999 rezultate për

aleanca

Këto janë komunat që do kandidohen nga Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët Mësohen emrat e komunave ku do të kandidojnë kandidatët e tyre Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët, nëse arrihet mar
Lëvizja BESA dhe Aleanca për Shqiptarët konfirmojnë bisedimet për koalicion parazgjedhor (VIDEO) Partitë politike kanë intensifikuar bisedimet për koalicionime të mundshme parazgjedhore për zgjedhjet lokale të caktuar
Besa dhe Aleanca të gatshme për bashkëpunim në zgjedhjet lokale (VIDEO) Atë që nuk mundën ta bëjnë në zgjedhjet parlamentare të dhjetorit vitin e kaluar, si duket kanë vullnet dhe optimizëm se
Zgjedhjet lokale në Maqedoni, partitë akoma nuk kanë paralajmëruar koalicione Ndërkohë që kanë mbetur edhe disa javë deri në dorëzimin e kandidaturave për kryetar komunash, partitë politike nuk kanë
Zgjedhja e kryetarit të Kuvendit drejt zhbllokimit Kuvendi i Kosovë pritet që këtë javë të bëjë një përpjekje të re në kuadër të përmbylljes së seancës konstituive, që ka
Papa i shqetësuar ndaj “aleancave shumë të rrezikshme” në G20 Papa Françesku deklaroi sot se samiti G20 në Hamburg “është shqetësues” për shkak të “aleancave shumë të rrezikshme” pot
Shpërbërja e Aleancës për Shqiptarët, flasin nga RDK, UNITETI dhe LR-PDSH Lajmet se kreu i Rilindjes Demokratike Kombëtare (RDK),Vesel Memedi bashkërisht me liderin e UNITETI-t, Gëzim Ostreni ja
A po përgatitet ndarja nga Sela ?! RDK dhe Uniteti pritet që së shpejti të shpallin divorcin nga LR-PDSH, edhe pse kjo e fundit ka tentuar që vazhdimisht t
Nesër formohet qeveria franceze Kabineti i ri qeveritarë në Francë do të formihet nesër, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti francez, Emmanuel M
Aleanca për shqiptarët merr këto poste qeveritare Ndarja e dikastereve në eshalonin e tretë mësohet se Aleanca për shqiptarët në eshalonin e tretë do të përfaqësohet me n
Mesazhi i Fatos Nanos për përvjetorin e PS-së: Boll me pseudoaleanca, fitore Rilindjes! Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot në facebook mesazhin qe ka marre nga lderi historik i PS-se, Fatos Nano për përv
BDI dhe Aleanca marin 6 poste të zv.ministrave dhe 7 sekretarë shtetëror Agjencia e Lajmeve Zhurnal ekskluzivisht mëson se bisedimet për eshalonet e dyta dhe të treta mes Kryeministrit Zaev dhe
Iku Spahiu, Aleanca Kuqezi zgjedh drejtuesin e ri Kreshnik Spahiu dha dorëheqjen e parevokueshme nga drejtimi i Aleancës Kuqezi pasi i "tradhtua" sipas tij nga Lulzim Bas
BDI humb dy ministri në qeverinë me LSDM-në Pas gjashtë muajsh krizë në qeverinë e Maqedonisë, partitë pjesmarrëse në qeverinë e re (LSDM, BDI dhe Aleanca për shqi
Kjo është lista e plotë e ministrave BDI –Aleanca për Shqiptarët Pas takimit të mbajtur mes Zoran Zaev-it- Ahmetit dhe Selës është përpiluar edhe lista e plotë e qeverisë së ardhshme.
A do të jetë pjesë e qeverisë së re Aleanca për Shqiptarët? Grupi negociator i LR-PDSH, pritet të mbajë sot një mbledhje më grupin e punës nga Lidhja Social-demokrate, ku do të shp
Aleanca për Shqiptarët e quan skandaloz vendimin e Gjykatës për sulmuesit e 27 prillit Aleanca për Shqiptarët ka reaguar përmes një komunikate ndaj vendimit të Gjykatës Themelore, me të së cilës sulmuesit e
Marrja e mandatit, ja çfarë thonë nga Aleanca për Shqiptarët për Zaevin Aleanca për Shqiptarët ka përshëndetur aktin e dhënies së mandatit kreut të LSDM-së, njëherit edhe kandidatit për Kryemi
Një tjetër parti i ankimon në Kolegjin Zgjedhor dorëzimin e listave më 29 prill Pas Partisë Agrare Ambientaliste edhe Partia Aleanca Popullore i është drejtuar Kolegjit Zgjedhor për listat e kandidatë
Hidhet shorti, ja çfarë numri kanë në fletë PS, LSI, PDIU, LIBRA... Komisioni Qendror i Zgjedhjeve hodhi sot në drekë për renditjen e partive në fletën e votimit për zgjedhjet e qershorit.