999 rezultate për

ajaxi

Mediat italiane, De Ligt në Juventus mbyllet këtë javë Juventusi mund ta finalizojë blerjen e Matthijs de Ligt nga Ajaxi këtë javë, sipas mediave italiane. Juve dhe Ajaxi e
De Ligt telefonon Sarrin, kërkon garanci për lojën sulmuese Kemi dëgjuar shpesh të thuhet se trajnerë të caktuar telefonojnë futbollistët për t’i bindur t’u bashkohen klubeve kua a
"Telenovela" De Ligt, edhe Reali hyn në garë për holandezin Real Madridi ka hyrë në garë për t’i siguruar shërbimet e mbrojtësit të Ajaxit, Matthijs de Ligtit, i cili i ka futur në
De Ligt i Barcelonës sipas Sky Sports Zërat rreth largimit të mbrojtësit holandez të Ajax nuk kanë pushuar në asnjë moment. Destinacioni ka qenë në pikëpytet
Trajneri i Ajax i kthen përgjigje Barcelonës dhe Bayern Munchen Erik ten Hag ka sheshaur cdo thashethem për një largim të mundshëm të tij nga Ajax në fund të këtij sezoni për të marrë
Barcelona dhe Reali në garë për yllin e Ajax, nuk është De Ligt Barcelona dhe Real Madridi po synojnë transferimin e mesfushorit të Ajaxit, Donny van de Beek. 22-vjeçari holandez ka
Lamtumirë emocionuese për De Jong (VIDEO) De Jong i ka dhënë lamtumirën Ajaxit. Pa fjalë. Emocione të jashtëzakonshme, krenari e dyanshme dhe e pafund, patjetë
I shënoi Tottenhamit, të gjithë duan yllin e Ajax-it Donny Van de Beek është një nga talentet e shumta të Ajaxit, që po udhëheqin skuadrën holandeze drejt sukseseve, teksa m
Ajax i pari në Europë, plot 160 gola këtë sezon Ajaxi është klubi më me së shumti gola të shënuara në Evropë deri tani këtë sezon. Klubi holandez ka sulm më të mirë se
PSV-ja nuk i ndahet Ajaxit, mban gjallë shpresat për titull (VIDEO) Psv Eindhoven likujdon me 3 gola Willem 2 dhe ruan hapin e Ajaxit të Amsterdamit duke mbajtur gjallë shpresat për titull
Van Perise ironizon Juventusin: Ne fitonim me rezultatin 11-2 Robin Van Persie nuk e ka kursyer ironinë ndaj Juventusit, pak ditë pasi bardhezinjtë u eliminuan nga Champions League.
Ajax 180 minuta larg titullit kampion në Holandë (VIDEO) Ajaxi i Amsterdamit është vetëm dy fitore larg titullit kampion në Holandë, pas fitores kundër Vitesses të martën. Aj
Interi në sulm për anësorin e Ajax-it Interi është në kërkim të një sulmuesi anësor dhe së fundi në skenë ka dalë emri i marokenit të Ajaxit, Hakim Ziyech, ka
Juventusi e vuan Ajaxin dhe financiarisht, bien me 24% aksionet e shoqërisë brenda natës Juventusi u eliminua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve nga skuadra e Ajaxit, e cila po mahnit futbolldashësit me loj
Agnelli: Ajaxi e meritoi plotësisht kualifikimin Presidenti i Juventus-it, Andrea Agnelli, ka folur për "Sky Sport" pas eliminimit nga Champions League të Juventus-it.
Lajm i keq për Juventusin, Ajaxi me formacionin "bombë" Frenkie de Jong është thirrut në skuadrën e Ajaxit për ndeshjen kundër Juventusit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve
Lajme të mira për Juventusin në prag ndeshjen me Milanin Paulo Dybala, Mario Mandzukic dhe Leonardo Spinazzola janë stërvitur të gjithë të enjten, derisa Cristiano Ronaldo vazhd
Juventus nuk heq dorë nga kapiteni i Ajax-it, takon agjentin e holandezit Juventusi nuk heq dorë nga mbrojtësi i talentuar i Ajaxit të Amsterdamit, Matthijs de Ligt. Drejtuesit e klubit bardhezi
Juventus ngelet duarbosh, Barcelona arrin akordin me kapitenin e Ajaxit Lajmet e fundit mbi të ardhmen e Matthijs de Ligt vijnë nga Spanja. Sipas "Radio Catalunya", Barcelona ka arritur ako
Ylli Ajax-it pasi eleminoi Realin thirret nga Brazili në vend të Vinicius Përfaqësuesja e Brazilit e ka ftuar David Neresin e Ajaxit për të zëvendësuar Vinicius Juniorin e lënduar, shkruan Albeu