999 rezultate për

ajrore

E çuditshme, stjuardesat na studiojnë gjatë gjithë kohës Kemi shkruar jo pak për sekretet e bordit të linjave ajrore, ndërsa duket se kodet e tyre nuk kanë të mbaruar. Në sy
Fakte për Katarin, vendi më i pasur e më i sigurt në tokë (FOTO LAJM) Katari shtrihet në Gadishullin Arabik, me një sipërfaqe prej 11.437 km². Kufiri me Arabinë Saudite është 60 kilometra, n
Të shtëna në një bazë amerikane në Britani, arrestohet një i dyshuar Një person është arrestuar nga policia britanike pas problemeve në një bazë ajrore angleze, që shfrytëzohet nga Forca Aj
Pas vizitës së Erdoganit, Turqia i dërgon ushtrinë Greqisë në Egje Një sërë shkeljesh të vijës ajrore greke janë shënuar ditën e enjte nga avionë dhe helikopterë turq, duke rritur tension
Putin habit me reagimin e tij teksa sheh dy avionët luftarakë (VIDEO) Vladimir Putin po udhëtonte për në bazën ajrore Khmeimim në Sirine perëndimore, dhe avioni i tij shoqerohej me se paku d
Tension në qiell, avionët e SHBA-së dhe Rusisë përplasen mbi Siri Ministria e Mbrojtjes së Rusisë akuzoi SHBA-në, se aeroplanët e saj luftarakë po pengojnë aeroplanët luftarakë rusë në o
Heronjtë e ajrit, komandanti i Farkës flet për shpëtimin e të përmbyturve Prej 30 vitesh ai jeton mes ajrit e tokës, në shërbim të qytetarëve që gjenden në vështirësi të mëdha. Sot është kom
TABELA/ Si do të jetë moti deri ditën e hënë në Kosovë Ditëve të fundit mbi rajon kanë filluar të shtrihen fusha të presionit të lartë, që do të vazhdojnë të jenë të pranishme
Forcat Ajrore Amerikane u tërheqin veshin pilotëve: Pastroni xhamat! Forcat Ajrore Amerikane i kanë kërkuar pilotëve të tyre me bazë në Britaninë e Madhe, t’i mbajnë xhamat e dritareve të p
Izraeli dhe aleatët tregojnë muskujt në ajër (FOTO LAJM) “Blue Flag 2017” ka mbledhur forcat ajrore të tetë vendeve në një stërvitje, ndër më të mëdhatë e këtij lloji të organiz
Rama jep lajmin e mirë: Së shpejti, linjë ajrore shqiptare Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka postuar në Facebook një foto të një avioni që shkruan "Air Albania". Si duket
Emiratet prezantojnë aeroplanin e ri super luksoz (VIDEO) Luksi në Emiratet e Bashkuara Arabe nuk njeh kufi. Së fundi një kopani ajrore nga Dubai prezantoi aeroplanin Boing 777 s
Emirates blen 40 avionë të rinj Boeing për 15 miliardë dollarë Agjencia ajrore “Emirates Airlines” ra dakord të blente 40 avionë Boeing 787-10, në një marrëveshje me vlerë mbi 15 mili
Dalin detaje shokuese nga terroristi i Teksasit Autoritetet amerikane kanë identifikuar sulmuesin që vrau 26 persona në një kishë në Teksas si një ish-punonjës i Forcav
Shqiptarët preferojnë më shumë fluturimet ajrore, statistikat e fundit Sipas rezultateve të Instat, shqiptarët po udhëtojnë çdo ditë e më shumë. një raporti të publikuar nga INSTAT, ku të dhë
Përplasja me serbët dhe amerikanët, ishte koha kur Forcat Ajrore sundonin qiellin shqiptar Njësitë fluturuese të FASH panë aksionin e parë luftarak të tyre në vitin 1957. Pikërisht, më 23 dhjetor të 1957, një av
‘Urdhri i Lirisë’ për Pilotin që Bombardoi në Vitin 1999 Shefi i Shtabit të Forcave Ajrore të ShBA-së që ishte pilot gjatë bombardimeve të NATO-s është dekoruar me “Urdhrin e Li
Ushtarët serbë dhe rusë stërviten me avionë luftarakë (FOTO LAJM) Gjatë katër ditëve të ardhshme pilotët rusë dhe serbë do të shkëmbejnë përvoja dhe njohuri në fushën e përdorimit luftar
Probleme me sistemet, kaos në shumë aeroporte të botës Sistemet e linjave ajrore anembanë botës janë ndërprerë shkurtimisht, duke shkaktuar probleme në një numër të madh të ae
Armatoset rëndë Turqia, blen sistemet anti-ajrore S400 nga Rusia Në fillim erdhi ngrirja e marrëdhënieve midis Turqisë dhe Rusisë, pas krizës që nisi kur një avion rus Su-24 u rrëzua në