999 rezultate për

aleksandar

Aleksandar Nakov kryeprokurori i ri i Maqedonisë ? Ashtu si dhe dje edhe sot në parlamentin e Maqedonisë deputetët do të votojnë "pro" dhe" kundër" për shkarkimin e Marko
SHBA kundër Vulinit ministër të Mbrojtjes të Serbisë Presidenti i Serbisë dhe lideri i Partisë Përparimtare Serbe, Aleksandar Vuçiq, ndodhet nën presionin e Shteteve të Bash
LSDM konteston kandidaturën e Aleksandar Nikolloskit I propozuari për ambasador të Maqedonisë në BE, Aleksandar Nikolloski, prezantoi tezat e tij të përfaqësimit të Maqedoni
Franca kërkon vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi Ambasadorja e Francës në Beograd, Christine Moro, ka kërkuar vazhdimin e dialogut Serbi-Kosovë. Ajo këtë kërkesë e ka
Lirohet Aleksandar Jabllanoviç Kryetari i PKS-së, Aleksandar Jabllanoviç, është liruar sot me vendim të Prokurorit. Sipas RTS, Jabllanoviq është lir
Pamje nga takimi ku ndodhi përplasja mes presidentëve shqiptarë dhe atyre sllavë (VIDEO) Në Slloveni ka nisur Samiti i Brdo Brionit me liderët e rajonit. Ky takim i ka ulur në një tavolinë, presidentin e Koso
U tha se ishte arratisur, ja e vërteta e ish-agjentit maqedonas Aleksandar Dinevski Ish agjenti sekret i Shërbimit të Sigurimit të Shtetit, Aleksandar Dinevski, u spekulua se ishte arratisur, gjë e cila ë
Vendimi i KQZ-së, ja kush është shefi i Listës Serbe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar partinë politike Iniciativa Qytetare Serbe të kryesuar nga Slavko Simiç, d
Serbia, e irrituar me deklaratat e Zaevit Marrëdhëniet e Serbisë me Zoran Zaev janë tensionuar, ende pa e marrë pushtetin në Shkup, pas një interviste për “Kurir”
Gruevski “ia mbath” nga gazetarët pas takimit me zyrtarin amerikan (VIDEO) Ka zgjatur më shumë se një orë e gjysmë takimi mes përfaqësuesve të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski dhe zv.ndihmësit të
Në Serbi nisin protestat kundër Vuçiçit Fitorja e Aleksandar Vuçiç ka shkaktuar edhe pakënaqësi në Beograd. Shumë të rinj në kryeqytetin serb, por edhe në Novi
Vuçiç: Shqiptarët i kanë përgatitur gurët për mua Kryministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, lidhur me gjuajtjen me gurë të autobusëve me serbë ka thënë se është e qartë se
Vuçiç takon Putinin disa ditë para zgjedhjeve në Serbi Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka lajmëruar se do të zhvillojë një takim me presidentin e Rusisë, Vladimir Pu
Jep dorëheqjen Aleksandar Jabllanoviç Sekretari shtetëror i Serbisë në Ministrinë e Punës, Veteranëve dhe Çështjeve Sociale, Aleksandar Jabllanoviç, ka dhënë
Policia i ndalon Aleksandar Vulinit hyrjen në Kosovë Aleksandar Vulin kishte paralajmëruar ardhjen e tij për vizitë në Kosovë gjatë ditës së sotme, por një gjë e tillë nuk ë
"Trump lavdëron serbët, pret takim me Vuçiçin" Mediet serbe vazhdojnë t'i "vardisen" presidentit të SHBA-ve, Donald Trump. Portali serb "Kurir", në një artikull të
Kosovë-Serbi, nis takimi i krerëve shtetërorë në Bruksel Ka nisur takimi i përbashkët ndërmjet përfaqësuesve më të lartë të Kosovës dhe të Serbisë në Bruksel, me ndërmjetësimin
TENSIONET / BE-ja në shpëtim të dialogut Kosovë-Serbi Serbia dhe Kosova pritet të zhvillojnë një takim të nivelit të lartë në kuadër të dialogut sikurse e quan BE-ja, "mes Be
Vuçiçi shkarkon ministren që emëroi kryeministri Mustafa Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç e ka urdhëruar ngrirjen e aktivitetit të Listës Serbska në institucionet e Kosvë
Serbia arreston personin që kërcënoi Aleksandar Vuçiç-in Pjesëtarë të MPB-së të Serbisë, sot kanë arrestuar M.R. (28 vjeçar ), i dyshimtë se në rrjetin social Facebook, përmes