999 rezultate për

aleksandar

Jablanoviç akuzon ministrat serbë të Kosovës dhe shtypin e Beogradit Kryetari i Listës serbe, Aleksandar Jablanoviç, gjatë një konference në Beograd ka thënë se në Lista... nuk ka çarje dh
Serbia na "provokon", fton një shqiptar (FOTO) Duket se Serbia ka gjetur një mënyrë më të mirë për t’i provokuar shqiptarët Përfaqësuesja e Serbisë, ka zbuluar listën
Angela Merkel befason Aleksandar Vuçiç Mediat serbe bëjnë të ditur se, kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka pranuar një ftesë nga kancelarja gjermane An
Shuhet ilirologu me famë botërore, Aleksandar Stipçeviç Akademiku dhe ilirologu me famë botërore, arbëreshi nga Arbanasi Aleksandër Stipçeviç, ka ndërruar jetë në moshën 85 vje
Vuçiq ia merr primatin Edi Ramës si përfaqësues i rajonit? Diplomacia serbe të martën do të jetë e stërngarkuar me bisedimet në Vjenë dhe Bruksel mbi themelimin e Asociacionit të
Ndërron jetë futbollisti maqedonas Aleksandar Pandovski Ka ndërruar jetë futbollisti maqedonas Aleksandar Pandovski, i cili po luftonte me jetën pas aksidentit të rëndë që ndod
Ja lista e 45 të dënuarve që fal Ivanovi Me rastin e festës shtetërore të Republikës së Maqedonisë, "2 Gushti – Ilinden", presidenti Gjorgje Ivanov ka amnistuar
Kërcënon Vuçiç: Jemi forcë ushtarake, të vijë kush do të na sulmojë Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka vlerësuar se industria e armëve në vend po rimëkëmbet duke lënë kështu pas v
Vucic says he won't comment on Rama's "provocations" Serbian Prime Minister Aleksandar Vucic stated that Rama has provoked again and that for this reason the talks will be s
Dhunohet babai i kryetarit të komunës së Kavadarit Babai i kryetarit të komunës së Kavadarit, Aleksandar Panov, është sulmuar me grushta nga dy persona në qendër të qyteti
Ja si reagoi Dzeko ndaj serbit të Austrisë (VIDEO) Austria dhe Bosnje Hercegovina barazuan 1-1 ndeshjen e zhvilluar në Vjenë, por edhe pse një takim miqësor nuk mungoi ten
Vuçiç beson se Stojanoviç është i pafajshëm Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç sot ka folur fletë arrestin ndaj deputetit të Partisë së tij, SNS-së. Ai ka shtu
Vuçiç këshillon serbët e Kosovës më 26 shkurt Lista Srpska, kryetarët e të gjitha komunave serbe dhe përfaqësuesit e serbëve, më 26 shkurt pritet të takohen me kryemi
Lista Srpska në pritje të vendimit të Beogradit Lista Srpska pret vendimin e Beogradit për pjesëmarrje ose jo në Qeverinë e Kosovës. Zëvendëskryeministri i Kosovës Bran
Lista Serbe vendos pas dialogut në Bruksel Drejtori i zyrës së qeverisë serbe për Kosovën, Marko Gjuriç, deklaroi se javën që vjen, mbahet edhe një takim tjetër, m
Jabllanoviç: Do të bisedojmë me kryeministrin tonë Vuçiç Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe drejtori i Zyrës serbe për Kosovën Marko Guriç do të bisedojnë sot me përfaq
Aleksandar Vuçiç nesër në Kosovë, ja axhenda e vizitës Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç do të vizitojë nesër Kosovën. Vizita e kreut të qeverisë serbe pritej të fillont
Vulini nesër në Kosovë Ministri i Punës, Punësimit dhe Çështjeve sociale në Qeverinë e Serbisë Aleksandar Vulin, do të vizitojë nesër fshatin Z
Vulin: Serbia të shpërbëhet për "Marrëveshjen e Brukselit" Ish ministri për Kosovën, aktualisht ministër i punës në qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin, është shprehur se Serbia
Arrestohet ish-kryetari i Ohrit Ish-kryetari i komunës së Ohrit, Aleksandar Petreski është arrestuar nga forcat policore. Mirëpo, për këtë nuk ka një