E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

ajrore

Avionët ngrihen zhurmshëm nga bazat ajrore. Çfarë po ndodh në Turqi?! Turqia ka bërë një hap para, duke bërë gati gjashtë avionë luftarakë F-16 këtë mbrëmje, një shfaqje kjo e fuqisë së saj
Kërcënimi rus/ "Gjadri mund të kthehet në bazë ajrore të NATO-s" Dejvid Filips, drejtor i programit të Paqes dhe Lirive në Universitetin e Kolumbias në SHBA, ka bërë një artikull mbi si
Kerry: Sulmet ajrore në Aleppo paraqesin krime lufte Në shënjestër të një rundi të ri të sulmeve ajrore të sotme ishte enklava e zvogëluar nën kontrollin e kryengritësve në
Pas tragjedisë ajrore, Chapacoense ndryshon logon (FOTO) Chapecoense ka ndryshuar logon e klubit dhe në të janë vendosur dy yje, një mbi logo dhe tjetri brenda saj. Ylli sipë
Ja postimi në Twitter i Trumpit që i kushtoi kompanisë ajrore 1 miliardë dollarë Fjalët e Donald Trump jo vetëm që do të shkaktojë një stuhi në rrjetet sociale por gjithashtu mund të ndikojnë edhe në
Nga Torino te Zambia, ja tragjeditë ajrore në sport (FOTO LAJM) Tragjedia e Chapecoense, ku rrëzimi i avionit i kushtoi jetën 75 personave nuk është e para që trondit botën e sportit.
A ka gjasa Serbia ta kontrollojë qiellin e Kosovës (VIDEO) Tri ditë pas këtij takimi në selinë e NATO¬së, në Serbi lindi një shpresë. Në zyrtar i lartë i kontrollit ajror poho
Monitorimi i avionit rus/ Zvicra: Ishte kontroll rutinë (VIDEO) Zvicra tha të shtunën se avionët luftarakë zviceranë, që fluturuan në afërsi të një avioni qeveritar rus që udhëtonte dr
“Baby Boom”, konkordi që fluturon nga Londra në Nju Jork për 3.5 orë (FOTO LAJM) Një aeroplan supersonik pasagjerësh është zbuluar për herë të parë mbrëmjen e djeshme. I krijuar nga kompania e hapës
Aeroplanmbajtësia ruse kryen sulmin e parë ajror në Siri Rusia ka bërë sulmin e parë ajror në Siri. Ministri i mbrojtjes Sergei Shoigu, tha se forcat ajrore ruse kanë nisur m
Sulmet ajrore shkatërrojnë spitalin e vetëm të mbetur në qytetin perëndimor sirian Sulmet ajrore kanë shkatërruar spitalin e vetëm në qytetin Atareb, i cili kontrollohet nga rebelët, në perëndim të Alepp
Rusia i dhuron edhe 6 aeroplanë ushtarakë Serbisë Serbia shumë shpejtë do të marrë dhuratën tjetër nga Rusia. Bëhet fjalë për 6 avionë "Mig 29" dhe një kontingjent i mj
Pas vitit 2019 Kosova do ta menaxhojë vetë hapësirën ajrore Hapësirën ajrore të Kosovës aktualisht e menaxhon Hungaria dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë deri në vitin 2019, ndërsa pa
Pentagoni: Nga sulmet ajrore në Siri është vrarë një lider i Al-Kaedës Pentagoni ka deklaruar se nga sulmet ajrore në Siri, gjatë muajit të shkuar, është vrarë, ai që Departamenti i Mbrojtjes
Sulmohet burgu, 43 persona humbin jetën Koalicioni të cilin e kryeson Arabia Saudite, këtë të shtunë ka kryer sulme ajrore në një burg në provincën Hudeida në p
Skuadrilja greke "Zeus" ka një mesazh për avionët turq mbi Egje (FOTO LAJM) "Mirëmëngjesi Greqi, me emocion të madh dhe krenari do ta mbajmë flamurin tonë lartë, Greqia jonë! Gëzuar datëlindjen Se
Rebelët përpiqen të thyejnë rrethimin qeveritar në Alepo Rebelët sirianë kanë njoftuar nisjen e një ofensive me qëllim thyerjen e rrethimit të Alepos nga qeveria vendase. Vëz
Berisha akuzoi për “mushkonjë”, ja çfarë thotë ushtria për avionin e djeshëm Ish-Kryeministri Berisha publikoi dje një foto të një avioni, për të cilin theksonte se ishte duke kërkuar një piste ulj
Merr fund armëpushimi, rikthehen tmerri dhe bombardimet në Alepo Pas armëpushimit tre ditësh luftime të ashpra janë raportuar në qytetin e rrethuar sirian të Alepos. Armëpushimi huma
Siria kërcënon Turqinë: Mos guxoni të fluturoni më në qiellin tonë! Do t'ju rrëzojmë (FOTO) Pas normalizimit të marrëdhënieve me Rusinë, forcat ajrore turke po futen në hapësirën ajrore të Sirisë duke sulmuar luf