Presa vret punonjësin e minierës, policia jep detajet
999 rezultate për

ajrore

Helikopterë "Black Hawk" për Forcën Ajrore, finalizohet marrëveshja me amerikanët (FOTO LAJM) Forca Ajrore shqiptare do të modernizohet falë mbështetjes së Departamentit Amerikan të Mbrojtjes. Gjatë qëndrimit në
"Luftë" Turqi-Greqi për qiellin e Maqedonisë Turqia dhe Greqia janë duke zhvilluar luftë të heshtur për kontroll të hapësirës ajrore të Maqedonisë, raporton TV 24.
Ç'po ndodh në tunelet e errëta të Gjadrit: Aty ku avioni zhdukej në pak sekonda Një reportazh të veçantë i ka kushtuar bazës ajrore të Gjadrit, agjencia franceze AFP. Sipas saj në malet e Shqipërisë f
Tragjedia ajrore në Gjermani, vdes milionerja ruse Një nga gratë më të pasura të Rusisë, bashkëpronare e “Grupit S7”, Natalia Fileva, vdiq të dielën në një aksident avioni
Rriten temperaturat në Kosovë Masat e ftohta ajrore që depërtuan mbi rajon ditëve të fundit, do të vazhdojnë të mbesin mbi vendin tonë, ndërkohë fusha
I mbijetoi tragjedisë ajrore të Chapecoenses, gazetari brazilian ndahet nga jeta Rafael Henzel ishte një ndër 6 personat që i mbijetoi tragjedisë ajrore në vitin 2016, ku humbën jetën 71 persona, fshir
Çfarë zbuloi qeveria amerikane mbi UFO-t Qëkur njeriu ka ecur për herë të parë mbi Tokë, dhe sidomos që kur eci mbi Hënë, një pyetje e ka përndjekur njerëzimin:a
Sulmet ajrore në Afganistan, të paktën 13 të vrarë Sulmet ajrore në provincën veriore të Kunduzit në Afganistan kanë lënë të vrarë 13 civilë të shtunën. Lajmin e kanë bërë
Del shkaku i tragjedisë, sistemi që mori më qafë 346 njerëz në dy aksidente ajrore Shkaku i rrëzimit të avionit të “Ethiopian Airlines”me 157 persona, është i njëjtë me atë të Lion Air, në Indonezi në mu
Trump merr vendimin e ri, pezullohen avionët Boeing 737 Max 8 Presidenti Donald Trump urdhëroi linjat ajrore në Shtetet e Bashkuara të pezullojnë avionët 737 Max 8 të Boeingut, duke
Kosova ndalon fluturimet e “Boeing 737-8 MAX” Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar fluturimet e të gjithë aeroplanëve “Boeing 737-8 MAX”
Dy tragjedi në pak muaj, çfarë po ndodh me super avionin Boeing 737 MAX8 Rrëzimi i aeroplanit me pasagjerë i linjës ajrore, Ethiopian Airlines, që ka lënë të vdekur 157 persona në bord, ka ngri
Dalin pamjet e luftës në ajër të avionëve indian dhe pakistanezë (VIDEO) Një gazetar indian ka publikuar një video të shkurtër në rrjetet sociale, sipas të cilit tregon luftimet midis ushtarëve
Rrëzohen avionë, prag lufte mes Pakistanit dhe Indisë Ushtria e Pakistanit, ka njoftuar se ka rrëzuar duke goditur 2 avionë luftarakë indianë që hynë në hapësirën ajrore dhe
Situatë lufte mes Indisë dhe Pakistanit India ka nisur sulme ajrore kundër militantëve të vendosur në zonën e Kashmirit, në territor pakistanez, pas një ngjarje
Lejla Ibrahimi-Sallahu pronare e re e kompanisë ajrore Germania Flug AG Lejla Ibrahimi-Sallahu ka marrë në pronësi 100 për qind të kompanisë ajrore «Germania Flug AG», e cila kryen fluturime p
Vendoset rekordi i frikshëm: Kaq persona vdiqen nga aksidentet ajrore në 2018 Numri i personave të vdekur në aksidentet ajrore u rrit në 523 në vitin 2018, në krahasim me vetëm 19 persona që ishte n
Mësoni nëse do të kompesohen paratë për biletat e kompanisë që falimentoi Kush e përfytyronte që kompania ajrore e shpallur si më e mira e vitit 2018 (sipas portalit Trip Advisor) do të faliment
"Germania Airlines" mohon zërat se ka krizë financiare dhe se nuk i ka paguar punëtorët Pas disa zërave se kinse "Germania Airlines" ka krizë dhe nuk ka paguarë pagat punëtorëve të saj, vjen edhe sqarimi zyrt
Sot në mesditë ngrini sytë në qiellin e Tiranës, avionët e NATO-s përshëndesin shqiptarët Sot mbi Tiranë do të fluturojnë avionë luftarakë të NATO-s dhe avionë të mëdhenj kontrolli. Rreth orës 11:00 avionët pri