999 rezultate për

aleksandar

Vucic ignores Seselj: I've got more important things to do Prime Minister of Serbia, Aleksandar Vucic has commented on the allegations of war crimes indictee, Vojislav Seselj. Vuc
Vucic: I'll decide over the weekend wether to invite Rama to Belgrade Serbian Prime Minister Aleksandar Vucic said he will decide by the end of the week if Rama would be or not his guest in
Serbia, ja lista anti-Shqipëri Trajneri i kombëtares së Serbisë, holandezi Dick Advocaat, ka publikuar listën e lojtarëve për dy kualifikueset e muajit
Kërkohet shkarkimi i Ivica Daçiç Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë dhe nënkryetar i Partisë Progresiste Serbe, Nebojsha Stefanoviç tha se progres
Futbollisti serb që do të luajë me Kosovën (FOTO LAJM) Atë që vështirë ta bëjë një serb, po e bën futbollisti Alsaksandar Sosiç. Ai është vetëm 19-vjeçar dhe thotë se nuk i
Vuçiç: Unë do të kryesoj bisedimet me Kosovën Është mbajtur sot mbledhja e Kuvendit të Serbisë në përbërjen e re të dalë nga zgjedhjet e fundit parlamentare. Aleksand
Ivica Daçiqin do të emërohet Ministër i Jashtëm i Serbisë Qeveria e re e Serbisë pritet të formohet deri të dielën në mbrëmje, është shprehur Aleksandar Vuçiq. Gazeta serbe “Blic
Vulin viziton sot Mitrovicën e veriut Ministri serb i ngarkuar për Kosovën, Aleksandar Vulin, viziton sot Mitrovicën e veriut. Vulin do të zhvollojë një vizit
Ashton pret bashkëpunim nga Aleksandar Vuçiq Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian Catherine Ashton, ka uruar sot udhëheqësin e Partisë Përparimtare Se
Vulinit i ndalohet vizita në Mitrovicë Ministri serb Aleksandar Vulin është ndaluar të vizitojë Mitrovicën, në prag të zgjedhjeve që do të mbahen atje nesër.
Serbët refuzojnë të japin detaje nga takimi për Kapitullin 35 Në takimin e djeshëm në Bruksel është diskutuar Kapitulli 35 në negociatat e anëtarësimit mes Brukselit dhe Beogradit. K
Borchardt përfundon vizitën në Beograd Shefi i Misionit EULEX, Bernd Borchardt, përfundoi vizitën dyditore në Beograd, ku pati takime me Kryeministrin serb, Iv
Vuçiç viziton Kosovën më 31 tetor Zëvendëskryeministri i parë i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të vizitojë Kosovën më 31 tetor. Mediat serbe citojnë këtu n
Sulmohen dy policë në Leposaviç Dy policë të Kosovës janë sulmuar fizikisht mesnatën e mbrëmshme në një kafene në Leposaviç. Sipas burimeve, ngjarja
Diaspora maqedonase organizon debat: "Investo në Maqedoni" Në kuadër të konferencës së katërt globale të diasporës së bashkuar të Maqedonisë do të mbahet sot në Shlup debati me te
Inter, 3 objektiva nga Baseli (FOTO LAJM) Inter peshkon në Zvicër. Sipas gazetës më të madhe sportive në Itali "La Gazzetta dello Sport", janë tre objektivat e zi
Me Vulin është edhe Selakoviq Update- Vulin dhe Selakoviq, edhe më tej po vazhdojnë të qëndrojnë në Shtërpcë. Ata po vazhdojne takimin me strukturat p
A do të shkoj Serbia në Bruksel? Beogradi ende nuk ka vendosur se çfarë do të bëj për ditën e nesërme. Ai është në mëndyshje në pranimin e ftesës të bërë
Aleksandar Vulin në Kosovë! Drejtori i Zyrës për Kosovën pranë Qeverisë së Serbisë, Aleksandar Vulin, sot është për një vizitë në Kosovë. Në axhendë
Vuçiq do të shkojë nesër në Bruksel Në takimin e nesërm mes Prishtinës dhe Bogradit do të marrë pjesë edhe presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikolliq. Ai ka t