999 rezultate për

almir

Flasin prindërit e shqiptarit të ISIS: E kemi bërë haram! Gazetarët e A1 Report kanë shkuar në Leshnicë të Pogradecit, në shtëpinë e prindërve të Almir Dacit, njërit prej persona
Kush është shqiptari i ISIS që kërcënoi Shqipërinë dhe Kosovën (VIDEO) Një ditë më parë, në një video ku shfaqeshin anëtarë shqiptarë të ISIS, ka patur një kërcënim të drejtëpërdrejt për Shqi
Të gjithë shqiptarët në Champions League (FOTO LAJM) Shqipëria nuk do të ketë vetëm Skënderbeun në Ligën e Kampionëve. Krahas kampionëve të Shqipërisë në kompeticionin më të
ISIS ekzekuton 400 persona, mes të cilëve gra dhe fëmijë Organizata terroriste ISIS ka ekzekutuar rreth 400 persona, mes të cilëve gra dhe fëmijë në qytetin antik të Palmiras në
Rushing flood water kills 7-year-old in Kumanova A 7-year-old boy was killed today around 12:30 as he was heading home from school together with his brother. The acc
Uji i rrëmbyeshëm i merr jetën 7-vjeçarit nga Nikushtaku i Likovës Një 7-vjeçar ka humbur jetën sot rreth orës 12:30 teksa po kthehej nga shkolla bashkë me të vëllain. Ngjarja ka ndodh
Shqiptarët në Siri luftojnë mes njëri-tjetrit Shqiptarët që kanë shkuar të luftonë në Siri pas vitit 2012 e në vazhdim, janë përplasur shpesh herë në beteja me njëri-
Zbardhet biseda e imamit: Ja rruga si të vini në Siri Prokuroria e Krimeve të Rënda konfirmon se gjashtë shqiptarë kanë humbur jetën duke luftuar në Siri. Mësohet se ata janë
Babai i Ervisit: Almir Daçi më tha se im bir është vrarë në Siri Babai i Ervis Alinjit nga fshati Leshenicës në Pogradec i cili dyshohet se ndodhet në Siri dhe prej më shumë se një viti
Është viti i Berishajve (FOTO LAJM) Mbi dhjetë futbollistë me mbiemrin Berisha janë të njohur në skenën e futbollit ndërkombëtar. Por të paktën tre prej tyr
Valmir Berisha me shallin e Romës (FOTO LAJM) Valmir Berisha është zyrtarisht një lojtar i Romës, duke nisur një eksperiencë të re larg vendit nordik ku u formua si l
Valmir Berisha, "Ibrahimoviçi i Ri" i Romës (VIDEO) Roma ka siguruar shërbimet e talentit shqiptar Valmir Berisha, i cili ndiqej nga disa prej klubeve më të mëdha të Europë
Zyrtare: Valmir Berisha te Roma deri në 2018 Një tjetër lojtar me mbiemrin Berisha shkel në kryeqytetin italian edhe pse këtë herë është Roma dhe jo Lazio që lëviz n
Valmir Berisha drejt Borussia Dortmund? Kur dukej gjithshka e mbaruar për kalimin e të riut me origjinë shqiptare Valmir Berisha drejt Romës e ardhmja e 17 vjeç
Valmir Berisha te Roma Gazeta suedeze, "Aftonbladet" njofton se Roma është shumë afër transferimit të talentit shqiptar të Helsingborg dhe komb
Valmir Berisha i "shkel syrin" Romës Valmir Berisha i jep një sinjal dashurie Romës. Sulmeusi 17-vjeçar i Halmshtad, i cili u shpall golashënuesi më i mirë i
Valmir Berisha zgjedh Sunderlandin Sulmuesi shqiptar i Halmstads, Valmir Berisha, thotë se ai do të preferonte një kalim te Sunderlandi se sa te Liverpooli
Valmir Berisha, mes talenteve më të mëdhenj të Europës Bëri prezantimin e tij në Botërorin U-17. Udhëhoqi Suedinë në vendin e tretë të kompeticionit, ndërsa që nga ajo kohë ka
Sunderland ofertë për Valmir Berishën Një Angli e tërë në ndjekje të Valmir Berishës. Sulmuesi me origjinë shqiptare, i cili u shpall golashënuesi më i mirë i
"Ibra i Ri": Mund të luaj me Shqipërinë ose Kosovën Ka nisur të njihet tashmë si “Zlatan Ibrahimoviçi i Ri”! Bëhet fjalë për talentin shqiptar, i cili ka luajtur me kombëta