999 rezultate për

ajrore

Avionët e NATO-s "nxijnë" qiellin shqiptar Gjatë ditës së nesërme disa avionë të NATO-s do të "përshëndesin" qiellin shqiptar duke fluturuar ulët mbi Tiranë. B
Arabia Saudite bombardon një shtet arab Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite i ka kryer disa sulme me raketa në Sana të Jemenit gjatë natës së kaluar, duke
Do rrëzonin helikopterin! Çfarë ndodhi mes aviacionit grek dhe atij turk në Egje Mediat greke kanë zbuluar detaje nga incidenti që për pak desh çoi vendet në luftë sipas tyre. Mësohet se incidenti i
Tensione Greqi-Turqi, disa avionë ngrihen mes alarmit në fluturim Raportet mes Greqisë dhe Turqisë janë në nivelin më të ulët të tyre prej disa vitesh dhe në shërbim të kësaj marrëdhënie
Turqia kërcënon Greqinë, fut aeroplanët ushtarakë në zonën e saj Tjetër kërcënim nga Turqia për Greqinë. Ditën e djeshme, avionë turq fluturuan mbi Detin Egje duke shkelur 13 herë hapës
STATISTIKAT/ Kompanitë ajrore më të këqija të 2018 në Shqipëri (FOTO LAJM) Fly Ernest dhe Blue Panorama janë dy kompanitë ajrore që ia kanë nxirë me kuptimin e plotë të fjalës, jetën pasagjerëve
Cilat janë kompanitë ajrore më të mira dhe më të këqija për 2018 (FOTO LAJM) Miliona udhëtarë të avionëve kanë radhitur kompanitë ajrore më të mira dhe më të këqija të vitit 2018 duke një ndarje me
Keni tmerr nga fluturimet? Ky vit ishte i frikshëm Cilësohen si udhëtimet më të sigurta sipas statistikave. Por duke iu bazuar pikërisht këtyre të fundit, për fluturimet 2
DOSSIER/ Baza ajrore e Gjadrit, më e armatosura në Europë gjatë kohës së saj Ish-aviatori Agim Bacelli rrëfen mbi bazën më të madhe ajrore shqiptare dhe një nga më të mëdhatë e më modernet në Europ
Dhjetra avionë turq mësyjnë ishujt grekë: Deklarata e ministrit grek që nxiti furinë turke Tensioni mbetet i lartë në ishujt e Egjeut Lindor ku dhjetra avionë turq hynë në hapësirën ajrore të pretenduar nga Greq
Atmosferë lufte, avionët evropianë dhe amerikanë ngrihen për Rusinë Sulmi i para disa ditëve i Rusisë ndaj tre anijeve të Ukrainës dhe kapja e tyre dhe ekuipazhit ka shqetësuar SHBA-në dhe
Ushtarja angleze rrëfen tmerrin: Ja çfarë më bënë kur hyra në ushtri Këto imazhe shokuese tregojnë se çfarë duhet të kalojë një femër që të pranohet si pjesë e ushtrisë. Sigurisht ky ësh
Rama: Sa do të rriten pagat e ushtarakëve Kryeministri Edi Rama ka bërë prezantimin e Buxhetit të vitit 2019 në fushën e Mbrojtjes. Në takimin e zhvilluar në
Mësoni motin deri të mërkurën (FOTO LAJM) Moti këto ditë do të jetë nën ndikimin e fushave anticiklonike si dhe masave të ngrohta ajrore. Mirëpo, masa të ftoht
Rinasi me taksa të çmendura, largohet kompania ajrore Volotea, kompania low cost e fluturimeve ajrore, është larguar nga Shqipëria duke ndërprerë fluturimet e saj përmes aero
Shmanget tragjedia më e madhe ajrore në histori, 1000 vetë mund të kishin vdekur (VIDEO) Një tragjedi me përmasa të frikshme është shmangur në ajër. Një avion i Air Canada, ka qenë duke shkaktuar aksidentin
Reuters: Në varrezën shqiptare të MIG-ëve në Kuçovë (FOTO LAJM) Për shumë kohë varrezë e forcave të saj të fuqishme ajrore, baza e Kuçovës në Shqipëri është vendosur të bëhet një staci
Përse përplasen me motorin e majtë të avionëve zogjtë Zbulohet se në pjesën më të madhe të rasteve zogjtë përplasen me motorin e majtë të avionëve. Dhe kjo nuk është rastësor
Video e tmerrshme, aeroplani ushtarak kalon shumë pranë kokës së një njeriu (VIDEO) Ky është momenti i habitshëm kur një avion ushtarak fluturon vetëm pak metra mbi kokën e një njeriu. Aeroplani, që me
Kur kompania ajrore shkruan gabim emrin e vet në avion (FOTO) Kjo është mjaft e turpshme! Një kompani ajrore në Hong Kong ka shkruar gabim emrin e saj në një nga avionët. Kush