999 rezultate për

ajrore

Kur kompania ajrore shkruan gabim emrin e vet në avion (FOTO) Kjo është mjaft e turpshme! Një kompani ajrore në Hong Kong ka shkruar gabim emrin e saj në një nga avionët. Kush
Si mund të merrni 600 euro dëmshpërblim nga kompania nëse ju kanë shtyrë fluturimin Mjaft kompani ajrore që operojnë në Shqipëri e kanë bërë rrugë tashmë vonesën në aeroport duke i lënë udhëtarët për orë
Gjendet i vdekur piloti grek pas rrëzimit të avionit Drejtuesi i avionit të trajnimit T-2 të Forcës Ajrore, i cili u rrëzua në orën 8:50 të martën në mëngjes në një zonë të
Vrasin qindra kilometra larg, njihni sistemet raketore më të avancuara në botë (FOTO LAJM) Që prej luftës së Dytë Botërore, dominimi i qiellit është synimi kryesor i super fuqive, e cila sjell edhe fitoren në fu
Rrodhi lëndë radioaktive, kompania ajrore shkakton panik në aeroport Një avion i Turkish Airlines ka shkaktuar panik në aeroportin e Budapestit në Hungari duke bllokuar për disa orë nisjen
Panik mbi Detin e Zi, 6 avionë luftarakë rusë tentojnë të shkelin hapësirën ajrore të NATO-s Avionë luftarakë britanikë interceptuan gjashtë bombardues rusë mbi Detin e Zi, që po kalonin pranë hapësirës ajrore të
Çmenden kompanitë ajrore, 300-600 euro për të ikur nga Shqipëria Për emigrantët ardhja për pushime në gusht në Shqipëri është kthyer në një kalvar të vërtetë pritjesh pa fund në aeropor
Sekreti, pse ndenjëset e avionëve janë kryesisht blu A i keni kushtuar ndonjëherë vëmendje ngjyrës së ulëseve në aeroplan? Ato janë gjithmonë të kaltra dhe ka shumë pak përj
Rikthehet shpresa në Kuçovë, si e presin banorët bazën e NATO-s Pas një periudhe të gjatë qetësie dhe të zhytur në varfëri Kuçovës duket se do t'i rikthehet gjallëria e dikurshme. Bano
Kroatët u tregojnë dhëmbët serbëve me F-16 izraelite në qytetin martir Kroatët festojnë sot Ditën e Pavarësisë dhe organizimet po bëhen në qytetin simbol të luftës për pavarësi, pikërisht në
NATO sjell avionët e saj luftarak në Shqipëri NATO ka vendosur që të ngrejë një bazë ajrore në Shqipëri, e cila do të jetë e vetmja në Ballkanin Perëndimor. Kështu, a
A rrezikohemi nga një tragjedi si e Greqisë? Flasin ekspertët Nisur nga tragjedia greke ku shumë qytetarë humbën jetën si rezultat i zjarreve në pyje, Instituti i Gjeoshkencës në ven
Pacolli rrëfen pse gënjyen në momentin që hynë në hapësirën ajrore serbe Avioni i vetëm që është në shtetin e Kosovës e që është në pronësi të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm, Be
Rrëzohet avioni ushtarak, vdes piloti Një avion ushtarak i forcave ajrore të Polonisë është rrëzuar pak orë më parë në qytetin e Paslekut, në veri të vendit.
Ja sekreti pse ndenjëset e avionëve janë blu A i keni kushtuar ndonjëherë vëmendje ngjyrës së ulëseve në aeroplan? Ato janë gjithmonë të kaltra dhe ka shumë pak përj
Sot, avionët serbë do të duken në kufi të Kosovës Aeroplanë ushtarakë serbë mund të shihen sërisht duke fluturuar mbi qiellin e Preshevës, afër kufirit me Kosovën. Kjo
Ohri lidhet nga ajri edhe me një tjetër kryeqytet evropian Linja ajrore në relacionin Varshavë - Ohër do të nisë prej sot, në organizim të tur-operatorit "Rainbow".Fluturimi i par
Vonojnë fluturimin? Tani kompanitë ajrore do të paguajnë "një për një" Jo të pakta janë rastet kur për shkaqe nga më të ndryshmet kompanitë ajrore mund të vonojnë fluturimin çka rezulton në d
Izraeli, sulme të reja ajrore në Rripin e Gazës Ushtria izraelite tha të mërkurën se avionët dhe helikopterët e saj luftarakë kryen sulme të reja ajrore gjatë natës kun
Kompania ajrore ngatërron arkivolët, e vërteta e frikshme zbulohet nga familjarët Një kompani ajrore u detyrua të kërkonte ndjesë për ngatërresën që kishte bërë me dy arkivolë, duke çuar trupin e vdekur