E FUNDIT/ Tiranë autoambulanca përplas këmbësoren
999 rezultate për

ajrore

Detaje të reja për zhdukjen e aeroplanit egjiptian Aeroplani egjiptian “MS804”, i cili po fluturonte nga Parisi me destinacion drejt Kajro, është zhdukur me 66 njerëz bren
Ministria e Mbrojtjes mbyll hetimet për helikopterin Ministria e Mbrojtjes tashmë ka mbyllur hetimin administrativ për rrëzimin e helikopterit të FA-ve në Grizhë të Shkodrës
27 të vdekur nga sulmet ajrore në Siri Të paktën 27 pacientë, në mesin e tyre dhe fëmijë, janë vrarë gjatë ditës së sotme nga sulmet ajrore që besohet se janë
Në Kosovë ka patur një aeroport nëntokësor (FOTO) Zeljava ishte aeroporti më i shtrenjtë dhe më i madh në ish-Jugosllavi. Rreth 4.5 miliardë dollarë janë shpenzuar për ko
Televizioni serb reportazh për luftën në Kosovë (VIDEO) Për herë të parë radio Televizioni i Serbisë ka realizuar një reportazh televiziv rreth sulmeve ajrore të ushtrisë serbe
Incidenti në aeroport, FSHF padit kompaninë ajrore Federata Shqiptare e Futbollit ia faturoi kompanisë "Lux Air" incidentin e djeshëm, duke e kërcënuar me padi. Kombë
Një oficer rus vritet nga grupet terroriste Një tjetër oficer rus është vrarë në një operacion luftarak pranë Palmirës në Siri. Lajmi është bërë i ditur nga agjenci
Berisha: 24 Marsi 1999, ditë e shënuar në historinë e kombit shqiptar Ish-kryeministri i Shqiperise, Sali Berisha, e quan nje dite te shenuar ne historine e Kombit shqiptar 24 marsin e vitit
Spektakël ajror në Tiranë (FOTO LAJM) Skuadrilja Akrobatike e Forcës Ajrore Mbretërore Britanike, ka ofruar një shfaqje të pazakontë për banorët e Tiranës. 11
Betejë Kosovë-Maqedoni për biletat e avionëve Derisa Kosova vazhdon të presë një përgjigje nga Komisioni Evropian rreth kërkesës për të hetuar ligjshmërinë e subvenci
Ja plani i SHBA-së për luftimin e ISIS-it në Libi Zyrtarë të lartë të Pentagonit në Shtëpinë e Bardhë kanë prezantuar një plan me të gjitha detajet për të goditur kërcëni
Brenda tuneleve të ISIS (FOTO LAJM) Në Irak është zbuluar një rrjet me tunele sekrete nëntokësore, që përdorej nga ISIS. Tunelet përdoreshin nga militanë
Turqia: Vetëm sulmet ajrore kundër ISIS nuk mjaftojnë "Vetëm sulmet ajrore kundër ISIS në Siri nuk mjaftojnë. Duhet një strategji bashkë me sulmet ajrore, duhet një përpjekje
Ministria e Mbrojtjes e Indisë thotë se ka rrëzuar një UFO (VIDEO) Një video së fundmi po qarkullon nëpër mediat e huaja ku tregon momentin kur një avion luftarak indian u ngrit në flutur
Tensione Londër-Moskë, dy avionë rusë i drejtohen hapësirës ajrore Britanike Në hapësirën mes Rusisë dhe Britanisë gjatë ditë së sotme ka ndodhur një incident ajror, ku dy avionë rus ishin duke flu
Mbi 50 të civilë të vrarë, imazhet tregojnë avionët rusë duke bombarduar Alepon (FOTO-VIDEO) Mbi 50 persona, që të gjithë civilë, gjetën vdekjen nga sulmet ajrore në të paktën katër spitale dhe një shkollë në zona
Ja si u shpëtua në ajër piloti i F-16 që do binte në territorin e ISIS (FOTO LAJM) CNN raportoi se piloti i një avioni F-16 pothuajse u ndje i detyruar të hidhej nga avioni që po drejtonte, mbi një terri
Turqia: Edhe NATO e pa aeroplanin rus në hapësirën ajrore turke Radarët e Turqisë dhe të NATO-s, kanë mundur të lokalizojnë aeroplanin rus i cili të premten, sipas Turqisë, e ka tejkal
Tensionet Turqi-Rusi, Ankaraja: Moska shkeli sërish hapësirën tonë ajrore Turqia e ka akuzuar sërish Rusinë për shkelje të hapësirës së saj ajrore, në një episod të ndodhur të premten kur një av
Tifozët e Interit duhet ta harrojnë Pirelli-n Tifozët e Interit pas pak kohësh duhet të mësohen me faktin që në fanellat e skuadrës së tyre nuk do të kenë më kompanin