999 rezultate për

agjencia

Protesta në Egjipt, Morsi kërkon hetime Presidenti i Egjiptit urdhëroi një hetim të ri rreth vrasjes së protestuesve anti-qeveritarë brenda 16 muajve të kaluar
Moody's zhvlerëson 15 banka Agjencia e vlerësimit Moody's ka reduktuar bonitetin e 15 bankave të mëdha në botë të ekspozuara në krizën e euros. Mes
Spanja dhe Greqia rrezikojnë eurozonën Agjencia e njohur e kreditimit “Moody’s”, ka paralajmëruar se zhvillimet e fundit në Spanjë dhe Greqi mund të çojnë në n
Unaza të çuditshme (FOTO LAJM) Krijimtaria dhe fantazia njerëzore ka bërë që objekte të jetës së përditshme të kthehen në unaza. Një pjesë e mirë e
Agjencia që të fejon për një natë Në Kinë një agjenci e posaçme turistike, të lidh në çift me një vajzë për një mbrëmje. Pas kësaj, ti ke mundësi që t’i v
Raporti i KLSH, Naço shkarkon drejtorin e koncesioneve Ministri i Ekonomisë Nasip Naço ka nisur procedurat për shkarkimin e drejtorit të ATRAKO, Shkëlqim Kërluku pas publikimi
Deri në 2050, rritje të temperaturave me 1.5 gradë Agjencia Evropiane e Mjedisit ka njoftuar se ngrohja globale në Evropë në këtë shekull do të prekë kryesisht Skandinavin
Agjencitë greke, paketa turistike me destinacion Shqipërinë Kriza ekonomike që ka përfshirë Greqinë ka shtyrë drejtuesit e agjencive të udhëtimit në këtë vend që të përgatisin pake
Inspektimi i OKB, reaktorët japonezë sipas standarteve të ANEB Agjencia e OKB-së për energjinë bërthamore në përfundim të një vizite nëntëditore të inspektorëve të saj në Japoni ka de
Fletarrest i lëshuar nga Serbia, arrestohet shqiptari në Austri Një shqiptar i Kosovës, i cili është në kërkim për krime lufte sipas fletarrestit të lëshuar nga Serbia, është arrestuar
AIEA rezolutë kundër armëve bërthamore në Iran Agjencia Ndërkombëtre e Energjisë Bërthamore miratoi një rezolutë ku shpreh “shqetësimin e saj të thellë” në lidhje me p
21 zyrtarë në kundërvajtje Agjencia Kundër Korrupsionit ka iniciuar procedurë në gjykatat për kundërvajtje ndaj 21 zyrtarëve publikë për mosdeklari
Qeveria emëron drejtorët Qeveria e Maqedonisë, ka emëruar drejtorët, një pjesë e të cilëve i takojnë partisë shqiptare BDI. Zëdhënësi i Qeverisë
Qeveria, vështirësi me pronat e mafies Qeveria kërkon ndihmën e shoqërive private përmbarimore për të sekuestruar pronat e mafies. Qeveria e ka të vështirë të
“Humb” anija kozmike ruse Një anije kozmike ruse e projektuar për transportin e materialeve të nevojshme për astronautët në bordin e Stacionit Hap
Në shtator emërimi i drejtorëve qeveritar Në fillim të muajit të ardhshëm do të bëhet zgjedhja e drejtorëve të drejtorive dhe institucioneve të tjera shtetëror në
Anxhela Martini përjashtohet nga agjencia e modës “Elite” Hetuesit amerikanë janë duke hetuar nëse një person i fiksuar pas super modeles shqiptare, Anxhela Martini ka furnizuar
Thaçi harron kërkesat e veta Zyrtarë të lartë të Qeverisë së Kosovës kanë “harruar” se në fund të marsit kanë kërkuar nga përfaqësuesit e popullit që
Dick Marty largohet nga politika e qeverisë zvicerane Dick Marty, Këshilltar i Shtetit të Tichinos në Zvicër, nga shtatori i ardhshëm nuk do të jetë më në këto funksione në
Shqiptarët në Maqedoni të diskriminuar Mungesa e saktësimit të ligjeve të posaçme që kanë të bëjnë me zgjidhjen e statusit të shqiptarëve në Maqedoni, po mban