999 rezultate për

aleanca

Takimi i Vjenës, Aleanca që Gorna Makedonija të përkthehet në shqip Tre ditë përpara takimit të Vjenës që do zhvillohet midis ministrave të Jashtëm të Maqedonisë dhe Greqisë, Partia Aleanc
Sela: Aleanca është unike në gjithë strukturën e saj Dega e Aleancës për Shqiptarët në Komunën e Butelit e ka bojkotuar kongresin e sotëm të partisë. Sipas Arban Balliut
Surprizë e madhe për Zijadin Selën në kongresin e partisë: Ndryshon gjithçka Zijadin Sela është surprizuar edhe vetë nga rezultati i votimit në Kongresin e Parë të Partisë Aleanca për Shqiptarët.
Taravari: Familja e ASH-së dita ditës po rritet Aleanca për Shqiptarët çdo ditë e më shumë po rritet, thotë sekretari i partisë Arben Taravari. Duke hedhur poshtë prete
A po për përçahet Aleanca për shqiptarët? Aleanca për Shqiptarët çdo ditë e më shumë po rritet, thotë sekretari i partisë Arben Taravari. Duke hedhur poshtë prete
Dega e ASH-së në Butel hedh poshtë lajmin se është dorëhequr Dega e Aleancës për Shqiptarët në Butel ka përgënjeshtruar lajmet e disa portaleve se ajo është dorëhequr në tërësi.
Kthimi në qeveri, Sela: Aleanca është e hapur për bisedime Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela ka deklaruar dje në takimin me qytetarët e Dibrës se Aleanca për Shqipt
Aleanca për Shqiptarët: 2017-ta ishte vit i sfidave të mëdha Aleanca për Shqiptarët në urimin e saj të fundvitit vitin 2017 e ka cilësuar si vit të sfidave të mëdha, ndryshimeve, sh
Grubi: Aleanca me Besë dhe VMRO kundër reformave Seanca e 22 e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë e cila në rend të ditës ka disa ligje reformuese nga raporti i Pribes
Aleanca për Shqiptarët, Kongresi i Përgjithshëm më 11 mars Sot Kuvendi Qendror i partisë Aleanca për Shqiptarët është duke mbajtur mbledhjen e rregullt të saj në qytetin e Gostiva
Aleanca vendos nesër, do të mbetet apo jo në qeveri Aleanca për Shqiptarët pritet që nesër të vendos nëse do të mbetet edhe më tej në Qeveri apo do të shkoj në opozitë. Ven
ZYRTARE/ Zbardhet emri i propozuar për ministër të shëndetsisë Kanë arritur në Kuvend emrat e ri me të cilat do të kompletohet Qeveria e Maqedonisë. Në letrën e kryeministrit Zaev, dr
Zaev: Aleanca e Selës nuk do të jetë më pjesë e qeverisë Kryeministri Zoran Zaev ka bërë të ditur se nuk arritur marrëveshje me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela
Sela mbërrin në Qeveri, nis takimi me Zaevin Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka mbërritur në Qeveri ku do të takohet me liderin e LSDM-së dhe kryeminis
Sot takohen Ziadin Sela dhe Zoran Zaev Sot pritet që të takohen lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela me liderin e LSDM-së dhe kryeministrin Zoran Zaev
Shqiptarët mund të trondisin qeverinë e Maqedonisë Shumica parlamentare në Maqedoni mund të prishet, nëse Aleanca për Shqiptarët që ka dy deputetë, largohet nga Qeveria e
Emri i ministrit të shëndetësisë, nesër në Kuvend Neurokirurgu Venko Filipçe është propozimi i LSDM-së për Ministër të ri të Shëndetësisë që do të dorëzohet nesër në Kuve
Aleanca për Shqiptarët, akuza për revanshizëm politik në Strugë Dhjetëra të punësuar në Komunën e Strugës, shumica prej tyre të punësuar gjatë kohës së Zijadin Selës si kryetar komune,
Aleanca dorëzon propozimin për ministër të Shëndetësisë, ja emri i tij Aleanca për shqiptarët ka dorëzuar emrin e kandidatit për ministër të shëndetësisë. Kjo parti hedh poshtë spekulimet se
Sot riformatohet qeveria Sot është dita finale për plotësimin e kabinetit qeveritar, respektivisht përzgjedhjen e ministrit të ri të Shëndetësisë