999 rezultate për

akuzuar

Gjyqet dhe udhëtimet e njerëzve që janë akuzuar nga Specialja do të paguhen nga qytetarët Ministria e Drejtësisë ka njoftuar se këtë javë do të procedohen për aprovim në Qeveri, dy projekt-udhëzimet për mbështe
Flet i akuzuari për falsifikim në AKI: Përse bëra gjithçka I dyshuari se me një dokument të përpiluar nga vetë ai u shtir si zyrtar i Agjencisë së Inteligjencës së Kosovës, E.J.,
Barazimi kundër Sampdorias, tifozët e Lazios akuzojnë Strakoshan Nuk mbajnë më nervat tek tifozeria e LaZios pas barazimit të fundit në “Stadio Olimpico” kundër Sampdorias. Shkak është
Sëmuret në gjykatë i akuzuari për ngjarjet e prillit Sot, në seancën gjyqësore për ngjarjet e “27 prillit”, të akuzuarit Munir Pepiq iu përkeqësua gjendja shëndetësore dhe p
Elvana Gjata bëhet e gjallë në Instagram, ndjek deputetin e akuzuar Që prej vrasjes në Bllok, Elvana është zhdukur nga rrjete sociale. Ajo nuk ka postuar asnjë fotografi as ka bërë ndon
U shpall i pafajshëm pas 25 vitesh burg, reagimi i tij përlot rrjetin (VIDEO) SHBA njihet si një nga vendet ku drejtësia është e garantuar dhe në nivele ekselente, por ja që edhe në këtë shtet gaboh
I akuzuar për miliarda, drejtori i LSI-së lirohet nga burgu Gjykata ka vendosur që të lirojë nga burgu ish-kreu i Autoritetit Shqiptar të Rrugëve, Dashamir Xhika. Kujtojmë se ai
DEL FOTOJA/ Ky është Pëllumb Salillari, biznesmeni misterioz i akuzuar për skandalin tek Unaza e Re Emri i tij është lakuar shpesh në media në lidhje me projekte të shumë përfolura të qeverisë Rama ndërsa është listuar s
Gjykata e Apelit merr vendimin për të akuzuarit për terrorizëm Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, kundë
babai rrëfen si e rrahu djalin për vdekje Gani Bërnjashi, i akuzuar për vrasjen e djalit të tij 14 vjeçar, ka rrëfyer para gjykatës në Gjilan ngjarjen se si e kis
Edhe sot gjykohen ngjarjet e turpshme të 27 prillit Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për ndodhitë e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Republikës s
5 dënime me vdekje për të akuzuarit e vrasjes së gazetarit saudit Prokurorët sauditë thanë të enjten se do të kërkojnë dënim me vdekje për pesë njerëz të përfshirë në vdekjen e gazetarit
Frikë nga arratisja, futet në burg ish-ministri i Gruevskit Gjatë natës janë arrestuar ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski dhe ish-sekretari i përgjithshëm i Q
Dëshmia tronditëse e shoferit të Bechtel Enkas, punoja 30 orë pa pushim Driton Asani, i akuzuar për veprën penale të rrezikimit të trafikut publik, ku si pasojë mbetën të vdekur dy persona, so
Vrau vajzën dhe gruan, babai pranon krimin dhe shpreh pendesë Pjetër Nrecaj e pranoi para gjykatës fajësinë për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës në gusht të këtij viti në fshatin B
Kaq vite burg u dënua gjilanasi që mashtroi qindra qytetarë Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues për të akuzuarin G. L. në kohëzgjatje prej 2 vjet e tetë muaj bur
E PADËGJUAR/ Studentja nga Tirana padit të dashurin: Më vodhi virgjërinë përmes mashtrimit Një studente e Fakultetit të Drejtësisë në Tiranë ka denoncuar ish-të dashurin e saj duke i bërë një akuzë të padëgjuar
I akuzuari kërkon nga dëshmitari të këndojë në gjyq Në gjykimin ndaj të akuzuarve për pjesëmarrje në organizatën “Syri i Popullit”, në mesin e shtatë personave të cilët sot
Prokurorja shqiptare ia mbyll gojën Gruevskit Pas dëshmisë së Mirosllav Shipoviq u ndërpre seanca e sotme në Gjykatën Penale për lëndën e Prokurorisë Speciale “Dhuna
Sulmet kibernetike, Holanda nuk arreston agjentët rusë Holanda nuk ka arrestuar katër rusë të akuzuar për sulme kibernetike, përfëshirë edhe tentativën për të ndërhyrë tek mbi