999 rezultate për

agolli

Humbja e jetës së Dritëro Agollit, Nishani, Meta dhe Veliaj shprehin ngushëllimet Ditën e djeshme humb i jetën një ndër figurat më të shtrejta të letërsisë dhe letrave shqipe. Figura të ndryshme të p
Foto sa një mijë fjalë, kur dashuronte Ditëro Agolli…(FOTO LAJM) E kush dashuron më bukur se poetët? Dritëro Agolli gjeniu i letrave shqipare që humbi jetën ditën e djeshme në spita
Gjergj Bojaxhi ngjall debate: Dritëroi, peoti tipik i realizimit socialist Gjergji Bojaxhi ka reaguar nëpërmjet një statusi që pritet të ngjallë debate në lidhje vdekjen e shkrimtarit Dritëro Ago
Ndarja nga jeta e Dritëro Agolli, nesër zhvillohen homazhet (FOTO LAJM) Vdekja i erdhi nga ajo që e konsideronte “miken” më të afërt, ndërsa shkruante poezi apo prozë, cigarja. Frymëmarrja e t
Amaneti i Dritëro Agollit: Sot pasdite... Në një nga poezitë e tij, shkrimtari Dritëro Agolli ka lënë amanetin për ditën kur do ndërronte jetë. Ndonëse poezia
Kastriot Islami reagon pas akuzave për foton me Agollin: Unë e desha të gjallë o mjeranë...(FOTO LAJM) Deputeti Kastriot Islami ka reaguar pas akuzave per një nga fotot të tij me shkrimtarin Dritëro Agolli, të bërë pak ditë
VIDEO E RRALLË/ Fjalimi i Dritëro Agollit në Kongresin e Partisë së Punës (VIDEO) Më 10 qershor të vitit 1991, Partia e Punës mbajti Kongresin e saj në Pallatin e Kongreseve. Shkrimtari i ndjerë, Dritër
Ndarja nga jeta e Dritëro Agollit, Basha: Shqipëria humbi kolosin e letrave Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ngushëlluar familjarët e shkrimtarit të madh, Dritëro Agolli për humbjen e njeriut të tyre
Ismail Kadare reagon për vdekjen e Agollit: Lajmi më tronditës i këtij dimri Pas lajmit të hidhur të ndarjes nga jeta të shkrimtarit Dritëro Agolli ka reaguar edhe Ismail Kadare. Shkrimtari, Ism
Flet mjekja: Çastet e fundit të shkrimtarit të madh Dritëro Agolli (FOTO LAJM) Mjekja e spitalit “Shefqet Ndroqi” shpjegon me detaje problemet shëndetësore të cilat çuan në humbjen e jetës të shkrimt
Ndarja nga jeta e Dritëro Agollit, Rama: Le pas përjetësinë... Një humbje e madhe për kombin shqiptar është humbja e jetës të shkrimtarit të madh, Dritëro Agolli. Edi Rama pavarës
Kur Dritëroi dhe Sadija rrëfenin jetën mes fotove (FOTO LAJM) Është ora 11:30 në shtëpinë e Dritëroit. I ulur në kolltukun e tij, mban një cigare në dorë, ndërsa një gotë raki është
50 fakte nga jeta e Dritëro Agollit Dritëro Agolli është një nga ata që i ka dhënë emrin kohës dhe jo koha emrin atij. Është padyshim personazhi më i spikat
Kush ishte i madhi Dritëro Agolli? (FOTO LAJM) Poeti, publicisti dhe shkrimtari i madh, Dritëro Agolli, ndërroi jetë sot në spitalin universitar Shefqet Ndroqi, ku po
LAJMI I FUNDIT/ Ndërron jetë shkrimtari Dritëro Agolli (FOTO LAJM) Ndërron jetën në moshën 85-vjeçare shkrimtari i madh i letërsisë shqiptare Dritëro Agolli. Mësohej se prej disa ditë
Dritëro Agolli i shtruar në spital, ja si është gjendja e tij “Këta që vdekjen ma ndjellin janë poetët,/ Poetët me njëri-tjetrin nuk duhen kurrë!/Kur gripi më zë, i ngrenë veshët/Dhe
Dritëro Agolli në gjendje të rëndë shëndetësore Shkrimtari i madh, Dritëro Agolli ndodhet në gjendje shumë të rëndë shëndetësore. Prej disa ditësh ai është shtruar me u
Vajza e Dritëroit shpjegon postimin prekës për të atin: Ndjehem në faj.. (FOTO LAJM) Pas një mesazhi që i përloti të gjithë, shkruar për babain e saj shkrimtarin e madh Dritëro Agolli, Elona ka sqaruar të
Vajza e Agollit i përlot të gjithë, ja mesazhi prekës për babain e sëmurë (FOTO) Vajza e shkrimtarit të madh, Dritëro Agollit, i ka përlotur të gjithë me një mesazh prekës ku tregon për sëmundjen që po
Agolli te Skënderbeu? Ja si përgjigjet kapiteni i kombëtares Kohët e fundit është përfolur një transferim i mundshëm i Ansi Agollit te skuadra e Skënderbeut dhe për këtë i menjëhers