999 rezultate për

albin

Shpendi dhe Qëndroni nuk marrin pjesë në tubimin e Albin Kurtit Albin Kurti i ka mbledhur anëtarët e degëve dhe strukturat e Lëvizjes Vetëvendosje për të prezantuar platformën e tij. N
Albin Kurti sot prezanton platformën e tij Në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, kandidati për kryetar të Lëvizjes, Albin Kurti, sot preza
Albin Kurti nesër shpalos platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. K
Dardan Molliqaj: Mbrëmë Albin Kurti më zhgënjeu Njëri nga grupi i të pakënaqurëve deputeti Dardan Molliqaj e ka mirëpritur iniciativën për takim të përbashkët me grupin
KOMENT/ Tregoni të vërtetën pse nuk e doni Albin Kurtin Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Tashmë situata në partinë Lëvizja Vetëvendosje është kthyer në një skenë tragjediko
Deputeti jep dorëheqje, thotë se Albin Kurti e ka quajtur idiot Deputeti Frashër Krasniqi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e delegatit të Këshillit të Përgjithshëm dhe çdo pozitë tjetër
Në këtë datë Albin Kurti bëhet kryetar i VV-së Lëvizja Vetëvendosje më 21 janar do të zgjedhë kryetarin e ardhshëm. Albin Kurti edhe zyrtarisht është i vetmi kandidat
Shqiptarja shkon nga Franca për vizite te motra në Zvicër por e pret vdekja Viktima e dytë e vrasjes që ndodhi para dy ditëve në Hausen të Kantonit Aargau është motra e gruas së vrasësit të dyshua
Ymeri godet rëndë Albinin: E takova dy herë por u injorova Ish-kryetari i Vetëvendosjes, Visar Ymeri ka folur sot për problemet brenda në parti, dorëheqjet e njëpasnjëshme të ditë
Fitore Pacolli rrëfen kush janë me të vërtetë këta që dorëhiqen Deputetja e Kuvendit të Republikës, Fitore Pacolli nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje ka reaguar ndaj zhvillimeve të fun
Edhe Driton Çaushi jep shenja se është kundër Albin Kurtit (FOTO LAJM) Në zyrë të partisë më nuk po shkojnë. Disa kanë dhënë dorëheqje e disa për shkak të afërsisë me të dorëhequrit kanë vend
Deputeti Rexhaj thotë se nuk mbështet Albin Kurti Deputeti i Vetëvendosjes Arbër Rexhaj ka folur për gjendjen e krijuar në Lëvizjen Vetëvendosje. Në një shkrim në Face
E megjithatë Dardani i del në mbrojtje Albin Kurtit Deputeti i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, ka reaguar pas shqiptimit të dënimeve për katër deputetët e VV-së. Për Molliq
Ymeri reagon pas dënimit me burg të Albin Kurtit Gjykata Themelore në Prishtinë i ka shpallur fajtorë katër deputetët e Vetëvendosjes me më shumë se nga 1 vit. Ndaj
Gjykata i shpall fajtor Kurtin dhe tre deputetë, kaq vite burg marrin Katër deputetët e VV’së janë shpallur fajtorë në Gjykatën Themelore të Prishtinës për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuve
Pas pak gjykata shpall vendimin për Albin Kurtin Gjykata Themelore e Prishtinës, në orën 13:00 të ditës së sotme, do të shpallë aktgjykimin ndaj katër deputetëve të VV-s
Noli Nushi: Visar Ymeri ishte kryetar shembullor Koordinatori i Sekretariateve të Vetëvendosjes, Nol Nushi, ka lavdëruar Visar Ymerin i cili dha sot dorëheqje nga kreu i
Si ta kuptojmë dorëheqjen e Visar Ymerit në dy skenarë? Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Lëvizja Vetëvendosje duket se ende nuk i ka zgjidhur problemet e brendshme të saj, p
Albin Kurti flet pas lirimit nga paraburgimi Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur menjëherë pas lirimit nga Qendra e Paraburgimit në Lipjan. Kur
Albin Kurti rikthehet në selinë e Vetëvendosjes Sot trupi gjykues liroi nga masa e paraburgimit dy deputetët e Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe Donika Kadaj Bujupin. S