999 rezultate për

agolli

Nga varja në litar tek pushkatimi, Agolli u kërcënua me vdekje se shau Enverin Të dilje kundër Enver Hoxhës, në një sallë, që ende oshtinte nga brohoritjet “Parti-Enver, jemi gati kurdoherë”, duhej t
Dritëro Agolli, letër bashkëshortes 10 ditë para dasmës: Vishu si të duash! Dritëro Agolli me bashkëshortën e tij lidhën martesë në korrik të vitit 1965. Vetëm 10 ditë përpara dasme, Dritëro Agoll
Veliaj u dhuron librat e Dritero Agollit maturantëve të Tiranës Maturantët e 16 gjimnazeve të Tiranës festuan mbrëmjen e djeshme kurorëzimin me sukses të përpjekjeve të tyre disa vjeça
Agolli nuk ndahet nga Qarabag, firmos rinovimin e kontratës Ansi Agolli do të vazhdojë për të paktën edhe një sezon aventurën në Azerbajxhan me skuadrën e Qarabag. Nëpërmjet një po
Agolli dhe "menuja" e legjendave të Italisë (FOTO) Shpesh jemi mësuar të shohim emrat e futbollistëve të mëdhenj të vendosur në në ndonjë stadium apo rrugë qyteti, por në
Ansi Agolli tallet keq me Italinë, ja çfarë ka deklaruar Ansi Agolli është shfaqur në sallën e konferencave në stadiumin “Renzo Barbera” pak minuta më vonë se sa trajneri De Bia
Stërvitja e parë anti-Itali, Agolli dhe Abrashi veçmas (VIDEO) Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet anti-Itali. Dje pas pasdite kuqezinjtë zbritën në terrenin stërvitor në seancë
Ansi Agolli rrëfehet: Këpucët e futbollit i vishja me çorape leshi Secili zgjedh një fushë të caktuar të jetës për t’iu dedikuar. Ndoshta talenti nuk shfaqet që në ditën e parë të nisjes
Vëllai i shkrimtarit: Si e refuzoi Dritëro Agolli, Berishën për t’u anëtarësuar në PD Vëllai i Dritëro Agollit, Tajari, tregon për marrëdhëniet mes shkrimtarit dhe Ismail Kadaresë, arsyet e ftohjes mes tyre
Rrëfehet vëllai i Dritëro Agollit: Përse u nda nga gruaja ruse, qau për djalin 7 vjeç Tajar Agollin, vëllai më i vogël i Dritëroit, ende nuk e ka marrë veten nga dhimbja që i ka shkaktuar ndarja nga jeta e
Rrëfehet vëllai i Dritëro Agollit: Çfarë mendonte për Enverin kur e akuzuan si “homoseksual” Tajar Agolli, vëllai i shkrimtarit të ndjerë Dritëro Agolli ka rrëfyer mbi marrëdhëniet që Dritëroi ka pasur me drejtu
Takim me Dritëro Agollin, çfarë i kërkoi nëna e Visar Zhitit? Pas arrestimit, nëna kap të njohurit Me të marrë haberin e keq se ma arrestuan djalin e vogël, thashë se luajta
Akuzat për dënimet pas Festivalit të 11-të, Kapexhiu: Ja roli i Dritëro Agollit Ai nuk dëshiron të errësojë kujtimet e tij me mendime të këqija. Rri pak, mendohet, pastaj tund kokën si të dojë t’i lar
Mark Marku: Dritëro Agolli është shkrimtar mediokër dhe banal Mark Marku, i ftuar sonte, në studion e emisionit “Opinion” ka deklaruar se Dritëro Agolli është shkrimtari më përfaqës
Kur Dritëroi qesëndiste Jozefinën me poezi (VIDEO) Shkrimtari Fadil Kraja ka thënë se shprehja më e famshme e Sali Berishës në fillim të viteve ’90 ishte: Opozitarë por vë
Përgjigje vajzës së Dritëro Agollit nga një "karkalec" Nga Ilirjan Blloshmi Jam i detyruar të të përgjigjem, edhe pse ndoshta asnjë media nuk do e botoje këtë status (
KOMENT/ Debati për Dritëroin, Kadare, shijet e Ramës dhe poezitë për Enver Hoxhën Nga Blendi Fevziu* Ikja nga kjo jetë e Dritëro Agollit, ka rihapur një debat të ndezur që në thelb ka qëndrimin
DEBATET/ Dritëroi i vdekur fut në sherr Artur Zhejin dhe Pëllumb Kullën Përpos trishtimit për ikjen e një figure të tillë dhe mesazheve ngushëlluesë, vdekja e Dritëro Agollit ka lënë pas edhe
Vajza e Dritëro Agollit: Çfarë tha im atë për shkarkimin e Ylli Manjanit Një bisedë e ngrohtë dhe miqësore ka qenë dje ajo mes krerëve të Lëvizjes “Vetëvendosje” dhe familjes së Dritëro Agollit
Këshilli Bashkiak i Fierit i jep titullin "Qytetar Nderi" Dritëro Agollit Ditën e sotme këshilli Bashkiak i qytetit të Fierit i ka dhënë titullin “Qytetar Nderi” pas vdekjes shkrimtarit Dritëro