999 rezultate për

akuzuar

Kërkohet 64 vite burg për bandën e Shullazit Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 17 vite burg për Emiljano Shullazin dhe 64 vite për të gjithë anëtarët e bandës
Xhisiela: E kam akuzuar nga xhelozia, jam tallur me policinë Në një intervistë për “Opinion”, Xhisiela Maloku ka deklaruar se nuk është kërcënuar asnjëherë. Aijo tha se e ka deno
Daçiçi nuk ndalet, jep detaje nga burgu që do hynë pjestarët e UÇK-së Ivica Daçiç ka deklaruar se burgu në Scheveningen të Hagës është duke u bërë gati për të akuzuarit e parë të Gjykatës Sp
Ti mi vodhe syzet? Ik se të blen dashnori të tjera! Plas keq mes vajzave të Call Centerit në Tiranë (FOTO LAJM) Mund të ndodhë që dikujt i humb diçka me shumë vlerë, por krahas asaj që i ka humbur humbet edhe toruan duke akuzuar të
Deputeti i AAK-së edhe pse i akuzuar që bëri këtë me veteranët kërcënon prokurorin Deputeti i AAK-së dhe ish anëtari i Komisionit Qveritar për Verifikimin e listave të Veteranëve të UÇK-së, Shkumbin Dema
Gjykatës i arratiset i akuzuari për korrupsion Disa nga pjesëtarët e akuzuar në rastin ndaj Azem Sylës nuk janë paraqitur sot në seancën gjyqësore. Në seancën e sot
Boshkovski dëshmon sot për "Torturën" Me dëshminë e Lube Boshkoskit sot në Gjykatën Penale duhet të vazhdojë seanca për lëndën “Tortura” e Prokurorisë Publike
Dëshmitari i rastit Monstra merret në pyetje nga gjykata Pas prokurorëve të Prokurorisë Speciale, avokatëve dhe të akuzuarve për vrasjen e pesëfishtë në Liqenin e Smillkovës, dë
Huliganët që pushtuan Kuvendin i dërgojnë ultimatum VMRO-DPMNE “Liri për mbrojtësit e Kushtetutës ose opinioni maqedonas do të mësojë për tradhtinë nga partia”, ky është ultimatumi i
Do vrisnin Selën, por të akuzuarit nuk ndihen fajtorë Të akuzuarit për ngjarjet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27 prill të vitit të kaluar, të cilët akuzohen për r
Shpallet aktgjykimi në rastin e të akuzuarve për mashtrim në vlerë 271 mijë euro Gjykata e Gjakovës ka shpallur aktgjykimin në rastin e Ukë Lekajt dhe Ismet Osmanit, të cilët Prokuroria i ngarkon me ve
Del aktakuza me veteranët që rrjepin qytetarët, kush ka guxim t'i hetojë këta njerëz? 38 milionë e 882 mijë e 400 euro për një vit i kushtojnë buxhetit të shtetit 19.060 ”veteranët e rrejshëm”, të cilët i k
Serbi i akuzuar për krime lufte sot jep llogari Sot në Gjykatën Themelore në Pejë pritet të fillojë gjykimi ndaj Milorad Zajiq, i akuzuar për krime lufte në Dush të Kli
E FUNDIT/ Policia zbardh rrethanat e masakrës: Si u justifikua Ritvan Zykaj Policia ka dhënë detajet e ngjarjes së rëndë që ndodhi dje në Vlorë, ku Ritvan Zykaj shoi tre familje duke i ekzekutuar
Gjykata jep 6 muaj burg për një rrahje Gjykata e Gjakovës i ka shpallur fajtor Aleksandër Abedinin dhe Edonis Goza për lëndimin e lehtë trupor. Të njëjtit s
Azem Vllasi: Dikush më telefonoi nga Rusia pasi më plagosën Avokati Azem Vllasi sot para gjykatës rrëfeu momentin e plagosjes së tij nga i dyshuari Murat Jashari i cili është pjesë
1.3 ton drogë, Prokuroria mbyll hetimet për të akuzuarit 1.3 ton drogë ishte sasia marramendëse e lëndës narkotike të kapur në 14 korrik të 2017, në Kavajë. Ngjarja bëri jo p
Thaçi e Mijallkov sot në bankën e të akuzuareëve për "Titanik 2" Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë seanca gjyqësore për lëndën e PSP-së “Titanik2”. Në seancën e sotme duhet t
Vrasja në Reçicë të Vogël, 3 të akuzuar pranojnë fajin për "pjesëmarrje në rrahje" Në Gjykatën Themelore të Tetovës sot ka vazhduar seanca gjyqësore për incidentin e armatosur më 5 prill në Reçicë të Vog
Donin të vrisnin Zijadin Selën, 81.5 vite burg për 7 huliganët maqedonas Gjykata Penale e Shkupit dënoi sot me gjithsej 81,5 vjet burg 7 të akuzuarit për tentimin për vrasjen e deputetit Ziadin