999 rezultate për

agolli

Agolli: Nani lojtar i pistë, më ofendoi gjatë gjithë ndeshjes Tifozëve shqiptarë, që kanë ndjekur me vëmendje nga televizori ndeshjen kundër Portugalisë, zor se u ka shpëtuar dueli i
Agolli: Kadare, shpëtoi prej meje nga dënimi Shkrimtari i njohur Dritëro Agolli në një intervistë për gazetën Panorama zbardh marrëdhëniet e tij me udhëheqësit e lar
Agolli: Berisha e ka fe politikën “Edi Rama e ka hapur sheshin e ndërtimit të pallatit të ri dhe deri këtu po ecën mirë, por unë do të thosha që të mos mu
Shqipëria protagoniste në Europa League, Agolli: Interi, një ëndërr! Dje në Monte Carlo është hedhur edhe shorti i Europa League, pas atij të Champions League ditën e enjte që zbardhi 8 gru
Vjedhja në BSH, vjedhje si nëpër romane Vjedhja në Bankën e Shqipërisë është cilësuar nga shkrimtari Dritëro Agolli si vjedhje e ngjashme me ato të romaneve. Në
Agolli: Betonizimi i aeroporteve, marrëzi e qeverisë Debati i ditëve të fundit mbi avionin e ulur në Divjakë dhe trafikun e drogës është cilësuar nga shkrimtari Dritëro Agol
Agolli: Janullatosi nuk erdhi për të qëndruar në Shqipëri Përplasjet mes besimeve fetare, shkrimtari i njohur Dritëro Agolli i cilëson si të nxitura dhe sajuara nga jashtë. Në nj
Agolli: Berisha të tërhiqet nga politika aktive Shkrimtari i njohur, Dritëro Agolli gjatë një interviste për televizionin “A1 Report” shprehet se ish-kryeministri Beris
Agolli: Berisha të largohet edhe si deputet "Bojkoti i opozitës cënon integrimin e vendit. Berisha duhet të tërhiqet nga drejtimi i PD-së, madje dhe si deputet". Ky
Kadare dhe Agolli reagojnë për cështjen Visha Ismail Kadare e Dritëro Agolli reagojnë sërish në lidhje me vendimin Presidencës për të mos falur Nazime Vishën, e cila
Kadare dhe Agolli i kërkojnë shtetit të falë Nazime Vishën Gjashtë personalitete të mirënjohura të letërsisë, muzikës dhe artit përmes një letre i kërkojnë shtetit shqiptar të tre
Agolli: Braçe, karkaleci më i shkurtër se gratë deputete Shkrimtari Dritëro Agolli do të donte shumë të ishte në protestën e të rinjve të cilët protestuan kundër armëve kimike p
Agolli kundër armëve kimike Shkrimtari Dritëro Agolli është shprehur kundër sjelljes së armëve siriane në Shqipëri. Patriarku i së majtës ka firmosu
“Vetëm një i luajtur mendsh mund të mendojë se Kosova mund të bëhet Turqi” Qëndrimet e një pjese të opinionit, që i cilëson deklaratat e Kryeministrit turk si të rrezikshme e që revokojnë Perando
82-vjetori i Dritëro Agollit Dritëro Agolli feston 82-vjetorin e lindjes dhe frymëzohet natyrshëm për të shkruar, që siç shprehet vazhdimisht, do të
Agolli porosit Ramën; Mos bëj gabimet që bëri Berisha Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, i shoqëruar nga deputeti socialist Spartak Braho vizituan dje shkrimtarin e njo
Agolli: Qeveria “Rama”, më mirë me figura të reja Për patriarkun e socialistëve, Dritëro Agolli përbërja e kabinetit të ri të qeverisë Rama me ministra të rinj, pasi sipa
Agolli: PS-LSI duhet të kenë kujdes nga “partia-shtet” Shkrimtari i madh Dritëro Agolli këshillon Partinë Socialiste dje Lëvizjen Socialiste të ketë kujdes nga partia-shtet. N
Dyshja Rama-Meta merr bekimin e Dritëro Agollit Në pamundësi fizike për të marrë pjesë në Konventa e Partisë Socialisteve u përshëndet dje edhe nga Dritëro Agolli i ci
Agolli: Politika e ashpër shqiptare të mësojë nga zgjedhjet në SHBA Shkrimtari Dritëro Agolli përmes një letre dërguar ambasadës amerikane në Tiranë ka uruar presidentin Obama për rizgjedh