999 rezultate për

aktivizuar

"Delikatët" Robben dhe Bale, ja kush ka luajtur më shumë këtë sezon Arjen Robben dhe Gareth Bale njihen si dy nga futbollistët që dëmtohen më shpesh. Gjithsesi statistikat e këtij sezoni t
Pankina e Manchester United vlen 225 milionë euro (FOTO) Në sfidën ndaj Blackburn-it, Mourinhi apikoi shumë "turn-over", duke aktivizuar disa lojtarë që janë aktivizuar më pak.
Pescara s'e do më, rikthehen Manajn tek Interi U largua për të fituar eksperiencë, por jo vetëm që nuk e ka fituar, por tashmë nuk bën pjesë as në planet e një skuadre
E bujshme, Cikalleshi nis tratativat për t'u rikthyer në Superligë Një lëvizje e bujshme mund të ndodh në merkaton e janarit në Superligën tonë. Sokol Cikalleshi mund të jetë goditja e m
Sizmologët: Lëkundjet në Itali kanë riaktivizuar tërmetin e 24 gushtit (VIDEO) Një lëkundje sizmike me magnitudë 5.4 të shkallës rihter është ndjerë në pjesën qendrore të saj. Më të forta lëkundje
“Rrezja e vdekjes”, arma më e re e Rusisë (FOTO LAJM) Një armë e re është zbuluar nga zyrtarët rusë, e cila është ndërtuar për të çaktivizuar avionët pa pilotë, madje edhe ra
11-shja që ka aktivizuar më shumë Wenger te Arsenali (FOTO) Wenger dëshiron një fitore në sfidën e sotme ndaj Burnley-t për të festuar në mënyrën më të mirë të mundshme 20 vjetorin
Lajm i mirë për Tiranën, FIFA jep lejë për dy futbollistët kongolezë Klubi i Tiranës gjatë ditës së sotme ka arritur të regjistrojë si futbollistë bardheblu dy kongolezët e afruar në merkat
Gruaja shpërthen granatën, plagoset një person Një grua ka shpërthyer një granatë dore mëngjesin e sotëm në Zagreb, ku një person ka mbetur i plagosur dhe disa automje
4 lojtarët e Realit janë drejt largimit gjatë kësaj vere (FOTO) Reali i Madridit e ka nisur fazën përgatitore me mungesa të mëdha për shkak se shumë lojtarë janë ende në dyshim për të
Ja si dukej De Biasi kur ishte lojtar i Brescias (FOTO) Trajneri i kombëtares sonë Gianni De Biasi ka qenë edhe futbollistë ,por jo në nivele shumë të larta. Skuadra më e madhe
Formacioni i Kombëtares me lojtarët që janë aktivizuar më shumë (FOTO LAJM) Kampionati Eruopian është në prah, teksa pritet që trajneri De Biasi të zyrtarizojë edhe listën me futbollistët që do të
Nainggolan darkon me gruan, hajdutët i grabisin shtëpinë Radja Nainggolan mbrëmë ka kaluar një natë të tmerrshme. Në një kohë kur mesfushori i Romës ishte për një darkë së bashk
Formacionet zyrtare, Allegri surprizon të gjithë Trajneri i Juventusit, Masimiliano Allegri surprizon të gjithë para ndeshjes ndaj Udinezes. Strategu italian është në kë
Mediat zvicerane vlerësojnë Xhakën te Baseli (FOTO) Nuk është e pazakontë që futbollistët profesionistë të luajnë në pozicione të ndryshme nga ato që janë aktivizuar në vit
"Serbia nuk ka riaktivizuar asnjë radar ushtarak në Leposaviq" Disa media patën raportuar sikur Serbia, pas marrëveshjes me KFOR-in për heqjen e zonës së kufizimit me Kosovën, ka riak
Lojtari me origjinë shqiptare më i ashpri në Europë Granit Xhaka ka vendosur një rekord, por jo për tu krenuar. Mesfushori me origjinë shqiptare ka kryer më shumë ndërhyrje
10 blerjet që çuditërisht nuk janë aktivizuar në Serinë A (FOTO LAJM) Merkato e verës është shumë e rëndësishme për të rrëmbyer edhe lojtarët, të cilët mund t'i shërbejnë më mirë skuadrës. N
11 deputetë pritet të përjashtohen seancën e ardhshme, 2 prej tyre të pushtetit Në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit, që është mbajtur ditën e enjte, LDK-ja ka siguruar mbështetjen e PDK-së në propozim
Katastrofë – kombëtarja pa mbrojtje kundër Danimarkës Ndonëse të gjithë po i gëzohemi duelit kundër Darnimarkës që mund t'i hapë edhe më shumë dyert për kualifikim të Shqipër