999 rezultate për

agjencia

Fotot më mahnitëse të vitit (FOTO-LAJM) Nga ngjarjet e inaugurimit të presidentit Barak Obama, deri te masakra në Kenia, Westgate, lufta në Siri, stuhitë shkatë
Buja njeh diplomat e dyshimta Rekomandimi i Kryetares së Bordit të Akreditimit, Ferdije Zhushi – Etemi, për mosnjohjen e diplomave të dyshimta nuk po
New Moment shpallet Agjencia e Vitit Me pesë çmime Grand Prix dhe një të artë, "New Moment" shpallet agjencia më e suksesshme mes 307 agjencive në konkurrim,
Rasic: Papunësia në vend, 40 % Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Nenad Rasic, ka hedhur poshtë të dhënat e publikuara nga Agjencia e Stat
Të shkarkohet Eset Ujkani (FOTO-LAJM) Eset Ujkani gjendet në kunflikt interesi. Ai është , zv. Menaxher në “Trepça”, Ndërmarrje shoqërore nën administrim të A
Gazetaret iraniane ulen në dysheme Fotoja e mësipërme tregon se sa të vështirë e kanë gazetarët të realizojnë punën e tyre. Duket se nuk ka diktofon, duket
Përgjakje, shkatërrim dhe rrënoja në Egjipt (FOTO-VIDEO) Fotot dhe video e mësipërme tregojnë momente nga ngjarjet në Egjipt pasi ai është pushtuar nga protestat, të cilat po sh
Muajt e ardhshëm, vendimtarë për liberalizimin e vizave! Kryeministri i vendit Hashim Thaçi u ka bërë apel ministrave përgjegjës për MSA-në që të kenë primare angazhimin për plo
AKK-ja, agjenci kundër korruspionit jo postierë letrash! Ndonëse Agjencia Kundër Korrupsionit ka dërguar rekomandimet për ndryshimet në Ligjin për Deklarimin e Pasurisë së Zyrta
Edhe Franca përgjon qytetarët e saj Edhe Franca përgjon qytetarët e vet. Kështu shkruan e përditshmja franceze "Le Monde", e cila thotë se agjencia shtetëro
Rusia nuk do ta njohë Kosovën Përfaqësuesi i Ministrisë së Jashtme ruse për të drejtat e njeriut, demokraci dhe studim të ligjit Konstandin Dolgov ka
Zyra e kryeministrit e mbyllur për median Ndërsa gazetarët mundohen të jenë pranë zyrës së kryeministrit për të kuptuar faturat e shpenzimeve të bëra nga kryemini
Banda në AKP (FOTO-LAJM) Privatizimi i ish i ndërmarrjes “Kombinati i Lëkurës së Këpucëve” në Pejë mund ta dërgojë dikë prapa grilave. Agjencia
Nuk trembet nga kërcënimet, do të vazhdojë misionin Agjencia kundër korrupsionit shprehë vendosmërinë e saj se në asnjë rrethanë nuk lejon devijimin e aktiviteteve të saj
AKP-ja mbyll rastin e kryeinspektores Baraku Agjencia Kundër Korrupsionit në Republikën e Kosovës ka mbyllur rastin e kryeinspektores shëndetësore të Ministrisë së S
Putin dhe Nikolic takohen Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic dhe zëvendëskryeministri, Aleksandar Vucic do të vizitojnë Rusinë të mërkurën dhe
Konflikti i interesit, AKK mbyll pesë çështje Agjencia Kundër Korrupsionit ka mbyllur pesë raste të konfliktit të interesit pasi në disa prej tyre nuk janë gjetur pro
Koreja e Veriut: Do të sulmojmë Jugun Forcat ushtarake të Koresë së Veriut kanë kërcënuar sërish se do të sulmojnë Korenë e Jugut nëse aktivitetet "anti-korea
99% e zyrtarëve publik deklarojnë pasurinë Më shumë se 99 për qind e zyrtarëve të lartë publikë e kanë deklaruar pasurinë e tyre tek Agjencia kundër Korrupsionit,
Qumështi i ktyher nga Kosova do të asgjesohet Sasi prej 23 tonësh qumësht kthyer një ditë më parë nga Kosova për shkak të mungesës së analizës së aflatoksinës do të a