999 rezultate për

alonso

Lauda konfirmon: Fernando Alonso te McLaren "Fernando Alonso do të garojë me McLaren". Zyrtarizimi i kalimit të pilotit spanjoll te skuderia britanike e Woking viti
Alonso: E ardhmja? Jetoj 365 ditë me Ferrarin Fernando Alonso ka mbërritur në Suzuka duke e ditur mirë se të gjitha pyetjet e gazetarëve do të ishin mbi të ardhmen e
Ferrari-Alonso, divorci më pranë Kriza e rezultateve te Ferrari duket se po përçohet edhe në marrdheniet me pilotët. Pas Çmimit të Madh të Singaporit, dr
GP Monza: Pole për Hamilton, Alonso i shtati Lewis Hamilton merr “pole-position”-in e radhës në Çmimin e Madh të Monzas në Itali, me një kohë dominuese ndaj të tjerë
McLaren, Dennis: Alonso-Vettel? Pse jo Zërat që qarkullojnë prej kohësh se McLaren dëshiron të firmosë me dyshen Fernando Alonso-Sebastian Vettel tashmë marrin
Debuton Alonso, Pep: Ishte fantastik (FOTO LAJM) Bayern Munchen vuajti shumë përballë Schalke 04 në javën e dytë të Bundesligës, ku nuk mundi të merrte më shumë se 1 pik
Zyrtare: Xabi Alonso te Bayern Munchen Xabi Alonso është mesfushori i ri i Bayern Munchen. Real Madrid ka zyrtarizuar këtë mëngjes kalimin e lojtarit bask te k
Xabi Alonso te Bayern Munchen Xabi Alonso i jep fund aventurës me përfaqësuesen e Spanjës dhe shkon te Bayern Munchen. 32-vjeçari bask bëri një njofti
Alonso i zhgënjyer: Mund të kishim kapur podiumin Fernando Alonso nuk mund ta fshehë zhgënjimin, pavarësisht sforcimit të madh për t’u shfaqur sërish pozitiv pas Çmimit t
GP Belgjikë: Triumfon Ricciardo, Alonso i teti (FOTO LAJM) Daniel Ricciardo fiton Çmimin e Madh të Belgjikës pasi dominoi gjysmën e garës. Piloti i Red Bull ka lënë pas Mercedesin
Dush i ftohtë edhe për Higuain, nominon Alonson (VIDEO) Pas shumë yjeve të futbollit, edhe sulmuesi argjentinas i Napolit Gonzalo Higuain ka pranuar sfidën e Ice Bucket Challen
Ja çfarë ndodhi mes Platinisë dhe Alonsos (VIDEO) Xabi Alonso e tregoi qartë pakënaqësinë e tij ndaj presidentit të UEFA-s Michel Platini pasi nuk u lejua të ishte pjesë
Montezemolo: Ferrari, më i rëndësishmi pas familjes Zërat për largimin e mundshëm të Luca Di Montezemolos nga Ferrari janë shfaqur sërish, por presidenti legjendar këmbëngu
Alonso: 105 milionë në 3 vjet? Gënjeshtra Fernando Alonso ka sqaruar nëpërmjet Twitter-it se nuk i ka kërkuar aspak Ferrarit një rinovim kontrate me 35 milionë eu
Alonso: Mercedes, surpriza e sezonit Pas 4 sezonesh mbretërim absolut, shumë njerëz besonin se Red Bull do të vazhdonte edhe këtë vit dominimin në Formula 1,
Mercedes dominon në provat e dyta të lira në Gjermani Lewis Hamilton regjistroi kohën më të shpejtë në pistën e Hockenheim duke e ndalur kronometrin për 1 minutë 18 sekonda e
Formacioni i dështakëve të Botërorit (FOTO-LAJM) Për disa lojtarë botërori Brazil 2014 ishte botërori i sukseseve pasi ata çuan kombëtaret e tyre më larg se çe kishin me
Hamilton fiton në Silverstone, Raikkonen tremb Ferrarin (FOTO LAJM) Lewis Hamilton fiton Çmimin e Madh të Britanisë. Britaniku i Mercedes kryen një garë në ngjitje, duke ditur se u nis nga
Shakaja e Costas, depilon kofshën e Alonsos (VIDEO) Në ndeshjen e djeshme ndaj Australisë Vicente Del Bosque la në stol Diego Costan, por sulmuesi i Atletico Madrid mesa tr
Mercedes dominon edhe në Austri: Rosberg i pari, Alonso i pesti Pas ndërprerjes në garën për Cmimin e Madh të Kanadasë, në Austri skuadra Mercedes i është rikthyer sërish dominimit. Dy