999 rezultate për

ajrore

Tmerr në qiell, motori i avionit merr flake ne ajër (VIDEO) Një Boeing 777 i “Japan Airlines”, me 233 pasagjerë në bord si dhe 15 anëtarë të stafit po nisej për një Nju Jork në mom
SHBA-të i tregojnë dhëmbët Kim-it gjatë stërvitjeve ajrore në Gadishullin Korean (VIDEO) Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dërguar sot një mesazh të qartë Koresë Veriore gjatë stërvitjeve me stërvitjet aj
Linja ajrore vendos kod strikt veshjeje për femrat Kompania e fluturimeve në Arabinë Saudite ka hapur polemika pasi publikoi kodin e saj të veshjes që u kërkon femrave që
Lufta për qiellin, njihni sistemet më të avancuara të mbrojtjes ajrore në botë (FOTO LAJM) Që prej luftës së Dytë Botërore, dominimi i qiellit është synimi kryesor i super fuqive, e cila sjell edhe fitoren në fu
Vapa drejt fundit! Ja kur nis ulja e temperaturave të larta Nëse jeni lodhur nga vapa tropikale e cila ka pushtuar Shqipërinë, bëhuni gati pasi lajme të mira po vijnë për ju. D
Largohet avioni i fundit luftarak gjerman nga baza turke Pas vendimit të Gjermanisë për tërheqjen e avionëve ushtarakë dhe të zbulimit nga baza ajrore në Inxhirlik të Adanasë, u
Pjestari i FSK shpallet më i miri në Kolegjin Mbretëror në Britani (FOTO LAJM) Sot, në Kolegjin Mbretëror të Forcave Ajrore në Cranwell të Mbretërisë së Bashkuar u mbajt ceremonia e diplomimit të kad
Turqia blen raketa S-400 ruse, irritohet NATO (FOTO LAJM) Ndërkohë që po largohet çdo ditë e më tepër nga perëndimi, Turqia ka arritur sëfundmi një marrëveshje për blerjen e sist
Lajm i mirë për shqiptarët, së shpejti linja e parë ajrore "Made in Albania" Linja ajrore shqiptare do të nisë fluturimet brenda këtij viti. Lajmi është konfirmuar për TCH nga gjigandi turk i avia
Manovra ushtarake, paralajmërim ndaj Koresë Veriore Dy bombardues amerikanë kanë kryer manovra me aeroplanët gjuajtës koreanojugorë dhe japonezë si kundërpërgjigje ndaj kër
Fillon ndalimi i laptopëve për fluturimet drejt SHBA-ve Kompanitë ajrore turke dhe të Emirateve të Bashkuara kanë njoftuar sot se po nisin të zbatojnë masat e reja të sigurisë
Pas kërcënimeve nga SHBA, Assad viziton bazën ajrore ruse në Siri (VIDEO) Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, ka vizituar ditën e sotme bazën ajrore ruse në Hmeymim në perëndim të Sirisë. K
Valë e nxehtë në Maqedoni temperatura deri në 40 gradë Duke filluar nga dita e shtunë në pjesën më të madhe të Maqedonisë temperatura maksimale do të tejkalojë 35 gradë, ndërs
Fillojnë linjat ajrore nga Prishtina për Helsinki dhe Goteburg Me një ceremoni inaguruese të mbajtur në terminalin e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës "Adem Jashari", është përuru
Tensione të reja, ushtria gjermane largohet nga Turqia e shkon në Jordani Bundestagu gjerman ka votuar për miratimin e vendimit të qeverisë gjermane për transferimin e trupave të saj ushtarake n
Kthehet në bazë helikopteri "Cougar" i forcave shqiptare (FOTO LAJM) Në ambientet e Forcës Ajrore në Farkë, u zhvillua sot ceremonia e kthimit të ekuipazhit të helikopterit “Cougar” të Forc
Rusia kërcënon koalicionin e udhëhequr nga SHBA-të në Siri Rusia ka paralajmëruar se do t’i konsiderojë si target aeroplanët e koaliconit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në S
Avioni luftarak rus Su-27 hidhet në sulm ndaj avionit B-52 amerikan Një avion luftarak rus Su-27, u nis në fluturim për të kapur një bombardues strategjik të Shteteve të Bashkuara, B-52 mb
Alarmi, kush fluturon me avion mbi Shqipëri rrezikon jetën? Ish-kryeministri Berisha ka bërë një publikim të çuditshëm sot pas një denoncimi që i ka shkuar atij prej "qytetarit dig
Turqia ndalon vizitën e ministrit gjerman në bazën ajrore Turqia ka ndaluar vzitën e ministrit gjerman në një bazë ajrore me 250 ushtarë gjermanë e cila ndodhet në Inçirlik të Tu