999 rezultate për

agjencia

AKI verifikon policët Agjencia Kosovare e Inteligjencës ka përpiluar një pyetësor prej 20 faqesh, i cili do të plotësohet nga pjesëtarët e Pol
31% e zyrtarëve kanë deklaruar pasurinë Agjencia kundër Korrupsionit në një deklaratë për median ka bërë të ditur se më shumë se 1200 zyrtarëve të lartë publik
Florian Krasniqi, Agjencia Kosovare e Inteligjecës rrezikohet nga SHIK-u Angjecia Kosovare e Inteligjecës nuk duhet të jetë në duart e pushtetit dhe PDK-ja të mos mundohet që nëpërmjet SHIK të
Daciç: Për 10 vjet jemi gënjyer se Kosova është e jona Agjencia britanike e lajmeve Reuters transmeton deklaratën e Ivica Daçiqit se serbët janë mashtruar për vite të tëra se
ASHMDH- MFSK, memorandum bashkëpunimi Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës Shkelzen Sylaj dhe Mbikëqyrësi Kryesor Shtetëror
Agjencia e lajmeve iraniane mbulon dekoltenë e Zonjës së Parë (FOTO-LAJM) Një agjenci lajmesh në Iran ka mbuluar dekoltenë e Zonjës së Parë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar, në mënyrë që
Analizat konfirmojnë praninë e aflatoksinës M1 Kërkimet laboratorike të ndjekura në Maqedoni në produket e prodhuesit kroat "Dukat" konfirmaun se në qumështin "Lagano
AKI nuk ka të dhëna mbi dhunimin e varrezave serbe Agjencia e Kosovës për Inteligjencës ka përgënjeshtruar lajmin se kjo agjenci ka informacione mbi dhunimin e varrezave s
Shpërthim i fuqishëm në afërsi të kufirit në Bërnjak Shpërthim i fuqishëm është dëgjuar natën e sotme rreth orës 19:30 në afërsi të vendkalimit kufitar në Bërnjak, njofton a
Inter, marrëveshja me kinezët drejt dështimit Më datë 1 gusht, Interi zyrtarizoi arritjen e marrëveshjes me grupin kinez "China Railway", një kompani e specializuar n
Fëmijët mbajini larg celularëve Celularët duhen mbajtur larg fëmijëve. Sipas një studimi të Institutit Kombëtar të Statistikave në Britaninë e Madhe,
Për AKK-në deklarata e Pacollit, një trillim Agjencia Kundër Korrupsionit i ka hedhur poshtë pretendimet publike të bëra në një emision televiziv nga ana e zëvendësk
Konflikti i interesit, drejtori i PTK-së 2 mijë euro gjobë Agjencia Kundër Korrupsionit mirëpriti aktvendimin e Gjykatës Komunale në Prishtinë për dënimin me 2000 euro gjobë drejt
Kina-Japonia, vijon konflikti për ishujt Dy anije qeveritare patrulluese të Kinës janë dërguar në ishujt e kontestuar me Japoninë. Lëvizja vjen pak ditë pasi Jap
Kthehen në Shqipëri 180 turistët e bllokuar në Egjipt Pas disa ditësh qëndrimi në Egjipt, 182 turistët shqiptarë në Sharm el Sheik arritën të ktheheshin sot në orët e para të
180 turistët në Egjipt, Agjencia: Shpallëm falimentin Braktisja" e 180 turistëve shqiptarë në Sharm El Sheik në Egjipt ka dërguar para hetuesve pronaren e agjencisë turistike
Adoleshenti kinez bën masakër, vret 8 persona Një adoleshent kinez ka vrarë tetë persona dhe ka plagosur pesë të tjerë në veri-lindje të vendit. Agjencia zyrtare e
AKP: UNMIK dhe EULEX të lirojnë pronat publike Agjencia Kosovare e Privatizimit u është drejtuar sërish misioneve të Bashkimit Evropian (EULEX) dhe atij të Kombeve të
FMN jep pjesën e dytë të huasë Fondi Monetar Ndërkombëtar ka bërë të ditur se ka aprovuar dhënien e 48 milionë eurove si pjesë e huasë ”Stand by” për K
Privatizimi me kopje të dokumentave Agjencia Kosovare e Privatizimit edhe pas katër vjetësh funksionon me kopje të dokumenteve të privatizimit të ndërmarrje