999 rezultate për

albeu

Zyrtare/ De Biasi konfirmon formacionin e Portalit “Albeu” (FOTO) Trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi ka përcaktuar formacionin zyrtar për sfidën e sotme ndaj Austrisë, i cil
Ja super-burgu ku po mbahet Salah Abdeselam (FOTO-VIDEO) Truri i sulmeve terroriste ne Paris nentorin e shkuar dhe nje prej njerezve me te kerkuar ne bote ne 4 muajt e fundit, S
Pamje tragjike! Ja si u shndërrua Aeroporti i Brukselit në një ferr të vërtetë (FOTO-VIDEO) Videoja qe shihni me poshte eshte filmuar nga nje qytetar, i cili ka rastisur ne Aeroportin e Brukselit, Zaventem, gjate
Portugalia prezanton uniformën për "France 2016" (FOTO-VIDEO) Kombëtarja e Portugalisë, në bashkëpunim me kompaninë Nike, ka prezantuar uniformat e reja, të cilat do të përdoren gjat
Tjetër ekzekutim horror nga ISIS (FOTO-VIDEO +18) ISIS ka ekzekutuar gjashtë persona që kanë qenë të akuzuar se kanë spiunuar aktivitetin e saj në Qytetin Faluxha në Irak
Investigimi i "Sky News": Ja si rekrutohen pjesëtarët e ISIS (VIDEO) Investigimi i televizionit britanik "Sky News" ka arritur të sigurojë mijëra dokumente që përmbajnë 22 mijë emra, adresa
Terror në Stamboll, dy gra sulmojnë komisariatin me automatikë dhe granata (FOTO-VIDEO) Një komisariat policie në Bayrampasa, në Stamboll, u sulmua sot nga dy gra me armë automatike e granata dore. Pas inc
Spasovski: Lejojmë të kalojnë vetëm 300 refugjatë në ditë (FOTO-VIDEO) Numri i refugjatëve të bllokuar në fshatin grek Idomeni, pranë kufirit me Maqedoninë, ka shkuar në rreth 10.000, ndërsa
Sulmi në Ankara, ja momenti i shpërthimit që vrau 28 persona e plagosi 61 të tjerë (FOTO-VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ndodhi pasditen e djeshme në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, duke lënë 28 të vdekur dhe rreth 61
Neziri për Albeu.com: Nisma e Prokurorisë Speciale, shpresë për qytetarët Aksioni më i fundit i Prokurorisë Speciale ka shkaktuar shumë zhurmë në media por ka sjellë edhe shpresë te qytetarët, t
Fjalimi historik i Obamës në xhami: Islami ka qenë gjithmonë pjesë e Amerikës (FOTO-VIDEO) "E para gjë që dua t’i them komunitetit mysliman në Amerikë, është një fjalë që ata nuk e dëgjojnë shpesh : Faleminderit
SPECIALE NGA ALBEU/ Ja si filloi dhe u zhvillua zinxhiri i vrasjeve mes 8 familjeve në Elbasan Speciale nga Albeu.com - Katër të vrarët e mbrëmjes së sotme janë viktimat e fundit të një serie vrasjesh me qe
Ku po na mbetet shembulli për të rinjtë? Me të drejtë ne të vegjlit dhe të shtypurit pyesim me habi se si nuk e paskemi ditur se sa burra t&e
Berisha për Albeu.com: Marrëdhëniet ndëretnike, problemi kryesor i krizës në Maqedoni Ish-kryeministri i Shqiperisë Sali Berisha shprehet i shqetësuar për situatën më të fundit në të cilën është futur Maqed
Sulimani për Albeu.com: Maqedoninë e pret një vit i vështirë dhe shumë sfidues Pavarësisht orëve të gjata ne bisedime dhe negociata, partitë kryesore politike në vend nuk e gjetën gjuhën e përbashkët
Nuk lexojnë, prandaj gjuha shqipe i duket e varfër Ka shkrimtarë, profesorë e akademikë, të cilët shkruajnë me një gjuhë të p&
SPECIALE/ Ja si do të jetë sistemi i ri i drejtësisë në Shqipëri Nga Albeu.com Kuvendi ka publikuar sëfundmi draftin e grupit të ekspertëve mbi ndryshimet në Kushtetutën e Repub
Abdeslam me duar në xhepa 24 orë pas sulmeve të Parisit (FOTO-VIDEO) mazhet e para pas sulmeve të Parisit të të shumëkërkuarit Salah Abdeslam janë publikuar nga kanali francez “BFM”. Fot
Sondazhi i "Albeu"/ Hysaj futbollisti shqiptar më i mirë për vitin 2015 (FOTO) Elseid Hysaj është futbollisti shqiptarë më i mirë për vitin 2015. Në bazë të një sondazhi të organizuar nga Portali "Al
Kuriozitete: Të vërtetat që na habisin-1 (FOTO LAJM) Janë të shumta gjërat me të cilat jetojmë çdo ditë dhe janë e jetës tonë por që nuk dijmë çdo detaj rreth tyre. Shembull