999 rezultate për

ajrore

Rusia dhe Serbia do të realizojnë stërvitjen e parë ushtarake të përbashkët Forcat ajrore të Rusisë dhe Serbisë do të realizojnë stërvitjen e parë në territorin e Serbisë. Ky njoftim ka ardhur
Kerry kërkon hetimin e Rusisë për krime në Siri Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar një hetim për krime lufte ndaj veprimeve të Rusisë në Siri, duke argumentuar se Moska i
Alarmohet Finlanda / Avioni luftarak rus shkeli hapësirën ajrore Ministrja e mbrojtjes së Finlandës ka thënë se dyshon se një avion luftarak rus ka shkelur hapësirën ajrore më 6 tetor p
Rrëzohet një avion i ushtrisë izraelite Një avion ushtarak i tipit F-16 i ushtrisë izraelite i cili po kryente sulme ajrore në Rripin e Gazës, është rrëzuar pa
Moska bën gati sistemet mbrojtëse kundërajrore në Siri Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka bërë me dije se Rusia ka vendosur sisteme mbrojtjejae kundërajrore S-300 në qytetin br
Uashingtoni dënon vendosjen e sistemit raketor rus në Siri Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha se ka vendosur një sistem antiraketor S-300 në bazën e saj detare në Tartus të Sirisë
Sulmet ajrore shkatërrojnë spitalin e fshehur në shpellë (FOTO) Një spital i ndërtuar brenda një shpelle në verilindje të Sirisë, është mbyllur pas sulmeve ajrore të kësaj të diele.
Sulmet ruse kanë vrarë 10 mijë persona brenda vitit Observatori sirian për të drejtat e njeriut me seli në Londër, ka publikuar së fundmi një raport ku deklaron se për një
Franca nis sulmet ajrore kundër Shtetit të vetëshpallur Islamik Franca ka nisur sot sulmet ajrore kundër Shtetit të vetëshpallur Islamik në Irak. Sulmet kanë nisur nga aeroplanmbaj
Tensione në qiell, Japonia dhe Kina nxjerrin avionët luftarakë Japonia ka ngritur në fluturim avionët e saj luftarakë gjatë së dielës, pasi 8 avionë kinezë u panë të fluturonin mes di
Sulmet ajrore mbi Alepo/ 80 të vdekur, mes tyre shumë fëmijë Të paktën 80 persona, duke përfshirë kwtu shumë fëmijë, janë vrarë në dhjetëra sulme ajrore nga forcat qeveritare sot n
Pas armëpushimit rikthehen bombardimet e sulme të ashpra ajrore në Siri Luftimet dhe sulmet ajrore kanë rifilluar gjatë mbrëmjes së djeshme në frontet kryesore të luftës në Siri pas përfundimi
Ja viktimat e fatkeqësisë ajrore në Shkup (VIDEO) Këta janë viktimat e fluturimit të fundit të aeroplanit të udhëtarëve "Pajper" që u rrëzua pasditen e djeshme në afërsi
Sulmet ajrore turke shkatërrojnë vendbanimet e ISIS Turqia ka deklaruar se avionët luftarak turk kanë shkatërruar tre ndërtesa që përdoreshin nga Shteti Islamik në veri të
Zëdhënësi i ISIS u vra nga forcat ruse Ministria e Mbrojtjes në Rusi ka deklaruar se sulmet ajrore të Rusisë në Aleppo, kanë vrarë komandantin e Shtetit Islami
Tanket turke kapërcejnë kufirin, operacion i madh kundër ISIS Një duzinë tankesh turke kanë kapërcyer kufirin sirian pas bombardimit të fuqishëm të një zone të mbajtur nga i ashtuqua
Sulm nga ushtria izraelite në hapësirën ajrore të Sirisë Një avion i ushtrisë izraelite ka qëlluar një pozicion raketor të ushtrisë Siriane. Ushtria e Izraelite, në një dekl
Sulme ajrore në Aleppo, 14 të vdekur dhe 26 të plagosur 14 persona humbën jetën, ndërsa 26 u plagosën si pasojë e sulmeve ajrore të aeroplanëve sirianë dhe rusë në një treg të
Irani mund të vërë baza të tjera ajrore në dispozicion të Rusisë Ministri iranian i Mbrojtjes, Hossein Deqhan deklaroi të shtunën se Teherani mund t’i lejojë avionët luftarakë rusë që t
Larijani: Nuk kemi vënë asnjë bazë ajrore në dispozicion të Rusisë Avionët luftarakë rusë Su-34 u ngritën dje nga në bazë ajrore në Iran dhe kryen bombardime kundër grupit Shteti Islamik