999 rezultate për

ajrore

Ja si është katandisur baza ushtarake e Asadit pas sulmit të SHBA-së (FOTO LAJM) Televizioni "Russia 24" ka publikuar disa pamje të bazës ajrore siriane të shkatërruar pas sulmit me raketa të urdhëruar
Rusia pezullon marrëveshjen me SHBA-në për sigurinë ajrore në Siri Rusia ka njoftuar pezullimin e marrëveshjes me SHBA-të për sigurinë ajrore në Siri. Lajmin e ka bërë të ditur ministria
Putin reagon ashpër për sulmet ajrore të SHBA-së në Siri Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka reaguar ashpër pas sulmeve ajrore të SHBA-së kundër Sirisë, duke thënë se sulmet
Britania dhe Australia mbështesin sulmet ajrore në Siri Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka urdhëruar sulmimin e një baze ushtarake në Siri, ndërsa
Rritet numri i të vrarëve në Siri nga sulmet ajrore të SHBA-ve Guvernatori Homs ka deklaruar se pesë persona janë vrarë dhe shtatë janë plagosur deri tani nga sulmet ajrore të SHBA-së
Rusia kërcënon SHBA-të pas sulmeve ajrore në Siri Kremlini ka reaguar ashpër ndaj sulmeve ajrore të SHBA-ve në Siri, i cili ka nisur në orët e para të mëngjesit kundër ba
Çfarë po ndodh me Sirinë? 4 të vrarë nga sulmi ajror i SHBA-së (VIDEO) Të paktën katër ushtarë sirianë kanë mbetur të vrarë në bazën ajrore të sulmuar nga SHBA-të. Sulmet ajrore filluan në or
SHBA nis sulmet ajrore kundër Bashar al-Assad (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës nisën një ofensivë ajrore ndaj Sirisë, ku si objektiv i sulmeve ishte aeroporti ushtarak
10 vende ku është e ndaluar të futesh (FOTO LAJM) Kemi dëgjuar shumë histori se si një anije aliene ra në Tokë dhe mbetjet e jashtëtokësorëve mbahen fshehur thellë në tok
“Si më propozoi ISIS-i të vrisja vajzën time 4-vjeçare” (FOTO LAJM) “Dua mamin”, mërmërin Hawra ndërsa përkundet në krahët e gjyshes së saj, Aliya në Erbil, Irak. Buzët e vogëlushes 4 vjeç
Qeveria gjermane drejt largimit të bazës ajrore nga Turqia Autoritetet gjermane por shqyrtojnë tetë lokacione të mundshme për zhvendosjen e bazës së tyre ajrore që ndodhet aktuali
MREKULLIA/ Avioni rrëzohet dhe përfshihet nga flakët, shpëtojnë 141 pasagjerët (VIDEO) "Daily Mail" ka publikuar pamjet e tmerrshme të një avioni të rrëzuar në Peru. Videot e postuara në rrjetet sociale
Berisha kujton ndërhyrjen e NATO-s kundër Beogradit gjatë luftës së Kosovës Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka kujtuar sulmet e 24 marsit 1999, ku NATO nisi ofensiv
LUFTA/ Ja fjalimi i Bill Clintonit natën kur filluan sulmet ajrore kundër Serbisë (VIDEO) Kanë kaluar 18 vjet që nga koha kur SHBA-të së bashku me aleatët e NATO-s, filluan ndërhyrjen ushtarake në Serbi përmes
Ndalimi i laptopëve në aeroporte shkakton kaos, ja çfarë pajisjesh lejohet të mbani me vete Ndalimi i laptopëve në fluturimet që kanë destinacion Britaninë e Madhe, mund të fillojë të aplikohet nda 14 linja ajror
Super droni i ushtrisë amerikane që shkatërron armikun (FOTO LAJM) Programi i dronëve i krijuar nga qeveria amerikane i quajtur ‘Gremlins’ do të hyjë në fazën e dytë të zhvillimit, gati n
Tokë, ajër dhe det, Rusia nis stërvitjet ekstreme (FOTO LAJM) Rusia ka nisur stërvitje tokësore, ajrore dhe detare në Krimenë e aneksuar, një stërvitje trajnuese kjo e cila thuhet s
Nga "Cougar" tek helikopteri i VIP-ave, kjo është forca ajrore e Shqipërisë (FOTO LAJM) Shqipëria investoi rreth 77 milionë euro për të modernizuar flotën e saj të helikopterëve ushtarak në vitin 2009. Ishte
Luftë ajrore Siri-Izrael (FOTO LAJM) Avionë ushtarakë izraelitë kanë goditur një “objektiv ushtarak” pranë qytetit antik të Palmirës në Siri, bastisje e krye
Kur Shqipëria e viteve '30-'40 kishte më të zhvilluar transportin ajror se atë rrugor (FOTO LAJM) Fillesat e aviacionit në Shqipëri janë të lidhura me organizimin ushtarak të vendit. Në ligjin e vitin 1920 për organ