999 rezultate për

ajaxi

Ajaxi fillon revanshin, shkëputet në krye të Eredivisien Ajaxi i Amsterdamit e çoi në 5 numrin e fitoreve radhazi në Eredivisie. Harkëtarët kaluan lehtësisht në shtëpi me rezul
Juventus-Barcelona në "luftë" për talentin e Ajax-it Juventi dhe Barcelona janë të gatshëm të sfidohen jo vetëm në fushë (nesër përplasen në Champions League në "Allianz Sta
CHAMPIONS/ Liverpooli i "gjymtuar" në mbrojtje, ka vetëm një qendërmbrojtës për Ajaxin Liverpool do të përballet me Ajax Amsterdam në ndeshjen e parë të këtij sezoni në Ligën e Kampionëve, me një mbrojtje të
Tjetër dështim te Barcelona, ylli Ajax-it pranë nënshkrimet me Man.United Vijojnë njëri pas tjetrit lajmet e këqija për Barcelonën. Në mes të trazirave të shkaktuara nga vendimi i Leo Messit për
Vjen oferta e parë e Ajax për Suarez Ajax ka ofruar 15 milionë euro për transferimin e Luis Suarez raporton El Chiringuito. Uruguani do të mbushë 34 vjeç
Formacioni i frikshëm, zbulohen blerjet e bujshme të Koeman (FOTO LAJM) Është vetëm çështje orësh kur Ronald Koeman do të prezantohet si trajner i ri i Barcelonës. Strategu holandez do të l
Ajax publikon uniformat e reja, janë të veçanta Ajaxi ka zbuluar fanellat e dyta për sezonin e ardhshëm cilat zakonisht përdorën jashtë fushe. Pas anulimit të sezoni
Capello zbulon pengun më të madh të karrierës Fabio Capello është një nga emrat më të mëdhenj të trajningut Italian, pasi në karrierën e tij ka arritur të drejtojë sk
Anulimi i sezonit në Holandë, shpërthen Ziyech Anulimi i kampionatit në Holandë dhe lënia vakant e titullit kampion ka tërbuar futbollistin e Ajaxit Hakim Zieyech i ci
ZYRTARE/ Holanda mbyll kampionatin, po titulli ku shkoi? Titulli i kampionit të Holandës në futboll do të mbetet vakant, ndërkohë që kampionati është ndërprerë dhe nuk do të vaz
Një tjetër yll gati të largohet nga Ajaxi Pas Hakim Ziyech, tek Ajaxi pritet të ketë të tjera largime të lojtarëve të rëndësishëm që mes shumë arsyesh duan të pro
Dështoi me Rodrigon, Barcelona vihet pas serbit të Ajax Barcelona nuk gjenë dot një zëvendësues për Luis Suarezin e dëmtuar. Opsionet kanë qenë të shumta, me Lautaro Martinez,
ZYRTARE/ Babel rikthehet te Ajax-i Sulmuesi veteran holandez, Ryan Babel, është zyrtarizuar si lojtari më i ri i kampionëve të Euredivisie, Ajaxit. 33 vjeç
Kriza politike SHBA – Iran detyron yllin e Ajax-it të "braktisë" stërvitjen Mbrojtësi anësor amerikan i Ajaxit, Sergino Dest, u largua nga kampi stërvitor i klubit në Doha të Katarit, pasi që kish
Ajax-i kërkon të kthejë në formë huazimi De Ligt Ajaxi është duke e shqyrtuar mundësinë t’i bëjë ofertë zyrtare Juventusit për ta kthyer qendërmbrojtësin Matthijs de Lig
Ziyech i jep "lamtumirën" Ajaxit, skuadra angleze i ofron 50 milion euro Hakim Ziyech me shumë mundësi mund t’i thotë lamtumirë Ajaxit në këtë merkato dimërore. Sulmuesi 26 vjeçar ishte një pre
Lumë golash në "Stamford Bridge", Chelsea barazon shifrat ndaj Ajax (VIDEO) Janë shënuar plot 8 gola në sfidën Chelsea-Ajax. Vendasit kanë barazuar 4-4 duke përfituar nga dalja me karton të kuq e
Talenti i Ajax-it i thotë "JO" Holandës për SHBA-në Mbrojtësi i talentuar i Ajaxit, Sergino Dest ka vendosur të refuzojë ftesën e Kombëtares Holandeze, pasi do të vazhdojë
Zhvillojë një sezon mahnitës, Ajaxi shpërblen Van de Beek Në merkaton verore Donny Van de Beek ishte një nga emrat më të përfolur, me klube të mëdha që treguan interes për talent
Ajaxi fiton Superkupën e Holandës, mposht në finale PSV-në (VIDEO) Ajax e ka nisur sezonin e ri duke fituar trofe. Skuadra nga Amsterdami ka fituar Superkupën e Holandës pasi ka mposht