999 rezultate për

agolli

Vajza e Dritëro Agollit shpërthen ndaj Artur Zhejit: Karkalec që hedh baltë Vetëm pak ditë më parë ndërroi jetë shkrimtari i madh Dritëro Agolli, homazhet e të cilit përfshinë një numër të madh in
Si reagoi Sali Berisha kur propozova Dritëroin për Kryetar Kuvendi Takimin e parë me Dritëro Agollin ajo e kujton ende dhe sot. Ishte mësuese edhe nuk i kishte dalë ende e drejta e studim
De Biasi sqaron pse do të jetë kapiten Agolli dhe jo Mavraj Pas shumë spekulimesh në lidhje me problemet e tij me Mërgim Mavrajn, trajneri i Kombëtares Gianni de Biasi sqaron çdo g
Kur Dritëro Agolli ia merrte këngës popullore (VIDEO) Dritero Agolli ka qenë një shkrimtar i madh, por edhe një njeri i madh që e ka dashur shumë vendin e tij. I dashur g
RRËFIMI/ Kur Ismail Kadare dhe Dritëro Agolli nuk flisnin me njëri-tjetrin E nëse deri më tani kemi mbajtur dorështrëngimin Nano-Berisha si pajtimin e shekullit, pa dyshim që ajo mes Kadaresë dhe
Erjon Braçe habit me veshjen e tij tek homazhet e Dritëro Agollit (FOTO LAJM) Tek homazhet e Dritëro Agollit ministrja Ekonomi nuk ka qenë e vetmja që ka rënë në sy për veshjen e saj me pallto të ku
Lamtumirë Dritëro Agolli… Nga Eliza Gjediku Asgjë nuk zgjat përgjithmonë, cdo qenie shuhet një ditë, e gjithcka që mbetet është historia
Lulzim Basha, lule dhe nderim për shkrimtarin e madh Dritero Agolli Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë homazhe sot në orën 11:00 në nderim të shkrimtarit të madh Dritero Ago
Homazhet për Dritëro Agollin, bashkëshortja: Do të të ruaj çdo stilolaps, letër e aforizma… Ditën e sotme u mbajtën homazhet për të madhin Dritëro Agolli i cili humbi jetën në spitalin ku po kurohej. Dritëro
Blushi: Aftësia për të qenë popullor ishte cilësia më e madhe e Agollit Ben Blushi ka marrë pjesë në homazhet e zhvilluara për nder të shkrimtarit të madh të letërsisë shqipe Dritëro Agolli.
Meta dhe Rama në homazhe për Dritero Agollin, Rama: Ikja e Dritëroit, si një kthim prej andej nga erdhi Ditën e sotme zhvillohen homazhe në ndër të jetës dhe veprave të mëdha të shkrimtarit të madh të kombit shqiptar, Dritër
I jepet lamtumira e fundit Dritëro Agollit, homazhe në Pallatin e Kongreseve (VIDEO) Ditën e sotme po zhvillohen homazhet në nder të kolosit të letrave shqipe, Dritëro Agolli. Homazhet kanë nisur në orën 1
Servet Pëllumbi: Ju tregoj sherret me Nanon, çfarë kujtoj nga Dritëroi Kongresi i 10-të i Partisë së Punës së Shqipërisë (12 qershor 1991) qe kthyer në skenë debati, mes mbështetësve të Enver
Epitafi i Dritëro Agollit, vargjet që donte që t'i shkruanin mbi varr Në poezitë e fundit të botuara në 85¬-vjetorin e lindjes, shkrimtari i madh Dritëro Agolli, ndarë dje nga jeta, tallej m
Sot homazhet mortore në nderim të Dritëro Agollit, ja komisioni që do t'i drejtojë Këshilli i Ministrave më 4 shkurt 2017, vendosi krijimin e Komisionit Shtetëror Bashkërendues të Punës për organizimin e
Sadije Agolli: Ju rrëfej merakun e fundit të Dritëroit Meraku i fundit i Dritëroit ishte fati i dorëshkrimeve, të cilat ai nuk arriti dot t’i botonte. Bashkëshorten e Dritëroi
Dedikimi prekës i Rexhep Qosjes: Dritëro Agolli, krijuesi i madh i letërsisë shqipe Nga Rexhep Qosja Me pikëllim të madh e mësova lajmin për ndarjen nga jeta të krijuesit të madh të letërsisë s
Ndarja nga jeta e Dritëro Agollit, ambasada ruse ngushëllon familjen Ndarja nga jeta e shkrimtarit të madh të letërsisë shqipe Dritëro Agolli ka prekur të gjithë adhuruesit e veprave të tij
Rusja e bukur Nina dhe djali Ariani, dashuria e parë dhe pengu më i madh i Dritëro Agollit Ditën e djeshme shkrimtari i madh i letërsisë shqipe Dritëro Agolli humbi jetën duke lënë pas një trashëgimi të madhe le
Përplasja Agolli-Nano që futi në terminologji "shkërdhatokracinë" Dritëro Agolli shumë herë është shinjetruar si patriarku i PS, herë për shkak të rolit të tij në këtë parti e herë për d