yjeve të futbollit, edhe sulmuesi argjentinas i Napolit Gonzalo Higuain ka pranuar sfidën e Ice Bucket Challen
Ja çfarë ndodhi mes Platinisë dhe Alonsos (VIDEO) Xabi Alonso e tregoi qartë pakënaqësinë e tij ndaj presidentit të UEFA-s Michel Platini pasi nuk u lejua të ishte pjesë
Montezemolo: Ferrari, më i rëndësishmi pas familjes Zërat për largimin e mundshëm të Luca Di Montezemolos nga Ferrari janë shfaqur sërish, por presidenti legjendar këmbëngu
Alonso: 105 milionë në 3 vjet? Gënjeshtra Fernando Alonso ka sqaruar nëpërmjet Twitter-it se nuk i ka kërkuar aspak Ferrarit një rinovim kontrate me 35 milionë eu
Alonso: Mercedes, surpriza e sezonit Pas 4 sezonesh mbretërim absolut, shumë njerëz besonin se Red Bull do të vazhdonte edhe këtë vit dominimin në Formula 1,
Mercedes dominon në provat e dyta të lira në Gjermani Lewis Hamilton regjistroi kohën më të shpejtë në pistën e Hockenheim duke e ndalur kronometrin për 1 minutë 18 sekonda e
Formacioni i dështakëve të Botërorit (FOTO-LAJM) Për disa lojtarë botërori Brazil 2014 ishte botërori i sukseseve pasi ata çuan kombëtaret e tyre më larg se çe kishin me
Hamilton fiton në Silverstone, Raikkonen tremb Ferrarin (FOTO LAJM) Lewis Hamilton fiton Çmimin e Madh të Britanisë. Britaniku i Mercedes kryen një garë në ngjitje, duke ditur se u nis nga
Shakaja e Costas, depilon kofshën e Alonsos (VIDEO) Në ndeshjen e djeshme ndaj Australisë Vicente Del Bosque la në stol Diego Costan, por sulmuesi i Atletico Madrid mesa tr
Mercedes dominon edhe në Austri: Rosberg i pari, Alonso i pesti Pas ndërprerjes në garën për Cmimin e Madh të Kanadasë, në Austri skuadra Mercedes i është rikthyer sërish dominimit. Dy
Xabi Alonso: Adios Spanja! Xabi Alonso i thotë lamtumirë Spanjës. Mesfushori i Real Madridi ka vendosur t’i japë fund karrierës së tij në përfaqësu
Xabi e pranon: Patëm probleme me Mourinhon Xabi Alonsos iu deshën 5 vjet që nga transferimi te "Los Blancos" për të arritur te trofeu i dhjetë në Europë. Pas kaq s
Rosberg "Princ" i Monacos, Alonso i katërti Nico Rosberg fiton Çmimin e Madh të Monakos. Piloti gjerman i Mercedes, i cili u nis nga vendi i parë pas “pole-position
F1 Monaco: Pole-position për Rosberg, Alonso i pesti Monologu Mercedes vijon edhe në Montecarlo: siç parashikohej, Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton pushtojnë dy vendet e para
Alonso "deh" Zidane, çfarë tuneli! (VIDEO) Ai nuk do te jete ne finalen e se shtunes kunder Atletico Madrid per shkak kartonash, por kjo nuk e pengon aspak q; ne s
20 vjet pa Senna-n, Alonso: Ishte idhulli im (FOTO LAJM) Në “Imola”, Fernando Alonso e kujton kështu Ayrton Senna-n, 20 vjet nga vdekja tragjike e tij. "Për mua ishte një idhull
GP Kinë: Triumfon Hamilton, Alonso i treti (FOTO LAJM) Fitorja e tretë rradhazi për Liewis Hamilton në Botërorin e Formula 1 dhe dopietë për Mercedes në Çmimin e Madh të Shang
F1 Kinë, Hamilton më i shpejti në provat e lira Në përfundim të ditës së provave të lira për Çmimin e Madh të Kinës, teksa turin e parë e kishte fituar Alonso, Mercedes