999 rezultate për

albumi

Albumi i Emeli Sande, më i shituri në Britaninë e Madhe Albumi “Our Version of Events” i Emeli Sande kryeson listën e albumeve më të shitura të vitit në Britaninë e Madhe. “Our
Këngëtarët më të pasura të vitit 2012 (FOTO-LAJM) Viti 2012 ka rezultuar i sukseshëm për këngëtaren e Britney Spears. Pas problemeve me alkolin dhe depresionin, gjatë kët
Në avionin e Rihannës me gazetarë dhe fansa (FOTO-LAJM) Një udhëtim me avionin e saj privat nga Los Angeles në Mexico City, e shoqëruar me gazetarë dhe fansa. Këtë mënyrë ka zg
Destiny's Child nxjerr në treg albumin e ri “Playlist” Destiny's Child pritet të lançojnë në 4 tetor albumin e tyre më të ri i cili është përmbledhje e hiteve të tyre, i titul
Mc Kresha vjen me "Çok Güzel" (VIDEO) Mc Kresha ka publikuar të mërkurën në Mitrovicë albumin e tij të ri, të titulluar "Air Force 1". Bashke me "Air Force 1"
Beyonce përgëzon Orën për albumin e ri Beyonce po mbështet Rita Orën ndërsa ka publikuar këngën e saj "Shine Ya Light" duke thënë se e ka pasur në mend atë kën
Albumi i Rita Orës në vendin e parë Albumi i Rita Orës i cili mban titullin “Ora” ka zënë pozitën e parë për albumet më të shitura në “Official UK Album Cha
Nënshkrimi i albumit, Ora tërheqëse në Londer Rita Ora me paraqitjen e saj të fundit në nënshkrimin e albumit të saj debutues u shfaq me një pamje joshëse, me veshje
Rita Ora flet shqip, kërkon mbështje nga shqiptarët (VIDEO) Albumi më i ri i Rita Orës është vetëm disa ditë larg publikimit. Për këtë arsye ajo ka bërë një thirrje për bashkëatdhe
Festivali i Venecias, shfaqet dokumentari i kushtuar Michael Jacson Në Festivalin e Venecias pritet të shfaqet dokumentari i kushtuar jetës së mbretit të muzikës pop Michael Jacson. Spike
Alicia Keys nxjerr në treg albumin e saj të pestë Alicia Keys, një nga këngëtaret që ka shitur më shumë albume në të gjithë botën (rreth 35 milionë), do të nxjerrë në tre
Aurela Gaçe vjen me albumin e saj të ri “Paraprakisht” Këngëtarja Aurela Gaçe sjell për publikun e saj shqiptar albumin e saj më të ri të titulluar “Paraprakisht” i cili pë
Rita titullon albumin "Ora" Rita Ora ka pohuar se albumi i saj debutues do t'i tronditë fansat e saj. Këngëtarja do ta publikojë albumin e parë "ORA
14 mijë euro, foto e papublikuar e Beatles Kjo është një fotografi e papublikuar asnjëherë më parë e grupit legjendar Beatles e cila do të shitet në ankand për rre
Dafina Zeqiri, së shpejti me surpriza Sipas menaxherit të këngëtares Dafina Zeqiri, Damir Jahir Çekiç, i cili tashmë bashkëpunon me të, kanë mbetur vetëm edhe
"Tuskegee", albumi i ri i Lionel Richie Këngëtari legjendar Lionel Richie ka kaluar pesë dekadat e fundit duke krijuar këngë të paharruara pop. Siç njofton Zë
Adele, më popullorja Në një sondazh të kryer së fundit dhe të lajmëruar edhe në një formë dhurate për Adelen, ajo është klasifikuar si më pop
Beyonce përkrah Rita Orën (VIDEO) Ylli i këngës Beyonce së bashku me burrin e vet Jay –Z ka shkuar për të parë një performancë të Rita Oras në New York.
Si ka kënduar Adele në moshën 16-vjeçe (VIDEO) Regjistrimet e Adele nga viti 2004, derisa ajo ndiqte shkollën e mesme ku ishin edhe Amy Winhouse e Leona Lewis, janë pu
Elita 5 bën gati albumin e ri Grupi i njohur shqiptar nga Tetova, Elita 5 ka nisur punën për albumin e ri. Sipas solistit të grupit, Arif Ziberi, ky a