Incidente në Çeki: Tifozët serbë dhe tifozët çekë tentojnë të sulmojnë tifozët kos
999 rezultate për

akuzuar

U dha lirinë dy të akuzuarëve për vdekjen e Arditit, prokuroria kundër gjykatës Prokuroria ka apeluar vendimin e Gjykatës së Tiranës ku shpalli të pafajshëm dy të akuzuarit për vrasjen aksidentale të
I vuri flakën shtëpisë duke vrarë katër fëmijë, i akuzuari mohon vrasjen Një burrë sot pranoi zjarrvënien e një zjarri shtëpiak në të cilin vdiqën katër fëmijë. Zak Bolland, 23 vjeç, Courtne
Abuzimet në Tiranë-Elbasan, dosja e Dashamir Xhikës në gjykatë Janë mbyllur hetimet nga Prokuroria e Elbasanit për abuzimin në rrugën Tiranë-Elbasan dhe cështja është dërguar për gjyk
Caktohen seanca të reja për lëndët e PSP-së Po vazhdon me ritëm të lartë puna e gjykatave në Maqedoni. Në Gjykatën Penale vetëm sot janë caktuar seanca të reja për
Konfirmohet aktakuza ndaj Ferid Aganit Gjykata Themelore në Prishtinë, për herë të dytë, ka konfirmuar aktakuzën ndaj ish-ministrit të Shëndetësisë, Ferid Agan
Jo vetëm Tahiri, kush janë "kokat" e shtetit të akuzuar për trafik droge? Sot pritet të dëshmojë para drejtësisë italiane, Nezar Seiti, i njohur ndryshe në Shqipëri, si financieri i Habilajve.
Thaçi e Mijallkov dalin nesër para gjykatës si të akuzuar për rastin Titanik 2 Gjykimi i PSP për “Titanik 2” që ka të bëjë me parregullsitë zgjedhore do të fillojë nesër dhe në bankën e të akuzuarve
Zbardhen detaje të reja, si u vranë dy të rinjtë te parku i Prishtinës Në gjykimin për vrasjen e dyfishtë të dy të rinjve Eron Agaj e Arianit Gashi që ka ndodhur te Parku i Qytetit në Prishti
Vdekja e Arditit në Sharrë, 2 të akuzuarit shpallen të pafajshëm Gjykata e Tiranës ka shpallur të pafajshëm dy të akuzuarit për vrasjen aksidentale të të miturit Ardit Gjoklaj. Ngjar
Burg për kuksianin që shpërndante drogë në Kosovë Gjykata Themelore e Prizrenit, Departamenti për Krime të Rënda ka bërë shpalljen e aktgjykimit dënues ndaj të akuzuarit
Zyrtari i akuzuar i ART-së flet për papagaj në gjykatë Në gjykimin e zyrtarëve të Autoritetit Rregullator të Telekomunikacionit (ART), Ekrem Hoxha e Lulzim Kurtaj, sot është d
Ndërpritet gjyqi për tentim vrasjen e Selës, përkeqësohet shëndeti i të akuzuarit Gjykimi për tentim-vrasje ndaj deputetit Ziadin Sela në Kuvendin e Maqedonisë më 27 prill të vitit të kaluar, sot është
Këta janë emrat e të akuzuarve për shitje të statusit të veteranit dhe seks me pagesë Sigurohet aktakuza e ngritur të mërkurën nga një prokuror i EULEX-it për vepra të ndryshme penale, përfshirë mashtrimin
Mbrojtja e çuditshme e shqiptarit të akuzuar për terrorizëm Vetëm tre nga 10 kosovarët e akuzuar për terrorizëm kanë pranuar që të deklarohen të martën para Gjykatës. Tre të tje
I akuzuari i rastit Monstra, Fejzi Haziri arrestohet në Klinikën e Pulmologjisë Fejzi Haziri i akuzuar në rastin “Monstra” dhe i cili ishte i dënuar me vendim të plotfuqishëm prej 6 vjet e gjysmë burg
Shtyhet gjykimi i të akuzuarit për produktet ushqimore me afat të skaduar Tre të akuzuar po përballen me akuzat e Prokurorisë për falsifikimin e parave në total prej 3.120 eurove, si dhe njëri n
Kosova po e lufton korrupsionin (FOTO LAJM) Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit S. D. në kohëzgjatje prej 15 (pesëmbëdhjetë) mu
Tre ministra të akuzuar për korrupsion Qeveria e Ramush Haradinajt mban një rekord të zi. Sikur asnjë tjetër e pasluftës, ajo ka tre ministra që akuzohen për k
Nesër vendimi për 5 të akuzuarit për 240 kilogramë narkotikë Nesër me fillim nga ora 11:00 bëhet shpallja e aktgjykimit ndaj pesë të akuzuarve në Gjykatën Themelore të Gjilanit.
Lirohen oficerët e akuzuar për lejim të një të dënuari Gjykata Themelore në Prishtinë shpalli aktgjykimin ndaj oficerëve korrektues të akuzuar për veprën penale lirim të kundë