999 rezultate për

almir

Zaev: Rasti i Almirit nuk duhet të jetë arsye për ndarje në shtet Kryeministri Zoran Zaev në foltoren e Kuvendit ka thënë se rasti i Almirit të vogël nuk duhet të jetë arsye për ndarje p
Zbulohet skandali: Ekspertiza për "Almirin", nga ekspertë pa licencë (VIDEO) Ekspertiza neuropsikiatrike në rastin e Almirit është bërë nga ekspert ligjor pa licencë, zbulon televizioni Alsat. Bran
Joveski: Prokurorët shqiptarë votuan për rikualifikimin e lëndës së "Almirit" Kryeprokurori Lubomir Joveski është pyetur sot gjatë konferencës sot nëse ka ndarje etnike në institucionet gjyqësore. A
Rasti Almiri, mblidhet këshilli etik për prokurorët shqiptarë Këshilli Etik i Prokurorisë Publike u mblodh për të shqyrtuar çështjen e distancimit të Prokurorëve Republikan shqiptar
Xhelili: Qeveria dhe prokuroria të përmirësojnë gabimin Ish-deputeti në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë, Zudi Xhelili duke komentuar zhvillimet e fundit rreth rastit të
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë Se drejtësia është e brishtë dhe se sisitemi gjyqësor në Maqedoni është i korruptuar, politizuar e rasti i fundit i Almi
Deputetët e BDI-së dorëzojnë nismën për hetim të rastit Almiri Deputetët e Grupit parlamentar të Bashkimit Demokratik për Integrim sot në Kuvend u takuan me familjarët e Almirit Aliut
Rasti i Almirit, kërkohen "kokat" e prokurorëve dhe gjykatësve Në deklaratën e organizatorëve të protestës “Drejtësi për Almirin” u kërkua përgjegjësi dhe shkarkimi i menjëhershëm i p
Familja e Almir Aliut, takim me grupin parlamentar të BDI-së (VIDEO) Familja e Almir Aliut po realizon një takim me grupin parlamentar të BDI-së. Mësohet se BDI do inicioje Komision par
Vëllait të Almirit nuk i mbahen lotët në protestën para qeverisë Djaloshi në këtë fotografi të shkrepur nga fotografi i Yeni Balkan është vëllau i Almir Aliut. Ai nuk ka mundur t’i m
Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni Kryeprokurori i Republikës së Maqedonisë, Lubomir Joveski ka njoftuar se përmes një kërkese të tij është takuar me Krye
Nëna e Almirit: Almiri im nuk do të kthehet, por të paktën fëmijët tuaj të jetojnë të lirë Nëna e Almirit Mixhevere Kasumi para protestuesve tha se në protestë nuk është vetëm për fëmijën e saj, por për të gjith
Protesta për Almirin, këto janë kërkesat e protestuesve (VIDEO) Organizatorët e protestës për Almir Aliun kërkojnë që e gjithe procedura gjyqësore të filloje nga e para. “Për këtë s
Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni mos u mundoni Kryeprokurori i Republikës së Maqedonisë, Lubomir Joveski ka njoftuar se përmes një kërkese të tij është takuar me prind
Eksperti juridik: Boban Iliq me bindje të plotë goditi me makinë Almirin Eksperti juridik, Qebir Avziu në emisioni Click Plus ka argumentuar në bazë të fakteve se si ka ndodhur incidenti kur u
Sot protestohet para qeverisë për rastin e Almir Aliut Sot para Qeverisë së Maqedonisë do të protestohet, si reagim kundër vendimit të gjykatës për rikualifikimin e lëndës në
Rasti i Almirit sjell dorëheqjen e ministrit të drejtësisë në Maqedoni Ministri i drejtësisë Bilen Saliji sapo ka deponuar dorëheqjen e tij në qeveri. Në një konferencë për shtyp, ministri
Zaev garanton proces të drejtë gjyqësor dhe zbardhjen e së vërtetës në rastin e Almirit Kryeministri i Maedonisë, Zoran Zaev, i garantoi opinionit se organi ekzekutiv është duke ndjekur procesin nga afër dhe
Rasti i Almirit, Jovevski mbron rikualifikimin e lëndës Protestat dhe reagimet në publik nuk do të ndikojnë ndaj Prokurorisë Publike që të rishqyrtojë vendimin e saj për rikual
Thirrje masive për protestën e nesërme mbi rastin e Almir Aliut Kryetarja e Komunës së Haraçinës dhe ai i Gostivarit, partia në pushteti Bashkimi Demokratik për Integrim, opozitaret s