999 rezultate për

albert

Formacionet zyrtare, Kosova – Islanda Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen mes Kosovës e Islandës Kosova dhe Islanda do të përballen në ”
Çfarë shqetësimi ka Bunjaki para ndeshjes me Islandën? Trajneri i Kosovës, Albert Bunjaki, është në dilemë të madhe para ndeshjes me Islandën, sa i përket formacionit startues
Tiranë, zjarr në magazinën e luleve pronari Italian falenderon zjarrëfikësit Ditën e djeshme një magazinë lulesh është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme në fshatin Marikaj në Tiranë. Zjar
“VMRO-DPMNE dhe BDI nuk do të arrijnë marrëveshje” Analisti politik Blerim Hiseni në emisionin e mbrëmshëm në Klik Plus tha se nuk pret që deri më 29 janar, Gruevski dhe A
Ja çfarë thotë Albert Bunjaki për humbjen e Kosovës nga Turqia Albert Bunjaki ka folur për humbjen 2:0 të Kosovës nga Turqia, në kualifikimet për Kampionatin Botëror. Përzgjedhësi
Bunjaku shpall listën ndaj Turqisë, ka shumë mungesa Trajneri i Kosovës, Albert Bunjaku ka zyrtarizuar listën për ndeshjen ndaj Turqisë, që luhet më 12 nëntor në “Antalya”.
Tërmeti Itali / Ja pamjet e tmerrit që shkatërrojnë ndërtesat (VIDEO & FOTO) Tërmeti i sotëm që tronditi Italinë dhe qendrën e saj mëngjesin e sotëm, ka shembur disa nga objektet e kultit dhe ka bë
Ndahet nga jeta ish-kapiteni legjendar i Brazilit Kapiteni i Brazilit në Kupën e Botës 1970, Karlos Alberto, është ndarë nga jeta në moshën 72 vjeçare. Ish¬mbrojtësi r
Vritet politikani kanadez Ish-kryeministri i Albertas, Jim Prentice ishte në mesin e katër të vrarëve në një aksident ajror në Kanada. Peter Er
Lirohet burri i Miss-it që plagosi me armë Noizyn, Cozman i uron mirëseardhje Albert Krasniqi, një nga personazhet e përfshirë në përleshjen e armatosur në konfliktin “Noizy¬-Cozman” në Prishtinë, q
Historia e kameras që shkrepi fotografi revolucionare Kamera e markës “Leica” e cila ka fotografuar një ndër portretet më të famshme në botë, atë të Che Guevara, ishte në pro
Gati shkarkimi, Kosova gjen pasuesin e Bunjakut në kombëtare Kosova nuk ka ndërmend të tolerojë më humbje nga trajneri Albert Bunjaku dhe tashmë ka gati një plan për të pasuesin e t
Lum kritikash ndaj Albert Bunjakit pas humbjes me Kroacinë Humbja e thellë kundër ndaj Kroacisë nuk është kapërdirë në Kosovë. Kjo ka bërë që të vërshojnë kritikat ndaj trajnerit
Ky pritet të jetë formacioni i Kosovës përballë Kroacisë Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e dytë dhe më të vështirë që kur është bërë pjesë e FIFA-s dhe UEFA-s. Përballë kombë
Takohen babai i Noizyt dhe babai i Albert Krasniqit, personit që plagosi reperin (FOTO LAJM) Në përleshjen e armatosur ndërmjet Noizyt dhe Cozmanit u përfshinë edhe persona të tjerë, miq të dy reperëve. Një prej t
“Mundo Deportivo”, shkruan për talentin 16-vjeçar që grumbulloi Kosova Gazeta sportive nga Spanja “Mundo Deportivo” i ka kushtuar një shkrim futbollistit të akademisë së Barcelonës, Labinot K
Noizy është gati të pajtohet me njërin nga agresorët Reperi Noizy ishte emri kryesorë i ngjarjes së cilësuar si “përleshja e vitit” në Kosovë. Noizy ishte njëri ndër fytyrat
Formacionet zyrtare: Finlandë-Kosovë Kosova do ta zhvillojë ndeshjen e parë kundër Finlandës si mysafire. Albert Bunjaki ka zyrtarizuar formacionin që do
Albert Stanaj, shqiptari që po ngjit më shpejtësi shkallët e muzikës botërore Albert Stanaj ka arritur një sukses shumë të madh pas publikimit të albumit të tij më të ri 'The Preview'. Kantautor
Dua Lipa përshëndet me shqiponjën (FOTO LAJM) Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa, ka postuar një foto në rrjetin social Instagram, ku shihet duke bërë shqiponj