999 rezultate për

ajaxi

Messi jashtë forme, ja arsyeja Lionel Messi ka kohë që nuk po nxjerr në pah potencialin e tij dhe atë që jemi mësuar të shohim prej këmbëve të tij vite
Zwolle mposhti Ajax-in 5-1 në kup, i rrëmben edhe Superkupën (VIDEO) Ajaxi është shokuar sërisht nga Zwolle, pasi humbi 5-1 në kupë, kampionët e Holandës humbën edhe superkupën me rezultati
De Boer largon Interin: Jam i lumtur te Ajaxi I intervistuar nga televizioni hollandez Nos, trajneri i Ajax Frank De Boer, i kërkuar nga presidenti i Interit Erick Th
Turpërohet Ajaxi, barazon Sevilla (VIDEO) Ajaxi është turpëruar para tifozëve në Amsterdam Arena, ku ka pësuar humbje prej 0-3 nga Salzburgu, në ndeshjen e vlefsh
Pique: Barça e 6 titujve i përket së shkuarës Pas dy humbjeve radhazi, në Champions me Ajaxin dhe në kampionat me Athletic Bilbaon, mbrojtësi Gerard Pique nuk pranon
Autokritika e Martinos: Duhet të reflektojmë "Na mungoi intensiteti për të luajtur, Ajaxi ishte tepër i fortë në pjesën e parë, ndërsa e dyta ishte ndryshe". Ishin k
Milan barazon me Ajaxin (VIDEO) Ndeshje dramatike në Grupin H mes Milanit dhe Ajaxit, takim ky që deri në minutën e 90-të loja ishte pa gola ndërkohë që
Ajaxi nuk ka frikë nga Barcelona Skuadra e Ajax nis aventurën evropiane kundër gjigantëve spanjollë ndërsa ylli finlandez Niklas Moisander ka thënë se ek
Bojan Krkiç huazohet te Ajaxi Futbollisti i Barcelonës Bojan Krkiç, i cili prej dy sezonesh ishte i huazuar tek Roma dhe Milani, edhe në sezonin e ard
Të rinjtë e Realit mposhtin të rinjtë e Ajaxit (VIDEO) Reali i Madridit ka mposhtur me rezultat 0-3 skuadrën e Ajaxit, në një ndeshje në të cilën arbitri anulloi dy gola holla
Frank De Boer: Jam krenar për Ajaxin tim Tranjeri i Ajax Frank De Boer, në përfundim të ndeshjes së djeshme Ol.Lyon-Ajax u shpreh shumë i kënaqur nga rezultati d
Roma arrin akord për Stekelenburg Roma më në fund ka arritur marrëveshje me portierin e Ajaxit, Maarten Stekelenburg.Ky i fundit kërkohej prej kohësh nga
Eliminohen City, Liverpooli dhe Ajaxi (VIDEO) Në ndeshjet e të tetës së finales së Ligës së Evropës, që u zhvilluan dhe ende po zhvillohen sonte, është eliminuar një
Milan interesohet për Van der Wiel Milan ka hapur bisedimet me Ajaxin për mbrojtësin e djathtë Gregory van der Wiel, kanë njoftuar mediet italiane të hënën
Cruyff kthehet në Ajax Legjenda e futbollit Johan Cruyff është rikthyer te skuadra e Ajaxit, ku kishte nisur karrierën e futbollit. Holandezi C
Allegri falenderon Ajaxin Është i zakonshmi Massimiliano Allegri i qetë dhe shumë analitikmbi Milanin e tij, ai që prezantohet në ambjentet e Bolo
Van Basten largohet nga Ajaxi Marco van Basten ka dhënë dorëheqje nga pozita e trajnerit të Ajaxit, pasi nuk arriti t’i plot
Ajaxi kerkon Krkicin Klubi holandez Ajax, sipas spekulimeve të fundit, është duke kërkuar sulmuesin spanjoll të Barc