999 rezultate për

alkoolit

Alkool, shpejtësi dhe të arrestuar, çfarë ndodhi mbrëmë në Tiranë (VIDEO) Gjatë fundjavës policia e Tiranës ka vijuar kontrollet ndaj drejtuesve në orët e vona të mbrëmjes, lidhur me respektimi
E lë makinën të parkuar para restorantit gjithë natën, në mëngjes gjen një letër Çdo vit, në Mbretërinë e Bashkuar, rreth gjysmë milioni njerëz bëjnë testin e alkoolit në komunikacion dhe së paku 100,0
Vendimi i ri: Testim edhe për drogën në timon Në jo pak raste, aksidente të rënda edhe me pasoja për jetën janë shkaktuar nga drejtues mjetesh të droguar, ndaj për kë
I moshuari pret damarët, lahen me gjak rrugët në kryeqytet Një ngjarje e rëndë ka ndodhur vetëm pak minuta më parë në Rrugën e Elbasanit. Një person është plagosur me thikë dh
Arsyeja përse duhet ta lini çajin të ftohet përpara se ta pini Një gotë çaji e ngrohtë në këto ditë të ftohta dimri jo vetëm që të shijon, por është ndonjëherë edhe e nevojshme. Me
Shiti pije alkoolike, rrihet për vdekje i krishteri në Indonezi (FOTO LAJM) Një i krishterë indonezian u rrah publikisht të premten për shitjen e alkoolit që konsiderohet shkelje e ligjit sheriati
Ushqimet që ju ndihmojnë të kaloni gjendjen e keqe pas të pirit Kemi lajme të mira për ju që keni festuar “rëndshëm” dje. Mëngjesi i ditës tjetër nuk ka pse të jetë i tmerrshëm nga dhi
Tragjedi, mbyt babanë pastaj fle gjumë Sherri në familje përfundon në tragjedi. Djali vrau babain pasi debatoi ashpër me të ditën e Krishtlindjes. Ngjarja ka n
E pirë në timon, shoqërohet në polici e reja në Tiranë (VIDEO) Policia Rrugore e Tiranës mbrëmjen e kaluar ka ushtruar kontrolle në rrugët e kryeqytetit për parandalimin e aksidentëve
Vushtrri/ Këto fjalë ndaj policëve e çuan në burg Në Vushtrri, Policia ka arrestuar një të dyshuar, i cili nën ndikimin e alkoolit, i kishte fyer zyrtarët policorë. Ra
Qyteti më i varfër në Shqipëri konsumon më shumë duhan e alkool Në Dibër shpenzohet më shumë se në çdo qytet tjetër të Shqipërisë për pije alkoolike dhe duhan. Sipas të dhënave të
Ja si krijohet varësia ndaj alkoolit Ndryshimet që ndodhin në trurin e njeriut pas një tronditjeje mund t’i kthejnë njerëzit në alkoolikë duke i bërë ata të
“A ke patentë më trego të drejtën mu…”, shoferi tenton të korruptojë policin me 20 mijë lekë (VIDEO) Një shofer në Tiranë ka rënë në prangat e Policisë pasi drejtonte mjetin pa leje qarkullimi. Ai është M.Qershori, 28 vje
Policia u bën gjëmën shoferëve, çfarë ndodh tani nëse kapesh me alkool Organet e rendit janë duke marrë masa të reja kundër përdoruesve të alkoolit duke përfshirë edhe uljen e përqindjes së l
20 mijë Lekë për t’iu shmangur testit të alkoolit, arrestohet i riu në Tiranë Policia e Tiranës ka vënë në pranga një drejtues automjeti i cili drejtonte automjetin në gjendje të dehur dhe ka tentua
Shoferi ishte "tapë", pasagjeri tenton të korruptojë policin, por e pëson keq (VIDEO) Policia ka arrestuar në flagrancë një shtetas, pasi ai ka tentuar që ti korruptonte, pasi drejtuesi i mjetit në të cilën
Drejtonte ambulancën në gjendje të dehur, shoferi përplas 3 makina(VIDEO) Një autoambulancë ka përplasur 3 makina në zonës e Kodrës së Diellit në Tiranë. Mësohet se autoambulanca drejtohej nga s
Policia e Dibrës arreston të dehurin, udhëtonte pa zinxhirë Policia e Dibrës ka vënë në pranga një 27 vjeçar, pasi drejtonte mjetin pa zinxhirë dhe në gjendje të dehur. Nga Spe
Alkooli toksik shkakton vdekjen e dhjetra njerëzve në Pakistan Të patën 30 njerëz kanë vdekur në lindje të Pakistanit, pasi konsumit të alkoolit toksik gjatë Festës së Krishtlindjeve.
Pinë solucion kozmetik në vend të alkoolit, 49 të vdekur në Rusi Një helmim në masë në Siberi ka çuditur botën mbarë për shkak se viktimat të cilët mendohen të jenë gati 100 kanë pirë s